Billiongraves

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Re: Billiongraves

Příspěvekod Sagitarius » úte čer 16, 2015 7:46

ozana píše:Takový centrální hřbitov v Ostravě to je na věky.


Mám rozpracovaný Bráník v Praze, také žádný drobeček. Naštěstí jsem tam zatím sám.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 717
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Billiongraves

Příspěvekod ozana » úte čer 16, 2015 14:18

Ten "švéd" tady prolítl spoustu hřbitovů v okolí, na každém vyfotil pár náhrobků (většinou špatně), nic nepřepsal a zmizel.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Billiongraves

Příspěvekod JahoMi » stř črc 08, 2015 11:45

Mám do dotaz jak řešíte když je na hrobu jen třeba rodina Radova a ne konkrétní jména a datum.
TY Michal
JahoMi
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon čer 22, 2015 14:07
Bydliště: Králův Dvůr
Oblast pátrání: Chrudim, Polička, Klenice, Dohalice, Mžany, Králův Dvůr, Beroun, Hudlice, Mořina, Mořinka, Josefova Huť u Plané, Mnichov u Mariánských Lázní, Škvořetice a okolí Blatné.

Re: Billiongraves

Příspěvekod ozana » stř črc 08, 2015 19:21

JahoMi píše:Mám do dotaz jak řešíte když je na hrobu jen třeba rodina Radova a ne konkrétní jména a datum.

přepíšu to na "Rada" a "Radová".
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Billiongraves

Příspěvekod terminal » čtv črc 09, 2015 19:18

Dobrý podvečer přátelé!
Jen pro diskuz... Jak řešíte při přepisování "divně" napsaná jména? Nafocuji a přepisuji hřbitov k Klobukách a tam je pohřbena ( m.j.) paní Kratochvílová (nebo Kratochvíleová ?), nicméně na náhrobku má Kratochvíle-ová.Viz:
http://cs.billiongraves.com/pages/record/Josefa-Kratochv%C3%ADle-ov%C3%A1/15132647#given_names=Josefa&family_names=Kratochv%C3%ADle-ov%C3%A1
Řekl bych, že Česky to moc asi správně nebude a navíc nevím zda to nebude dělat brikule při vyhledávání. Je lepší to nechat tak jak to je na náhrobku, nebo tak ak je to ustálené dnes?
A jak přepisujete evidentní zdrobněliny (u dětí)? Necháváte, nebo píšete "dospělou" formu jména?
Děkuji za názory.
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » čtv črc 09, 2015 19:35

Jenom bych upozornil, že mužský tvar Kratochvíle existuje v CR i v zenskem tvaru Kratochvíleová:-) Já v těchto případech zadávám jako dvě různé osoby:-) Je možné zadat i u dětí! Jednou jako Václav a podruhé jako Vašíček:-) Dle hesla: lepší dvakrát než vůbec:-)
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod terminal » ned črc 12, 2015 19:02

Teda, to jsem z toho jelen... Nafotil jsem hroby ve Vrbně n/Lesy a když je začínám přepisovat, v nabídce se mi objevuje jako první měsíc a pak den...
Obrázek
Ale když chci přepisovat "cizí", nabídka se mi změní na "Den", "Měsíc"...
Obrázek
Udělal jsem někde chybku já, nebo to byli soudruzi z NDR?
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » ned črc 12, 2015 19:10

Ano, ti soudruzi:-)
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod ozana » ned črc 12, 2015 19:12

soudruzi z USA jsou zvyklí na MM/DD/YYYY, zkuste přepnout Jazyk náhrobku na češtinu.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Billiongraves

Příspěvekod terminal » pon črc 13, 2015 5:19

To jsem zkusi a... nic.
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Billiongraves

Příspěvekod ozana » pon črc 13, 2015 7:33

Někdy to zlobí, zkuste se odhlásit a pak přihlásit na http://cs.billiongraves.com
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Billiongraves

Příspěvekod Rou » stř črc 15, 2015 22:13

Zdravím, mám dotaz. Mám rodokmen na Geni.com a když byl na BG přepsán nějaký záznam, který jsem měla v rodokmenu, nabídlo mi to jako shodu a hrob se pak objevoval na profilu osoby v mém rodokmenu. Teď jsem narazila na další záznamy, které odpovídají osobám v mém rodokmenu (zobrazily se mi v BG v záložce Upozornění), ale už se mi nikde nenabízí k potvrzení shoda se záznamem v Geni. Nevíte náhodou někdo? :) Díky za čas Rou.
Rou
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 01, 2014 15:59

Re: Billiongraves

Příspěvekod JahoMi » pon črc 20, 2015 9:59

Několik hřbitovů mám už přes tuhle aplikaci nafoceno. Doteď to bylo v pohodě, i když mi viděli ostatní lidé fotit tak jim to bylo jedno. Teď jsem byl na dovolený na Šumavě, zde jsou lidé jiný, mnohem víc všímavý, už při vstupu koukají kdo to je a sledují, hlavně důchodci jsou schopný i hysterie když si všimnou že někdo fotí náhrobek. Vysvětlování že hřbitov je veřejný prostor asi nemá cenu.

Jakou máte zkušenost vy? Už byl někdy nějaký problém?
TY Michal
JahoMi
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon čer 22, 2015 14:07
Bydliště: Králův Dvůr
Oblast pátrání: Chrudim, Polička, Klenice, Dohalice, Mžany, Králův Dvůr, Beroun, Hudlice, Mořina, Mořinka, Josefova Huť u Plané, Mnichov u Mariánských Lázní, Škvořetice a okolí Blatné.

Re: Billiongraves

Příspěvekod ozana » pon črc 20, 2015 11:51

Jeden chlap se ptal jesli mám povolení a že zavolá policii. Přijela městská a musel jsem se legitimovat. Prý tam někdo na hřbitově kradl kovy. Asi si myslel, že si tipuju náhrobky ke krádeži. Na jiném hřbitově si paní vymínila, že si nepřeje abych fotil náhrobek její rodiny. Snažím se být nenápadný a neprovokovat, raději začnu někde, kde zrovna nikdo široko daleko není. Počkám, až si zalejou kytky a odejdou, pak mohu pokračovat. Co oči nevidí, to srdce nebolí.

V těch největších vedrech na hřbitovy skoro nikdo nechodí :), ale v podvečer už zase ano.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » pon črc 20, 2015 12:53

Také se snažíme fotit, když jsme na hřbitově sami. Když někdo přijde tak to přerušíme:-) Snažíme se chovát s úctou k zemřelým. Nešlapat zbytečně po hrobech atd!

PS: tenhle amík se při tom stoupání na hroby ještě fotil!

http://billiongraves.com/pages/record/B ... =Mal%C3%BD
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

PředchozíDalší

Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků