Billiongraves

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Re: Billiongraves

Příspěvekod ozana » ned lis 08, 2015 19:02

Může být i hůř, z evangelického hřbitova v Orlové nezbylo nic než několik málo náhrobků sestěhovaných na jedno místo
http://www.turistika.cz/fotogalerie/853 ... -a-hrbitov
ostatní byly odvezeny neznámo kam

Nebo židovský hřbitov v Ostravě - je z něj jen park.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Star%C3%B ... trav%C4%9B
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Billiongraves

Příspěvekod martin.foto » úte lis 10, 2015 2:34

Neúcta k mrtvým je bohužel vizitkou především poválečných let, pokud jde o židovské hřbitovy nebo německé hroby na území bývalých Sudet malý český člověk to leckde vzal opravdu z gruntu a poničil mnohem více než nacisté.
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav

Re: Billiongraves

Příspěvekod luko » úte lis 10, 2015 10:02

No zrovna nacisty bych neomlouval.Ti ničily systematicky živé a Lidice vymazali z mapy i z krajiny.
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Billiongraves

Příspěvekod Sagitarius » stř lis 11, 2015 7:21

luko píše:No zrovna nacisty bych neomlouval.Ti ničily systematicky živé a Lidice vymazali z mapy i z krajiny.


Nepřipadá mi že by v tom předchozím příspěvku nacisty někdo omlouval. Nebuďte tak útlocitný, když se někdo zmíní že Češi také nebyli vzorní. :-)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Billiongraves

Příspěvekod ozana » stř lis 11, 2015 12:17

Fascinuje mě jak lidé přebrušovali pomníky, aby tam nebylo nic německy, ani narozen a zemřel
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Billiongraves

Příspěvekod Kašpar » stř lis 11, 2015 15:13

Podobně se chovali k některým již zemřelým ve starém Egyptě.
Tehdy se snažili tak, aby po dotyčném nezůstal hieroglyf, nebo vzpomínka u lidí.
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Billiongraves

Příspěvekod luko » stř lis 11, 2015 17:01

Berte to tak,jak to je,bylo a vždycky bude: Pravda patří vítězům
Můžeme se tvářit jako spravedliví,ale nic s tím neuděláme.
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » stř lis 11, 2015 17:02

Z dnešního focení v Teplicích:

Starý židovský hřbitov zcela zničen nacisty, ale třeba by si to zasloužilo nějaký parčík s pamětní deskou. V hromadě odpadků jsme nalezli jedno jméno.
Dříve
31527.jpg

Dnes
upload_-1 (1).jpg

upload_-1 (2).jpg

15034425.jpg

15034424.jpg
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř lis 11, 2015 20:48

a to tu desku asi už někdo kdysi očistil ne?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Billiongraves

Příspěvekod martin.foto » čtv lis 12, 2015 1:32

luko píše:Berte to tak,jak to je,bylo a vždycky bude: Pravda patří vítězům
Můžeme se tvářit jako spravedliví,ale nic s tím neuděláme.


Pak jest otázkou kdo je tím vítězem s přihlédnutím k osudu pravé třeba židovských hřbitovu.

Starý židovský hřbitov v Libni - na pomezí 70 a 80 let část náhrobku "zmizela", zbyla část je pod mnoha metry navezenych stavebních odpadků.

Starý židovský hřbitov na Žižkově - v 80 letech největší část zlikvidována a plocha přeměněna na park pro pejskare

Lysá nad Labem, zidovsky hřbitov přežil nadvládu nacistu témeř bez poškozeni, po válce postupně náhrobky mizely u příčinlivych stavitelů, některé přebrousene naleznete na sousedním katolickém hřbitově. Co zbylo použilo se na dlazdeni cest k plechovým garážím které na místě hřbitova stojí dnes.

Krinec u Nymburka, opět židovský hřbitov přežil nacisty ale nepřežil poválečná léta, nejvzácnější opravdu velké hroby těsně před vydáním židovské obci úmyslně strzeny a náhrobky roztříštěné

Chomutov - židovský hřbitov poničen nacisty ale dodevastovan především po válce.

Turnov - většina židovského hřbitova zničena při rozvoji dopravní infrastruktury v 90tych letech

Udlice u Chomutova - starý hřbitov zničen nacisty, dnes zahrádkářska kolonie

Udlice u Chomutova - nový hřbitov zničen po válce, zůstaly de facto jen obvodové zdi

a tento smutný výčet pokud by měl byt úplný bude hooooodne dlouhý :-((

Naciste se chovali nelidskými k živým ale nás přístup k mrtvým si s nimi bohužel v ledcem nezadal.
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » čtv lis 19, 2015 16:51

Dobrý den, ahoj:-)

Jak jsem již dříve psal v tomto vlákně, mám dočasně (asi omylem) přístup na některé administrátorské funkce! Nově jsem nalezl funkci na rozlišení blízkých hřbitovů. Každý hřbitov je primárně vyznačen středem a kružnicí o poloměru 800m. Pokud jsou dva hřbitovy blízko sebe přiřadí se náhrobek k bližšímu středu což nemusí být vždy správně! Nově jsem nalezl funkci na přesné ohraničení hřbitovů a cvičně vyzkoušel na pražských hřbitovech. Nově je hřbitov vyznačen červenou čárou, která se zobrazuje všem:
005.jpg

Pokud by jste někdo chtěl podobně rozlišit jiné blízké hřbitovy tak se ozvěte:-)
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod terminal » pon pro 28, 2015 14:51

Dobrý den všem !
Prosím o radu ohledně Billiongraves... Dnes jsem nafotil pár hrobečků (než mi kleknul telefén) na hřbitově v Havrani (okr. Most, Ústecký kraj).,
http://mapy.cz/zakladni?x=13.6012264&y=50.4412932&z=18&q=Havra%C5%88
Hřbitov jako takový jsem na Billiongraves nenašel, tak jsem se ho snažil založit, ale pořád mi tam hlásí, že hřbitov Havraň již existuje...
jestli jsem to tedy pochopil správně, ale na webu Billiongraves ten hřbitov nějak ne a ne najít... Děkuji
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Billiongraves

Příspěvekod ozana » pon pro 28, 2015 15:54

Něco je tady
https://cs.billiongraves.com/cemetery/h ... ion=browse

Našel jsem to přes strýčka Googla, interním hledáním ho BG nenajde.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Billiongraves

Příspěvekod terminal » pon pro 28, 2015 18:25

Aj... Strejda Google mě tedy nenapad :-) Každopádně děkuji. Ta Havraň byla nějak zvráceně označená, že právě nešla najít. Ale upravil jsem adresu a už je to dobrý...
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Billiongraves

Příspěvekod ozana » sob led 09, 2016 17:31

Je to krása, když kompletně nafotíte a přepíšete náhrobky na hřbitově, kde máte 80-90% předků a příbuzných, a pak na MyHeritage stránkách jen klikáte na shody s BillionGraves a doplňujete si do rodokmenu data úmrtí...

225 shod v jednom stromě a 99 ve druhém
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

PředchozíDalší

Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků