Billiongraves

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Re: Billiongraves

Příspěvekod Lucinka19 » čtv led 15, 2015 10:38

Tak jsem se včera taky připojila k tomuto projektu. Bohužel můj telefon poslední dobou s GPS stávkuje, ale to nevadí - fotek k přepisu je tam požehnaně. Jinak zkušenější, prosím, poraďte - kde se dají vyhledat nějaké statistiky, kolik fotek bylo např. vloženo v rámci ČR atd. Díky!
Uživatelský avatar
Lucinka19
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned kvě 27, 2007 9:33
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Českodubsko, Mladoboleslavsko, Neveklovsko, Sedlčansko, Písecko, Táborsko

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » čtv led 15, 2015 15:08

Víme, včera jsem chtěl přepisovat hřbitov Hlavice (Liberec) a než jsem se k tomu dostal tak nebylo co:-)
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » čtv led 15, 2015 15:20

Kolik je nahraných fotek v ČR jsem nenašel, ale při vyhledávání se dá zadat: do příjmení (*) a do státu (Czech Republic). Zobrazí se počet již přepsaných záznamů ČR (z jedné fotky jich může být více)

bbb.jpg
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » čtv led 15, 2015 15:24

Zbývá aktuálně přepsat fotek: transcribe / country:

ccc.jpg


udělám jich tak 100 a už mě to nebaví (je to docela nuda:-)

P.
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » čtv led 15, 2015 15:30

Možná bych do příjmení nepsal tvar "Bartošovi", ale buď ponechal tvar "rodina Bartošova" a "rodina" napsal do prefixu

aaa.jpg


nebo já zapisuji pouze příjmení v mužském tvaru: "Bartoš" případně ověřuji na http://www.kdejsme.cz

Ale je na každém jak to zapíše:-)

P.
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » čtv led 15, 2015 15:49

Někdy se Vám stane, že dostanete k přepisu foto u kterého se Vám zdá, že něco chybí! Je dobré ověřit zda fotograf nezapomněl fotky propojit:

1. Podezřelé foto kliknout na link
aaa.jpg


2. Zobrazí se fotky vyfocené před a po tomto snímku, chybějící připojíme pomocí +
bbb.jpg


3. Lze pomocí - zase odpojit, nebo se vrátíme k přepisu
ccc.jpg


4. Nově již záznám pro dvě osoby s dvěma fotkami
ddd.jpg


P.
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod Lucinka19 » čtv led 15, 2015 16:01

Díky za názorné rady! Včera jsem to přepisovala zpočátku jako Bartošovi, ale už taky píšu jen Bartoš a do poznámky třeba rodina :) Určitě je dobré, když to lidé píšou stejně, protože pak se to dá snadněji vyhledat, než zavádět "svůj" způsob přepisu.
Právě mě zajímalo, zda se i tyhle věci někde dají souhrnně zobrazit - co jsem přepsala já nebo někdo jiný. Ale asi ne. Zkusím projet to, co jsem udělala, a opravit to.
Já nehledám na kdejsme, ale v soupisu obyvatel na MV ČR :)

Samozřejmě jakékoli výtky nebo připomínky beru, přeci jen jsem úplný začátečník! :)
Uživatelský avatar
Lucinka19
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned kvě 27, 2007 9:33
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Českodubsko, Mladoboleslavsko, Neveklovsko, Sedlčansko, Písecko, Táborsko

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » čtv led 15, 2015 16:05

S tím souvisí i duplicitní záznamy! Pokud fotograf udělá více fotek náhrobku a nepropojí je! Přepisující to nemusí postřehnout a daná osoba je na hřbitově zapsána několikrát. Pokud si toho všimnete lze záznamy se shodným jménem příjmením a alespoň jedním rokem (narození nebo úmrtí) spojit

1. Duplicitní záznam na hřbitově
aaa.jpg


2. jeden záznam otevřeme a v případě výše popsané shody se zobrazí tlačítko "duplicate", které zmáčkneme
bbb.jpg


3. Pokud se opravdu jedná o stejnou osobu provedeme spojení záznamů dalším tlačítkem
ccc.jpg


4. Poté provedeme stejně pro další osoby zde pohřbené (spojuje se pouze vždy jeden záznam!)
ddd.jpg


5. Lze použít i pro vymazání špatného zadání: záznam nelze vymazat, ale pokud zadáte při chybě naprosto stejnou osobu lze ji v dalším kroku spojit

P
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » čtv led 15, 2015 16:06

Lucinka19 píše:Díky za názorné rady! Včera jsem to přepisovala zpočátku jako Bartošovi, ale už taky píšu jen Bartoš a do poznámky třeba rodina :) Určitě je dobré, když to lidé píšou stejně, protože pak se to dá snadněji vyhledat, než zavádět "svůj" způsob přepisu.
Právě mě zajímalo, zda se i tyhle věci někde dají souhrnně zobrazit - co jsem přepsala já nebo někdo jiný. Ale asi ne. Zkusím projet to, co jsem udělala, a opravit to.
Já nehledám na kdejsme, ale v soupisu obyvatel na MV ČR :)

Samozřejmě jakékoli výtky nebo připomínky beru, přeci jen jsem úplný začátečník! :)


Já jsem taky začátečník:-) Zobrazit co kdo přepsal se zatím nedá!

Ten tvar jestli rodina, příjmení v mužském tvaru nebo jiném je z hlediska vyhledání asi jedno: pokud zadám Bartoš tak to najde: Bartoš, Bartošová i Bartošovi (jen se musí zrušit zaškrtnutí tlačítka "exact match"

P
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » čtv led 15, 2015 16:28

A takhle to dopadne, když nebudeme dost rychlí a přepíší to za nás cizinci. Našel jsem jeden hřbitov na Plzeňsku z úplného začátku projektu, který přepisovali výhradně cizinci. Teď těch 400 záznamů již druhý den opravuji a jsem v půlce!

1. nepíšou háčky a čárky což pro vyhledávání asi nevadí

2. pokud je určitá konstelace tak v datu prohazují měsíc a den, neb v usa jsou zvyklí na zápis měsíc-den-rok

3. povolání jako příjmení
aaa.jpg


4. Obec jako jméno za svobodna a navíc u chlapa
bbb.jpg


5. Ženský tvar příjmení u muže
ccc.jpg


6. Prohazují jméno a příjmení, komolí příjmení a i křestní jména a plno dalších překvapení!!
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod Sagitarius » čtv led 15, 2015 16:38

Také jsem opravoval přepisy jednoho hřbitova, kde to snad někdo zkoušel OCRkem. Všechno velkými písmeny, bez diakritiky, polovina úplné nesmysly. Co někoho pudí dělat práci, na kterou nemá znalosti. (ani kodování klávesnice) Mě by tedy nenapadlo přepisovat třeba čínské náhrobky... :-)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » čtv led 15, 2015 16:51

Plně souhlasím!!

Teď jsem přepisoval náhrobek ruského vojáka tak jsem si dal tu práci a dal to i v azbuce (snad dobře aby nenadávali zas v Rusku)

Je jasné, že jestli ho bude někdy někdo hledat tak zadá do vyhledávání ruský tvar jména!

http://billiongraves.com/pages/record/%D0%94%D0%B5%D0%BC%D1%8C%D1%8F%D0%BD-%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87-%D0%9C%D0%B0%D1%81%D0%B0%D0%BB%D1%8B%D0%BA%D0%B8%D0%BD/12327365

aaa.jpg


P:-)
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » ned úno 01, 2015 22:45

Pokud to sem již někdo dal, tak se omlouvám, nenašel jsem to.

Genealogem až za hrob:-)

7e505254a106ca86de95769427f04a7f.jpg
7e505254a106ca86de95769427f04a7f.jpg (33.84 KiB) Zobrazeno 7855 krát


P.
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » pát úno 06, 2015 23:14

Dobrý den.

Vždy když přepisuji nějaký zajímavý náhrobek tak se na něm zaseknu a chci zjistit víc:-) Nyní jsem se zaseklna tomto:

aaa.jpg


Je z obce Chržín okres Kladno: Antonie Czeněk z Vartenbergu z rodu Kochoveho narozena v (Podhořanech?) dne 29.7.1840 zemřela v Sazeným (Sazená okres Kladno) dne 12.3.(1863?)

To příjmení mě připomíná Čeněk z Vartemberka, ale Vartenbergové dle viki vymřeli v 17 století. Nic se mi nepodařilo vyguglit:-)

bbb.jpg


Je tu nějaký odborník přes šlechtu? Dík

PS: Je to samozřejmě nedůležité

P.
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod Dagmar8 » sob úno 07, 2015 23:31

to jsou fakt zajímavé náhrobky - a zřejmě i osudy - co sem dáváš, určitě v tom pokračuj
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

PředchozíDalší

Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků