Tykání

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Tykání

Příspěvekod czluny » pát úno 06, 2015 23:35

Dobrý den,

napadla mě dnes taková hloupost:-) Máme zde všichni podobný koníček, ale doba je uspěchaná peněz málo, není se kde setkat, pořádně to probrat a potykat si:-) Navíc je nás tady prý 4000:-) Tak mě napadlo jestli bychom si tady nemohli tykat. Né povinně pouze ti co si dají značku do podpisu (jako já). Ta značka znamená, že kdo chce mi může tykat. Navíc jsme stejně všichni příbuzní :D

Omlouvám se:
1. za tento nápad
2. za porušení etikety
3. za češtinu ve všech svých příspěvcích (neb píšu rycheji než myslím)
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Tykání

Příspěvekod Dagmar8 » sob úno 07, 2015 0:10

Pavle je pravda, že většinou na takovýchto forech, kdy lidi spojuje nějaký koníček, nebo téma se tyká téměř vždy. Mně to třeba přijde normální i když jsem starší ročník , protože třeba chodím na astrologická /odborná fora/, nebo jednu dobu, když jsem se učila programovat na fora o počítačích, a tam se jinak nekomunikovalo.
Ale beru v úvahu, že třeba někteří lidé z mé generace nejsou na tykání zvyklí /protože se v těchto oblastech nepohybují/a může jim to vadit.
Dagmar
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Tykání

Příspěvekod Karolina Vernerova » sob úno 07, 2015 8:05

Já jsem za.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Tykání

Příspěvekod Zuzana Jah » sob úno 07, 2015 8:47

Nemám s tím problém a bude mi ctí:-)
Zuzana Jah
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned srp 03, 2014 15:09
Oblast pátrání: Královéhradecký kraj

Re: Tykání

Příspěvekod Rozina » sob úno 07, 2015 9:46

Ze začátku jsme si myslím tykali. Já s tím nemám problém.
ROZINA :D
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: Tykání

Příspěvekod Zora » sob úno 07, 2015 10:00

Ponechám si zde na fóru možnost volby, vykání je mně bližší, je pro mě vyjádřením úcty k Vaší osobě, Vašim znalostem a Vašemu přístupu ke genealogii. Neumím to asi jinak, Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Tykání

Příspěvekod luko » sob úno 07, 2015 11:35

Tykání se nebráním,ale na tom,co píše Zora taky něco je.Prostě kdo to bude mít v podpisu,je s tykáním svolný.
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Tykání

Příspěvekod Karolina Vernerova » sob úno 07, 2015 11:40

Ano, vyjadřuju tím jen, že mně se tykat klidně může- rozhodně to nehodlám aplikovat celoplošně- že když vy mně, tak já vám :-)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Tykání

Příspěvekod czluny » sob úno 07, 2015 11:57

Ahoj, dobrý den:-)

Dekuji za podporu napadu, přesně tak jsem to myslel: já tykam jen těm kteří maji v podpisu a me může kdo chce:-) Samozřejmě chapu, ze někomu je blíž vykání a plně to budu respektovat!
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Tykání

Příspěvekod janrichtercz » sob pro 12, 2015 18:41

Jasná věc :)
TY

Nejvíce mne zajímají tato příjmení: Eret, Essenthier, Pešička, Pešík, Koudele, Janouškovec, Široký, Bebr, Tumowetz.
Uživatelský avatar
janrichtercz
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob pro 20, 2014 18:22
Oblast pátrání: Kralovice, Pláně, Štichovice (Plzeň-sever), Křečov, Manětín, Korejtka...

Re: Tykání

Příspěvekod Duke of York » sob bře 31, 2018 11:08

Ja jsem taky za tykani :-) Za mych mladych let na okounu jsme si tam tykali vsichni. A to i tehdy, pokud jsme se potkali na nejakem srazu a vedle sebe sedeli chudi studenti a ponekud starsi sefove velkych IT firem...
Duke of York
 
Příspěvky: 116
Registrován: ned kvě 08, 2011 6:33


Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků