Billiongraves

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Re: Billiongraves

Příspěvekod Zora » ned úno 08, 2015 0:06

czluny píše:Dobrý den.

Vždy když přepisuji nějaký zajímavý náhrobek tak se na něm zaseknu a chci zjistit víc:-) Nyní jsem se zaseklna tomto:

aaa.jpg


Je z obce Chržín okres Kladno: Antonie Czeněk z Vartenbergu z rodu Kochoveho narozena v (Podhořanech?) dne 29.7.1840 zemřela v Sazeným (Sazená okres Kladno) dne 12.3.(1863?)

To příjmení mě připomíná Čeněk z Vartemberka, ale Vartenbergové dle viki vymřeli v 17 století. Nic se mi nepodařilo vyguglit:-)

bbb.jpg


Je tu nějaký odborník přes šlechtu? Dík

PS: Je to samozřejmě nedůležité

P.


dá se poznat, co je to za živočicha?
pokud je to snad štika, had nebo úhoř, tak něco málo zde : kolem str. 184
http://www.historie.hranet.cz/heraldika ... 67-222.pdf

edit:
Císařovna Marie Terezie privilegiem z 16. srpna 1758 dovolila Vincenci hraběti z Valdštejna na Mnichově Hradišti a Františku Josefovi hraběti z
Valdštejna na Duchcově užívat titulu pán z Vartenberka (Waldstein-Wartenberg)
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29108
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Billiongraves

Příspěvekod Addama » ned úno 08, 2015 11:27

Dobry den,
rod Cenek z Wartenbergu a rod Valdstejn z Vartenberku ( titulatura "hrabata z Valdsteinu, pani z Vartenbergu") jsou dva rody naprosto odlisne. Ti Cenkove z W. jsou drobna slechta z cca prvni polovina 19.stoleti na rozdil od starobylych slechtickych rodu Valdstejnu a Vartenberku. Me ten Vas postreh o zminene Antonii velmi zaujal a diky za nej. Neco malo o nich mam. Ohledne str.184 viz Vas odkaz jsem presne nepochopila, co hledate ci chcete urcit, je tam vyobrazeni modre stiky....??
Addama
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát led 30, 2015 11:23
Oblast pátrání: Sklari a sklarny v cele ČR.

Re: Billiongraves

Příspěvekod Zora » ned úno 08, 2015 11:49

Nepotřebuji nic, probírala jsem se heraldickými zvířaty a netuším, co je na náhrobku vyobrazené. To je vše.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29108
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » ned úno 08, 2015 12:13

Addama píše:Dobry den,
rod Cenek z Wartenbergu a rod Valdstejn z Vartenberku ( titulatura "hrabata z Valdsteinu, pani z Vartenbergu") jsou dva rody naprosto odlisne. Ti Cenkove z W. jsou drobna slechta z cca prvni polovina 19.stoleti na rozdil od starobylych slechtickych rodu Valdstejnu a Vartenberku. Me ten Vas postreh o zminene Antonii velmi zaujal a diky za nej. Neco malo o nich mam. Ohledne str.184 viz Vas odkaz jsem presne nepochopila, co hledate ci chcete urcit, je tam vyobrazeni modre stiky....??


Mě ten náhrobek pouze zaujal. Pokud přepisuji náhrobek a dá se k tomu něco doložit tak tam přidám odkaz na wiki nebo jiné stránky. Většinou u šlechty vždy na wiki něco je, ale k tomuto jsem nic nenalezl. Proto jsem zvětšil i ten erb zda se podle něj nedá něco určit.

Jinak pro mě to zas tak důležité není, pouze nedám k tomu náhrobku žádný odkaz, ale pokud se to hodí Vám jsem tomu rád:-)
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod Addama » pon úno 09, 2015 0:15

Omlouvam se Vam za mou dezorientaci zde na chatu..... odrolovanim jsem nasla i ty fotografie nahrobku. UZASNE! Krome tech cennych udaju o Antonii z Wartenbergu hlavne ten znak ma velkou vypovidajici hodnotu (stit zlato-modre polceny a na nemz had; slechticka (rytirska) koruna). K torzovitym a i rozpoluplnym informacim o tomto rodu je to opravdu prinosny nalez. Hned dam vedet nasemu kamaradovi, ktery o nich take shanel info neb je ma v daleke prizni. DIKY JESTE JEDNOU.
Addama
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát led 30, 2015 11:23
Oblast pátrání: Sklari a sklarny v cele ČR.

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » pon úno 09, 2015 8:08

Zde odkaz s lepší fotkou a polohou. Je to jako "geocashing" :D

http://billiongraves.com/pages/record/Antonie-z-rodu-Kochoveho-Czen%C4%9Bk-z-Vartenbergu/12646939

Matriky zmíněných obcí v uvedeném roce zatím nezveřejněny:-(
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » pon úno 09, 2015 19:52

Kdyby někdo dělal rodokmen Antonína Dvořáka. Tak zde jeho neteř Marie Králová:

http://billiongraves.com/pages/record/MarieKrlov/12625775
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod Martin819 » čtv úno 12, 2015 16:45

Tak jsem před pár dny uačal taky fotit a přepisovat a je to opravdu zajímavé :)
Uživatelský avatar
Martin819
 
Příspěvky: 265
Registrován: čtv črc 05, 2012 15:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » čtv úno 12, 2015 16:55

Vítej do party Martine:-) No někdy je to přepisování i nuda:-)
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod Martin819 » čtv úno 12, 2015 16:59

czluny píše:Vítej do party Martine:-) No někdy je to přepisování i nuda:-)


To je fakt...nesmí se to přehánět :) Jinak budu asi zatím fotit okolí Hradce Králové, takže pokud někdo na něco čeká, tak si může brousit nože :D První várka 300 fotek už je na cestě :)
Uživatelský avatar
Martin819
 
Příspěvky: 265
Registrován: čtv črc 05, 2012 15:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Billiongraves

Příspěvekod Martin819 » čtv úno 12, 2015 18:53

Můžu se jenom zeptat, jestli fotíte a nahráváte hroby bez náhrobků nebo beze jmen? Nemyslím úplné ruiny, které už možná ani nejsou hrob, ale často narazím na udržovaný hrob beze jména nebo bez náhrobku.

Díky
Uživatelský avatar
Martin819
 
Příspěvky: 265
Registrován: čtv črc 05, 2012 15:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » čtv úno 12, 2015 19:16

Já osobně fotím pouze náhrobky kde se dá rozpoznat alespoň příjmení. Také většinou nefotím náhrobky kde je uvedeno pouze "rodina Novákova". Takové náhrobky fotím většinou pouze pokud se jedná o nějaké starší (německé atd.) Ale jelikož se jedná o dobrovolnou práci tak si může každý fotit co se mu líbí:-) Já to beru spíš tak, že pokud není uvedeno jméno, příjmení, rok narození a úmrtí tak je velmi malá šance na spárování s osobou v našich rodokmenech. Odhaduji, že v ČR je přes 5000 hřbitovů na nich okolo 2mil. hrobových míst a tak 10-15mil pohřbených. Bude to ještě fuška.
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod Martin819 » čtv úno 12, 2015 20:14

To je fakt. Já doteď fotil vše, tak uvidím, jak to budu dělat dál :)
Uživatelský avatar
Martin819
 
Příspěvky: 265
Registrován: čtv črc 05, 2012 15:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Billiongraves

Příspěvekod Martin819 » čtv úno 12, 2015 20:17

A tady jen pro zajímavost dva náhrobky, který mě zaujaly z dnešního "lovu".

11103793.jpg

Jan Jelínek - občan hradecký, člen pražského revolučního spolku Repeal a účastník bojů v Praze r. 1848. Zahynul u Třebše při pronásledování vojenskou hlídkou.


11103755.jpg

Miroslav Divíšek - Tragicky zahynul při výbuchu v Autodrahách města Hradce Králové.
Uživatelský avatar
Martin819
 
Příspěvky: 265
Registrován: čtv črc 05, 2012 15:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Billiongraves

Příspěvekod Dagmar8 » čtv úno 12, 2015 22:15

Martin819 píše:
czluny píše:Vítej do party Martine:-) No někdy je to přepisování i nuda:-)


To je fakt...nesmí se to přehánět :) Jinak budu asi zatím fotit okolí Hradce Králové, takže pokud někdo na něco čeká, tak si může brousit nože :D První várka 300 fotek už je na cestě :)



Martine, jak blízké okolí Hradce?
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

PředchozíDalší

Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků