Billiongraves

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Re: Billiongraves

Příspěvekod Dagmar8 » sob led 09, 2016 17:50

no tak to musíte mít fakt radost, ale za tu práci si to zasloužíte :D
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » sob led 09, 2016 18:44

Gratulace:-)

PS: skoda ze nas neni vice.
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod Anchie » čtv led 28, 2016 12:57

Připojím k tomuto vláknu dotaz:
Dají se spárovat stejné fotky, které jsou vložené dvakrát, ale pokaždé jiným uživatelem? Při linkování mi to nabízí jen fotky vyfocené před a po stejným uživatelem...
Tenhle problém se mi opakuje několikrát (u velkého hřbitova, kde jsou fotky vkládané více uživateli) Občas mi to při popisování nabídne linkem fotku kde už jsou uvedeny údaje a spárovat to jde. Ale jsou případy kdy se mi po sobě 2x nabízí stejný hrob na popis, autoři fotek jsou různí a v nabídce se mi ta druhá sada fotek prostě nenabídne. Co s tím?
(Snad jsem to popsala pochopitelně.)
Anchie
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 11, 2014 16:20
Oblast pátrání: Kluky u Čáslavi, Souňov, Plaňany... Vamberk... Dolní Dobrouč :-)
okolí Žamberka - Helvíkovice, Kameničná, Líšnice ... panství Habry

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » čtv led 28, 2016 17:16

Na spojeni dvou fotek od ruznych pouzivatelu lze pouzit tento zpusob:

viewtopic.php?f=17&t=18569&start=30#p90741

Tj. kdyz se narazi na povedomou fotku: je potreba zadat minimalne jednu osobu s minimalne jednim udajem (napr narozeni 1900) pote na ni kliknout a provest spojeni zaznamu. Pokud neni uveden zadny udaj o datu, lze u obou zaznamu zadat fiktivni rok narozeni treba 2000 a po spojeni rok narozeni vymazat:-)
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod Anchie » čtv led 28, 2016 18:29

Skvělé děkuji! To jsem tedy přehlédla, že už se to zde řešilo...
Anchie
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 11, 2014 16:20
Oblast pátrání: Kluky u Čáslavi, Souňov, Plaňany... Vamberk... Dolní Dobrouč :-)
okolí Žamberka - Helvíkovice, Kameničná, Líšnice ... panství Habry

Re: Billiongraves

Příspěvekod Patka » čtv bře 10, 2016 9:15

Dobrý den.
Prosbička k aplikaci:
Chvíli jsem nefotil a při novém použití mám v aplikaci rozostřené fotografie - aplikaci jsem smazal a znovu nainstaloval - na fotoaparátu jsem vybral tovární nastavení, přestože normální fotografie jsou v pořádku - ale vše je pořád rozostřeno - viz náhled nepřepsané - hřbitov Hradisko(Kroměříž).
Děkuji za reakci Patka
Patka
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte dub 21, 2015 6:37
Oblast pátrání: Kroměříž

Re: Billiongraves

Příspěvekod ozana » čtv bře 10, 2016 10:20

Vaše čerstvé snímky nevidíme (14dní se zobrazují jen Vám) - pošlete odkaz na konkrétní (nepřepsaný) náhrobek
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » čtv bře 10, 2016 14:36

https://cs.billiongraves.com/transcribe ... d=15979740

Ja bych zkusil fotit spise detail textu, nez se soustredit na cely nahrobek. Pripadne fotit vice fotek:-)
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod martin.foto » čtv bře 10, 2016 23:12

Patka píše:Dobrý den.
Prosbička k aplikaci:
Chvíli jsem nefotil a při novém použití mám v aplikaci rozostřené fotografie - aplikaci jsem smazal a znovu nainstaloval - na fotoaparátu jsem vybral tovární nastavení, přestože normální fotografie jsou v pořádku - ale vše je pořád rozostřeno - viz náhled nepřepsané - hřbitov Hradisko(Kroměříž).
Děkuji za reakci Patka


To nevypada na neostrost ale spis se fotky ukladaji v nejakem strasne malem rozliseni. Cim to fotite?
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav

Re: Billiongraves

Příspěvekod Patka » pát bře 11, 2016 9:07

Díky za reakci. Používám HTC ONE MINI 2 - vypadá to, že mám nějaký problém v komunikaci mezi foťákem a zbytkem zařízení. Teď jsem delší dobu aplikaci BG nepoužíval, ale chtěl jsem zkusit používání foťáku v souvislosti z jinou závadou - zapisuje chybné GPS souřadnice do fotografií, i když užívání GPS modulu pro aplikaci na geocaching funguje bez problému. Patka
Patka
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte dub 21, 2015 6:37
Oblast pátrání: Kroměříž

Re: Billiongraves

Příspěvekod ozana » pát bře 11, 2016 9:48

Připadá mi, že čím máte mobilu lepší foťák (vyšší rozlišení), tím ta aplikace vytváří horší snímky.
HTC One mini 2 (M8) = 13Mpix!!!

Napište, prosím, ostatní čím fotíte (+ rozlišení). Budu kupovat nový mobil a nerad bych koupil něco, s čím má ta aplikace problém.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Billiongraves

Příspěvekod Sagitarius » pát bře 11, 2016 14:55

Mám Samsung Galaxy S5Mini , se stejným problémem. (neostří)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » pát bře 11, 2016 17:11

Tak my fotili tabletem Ipad 2 a nyní fotíme ipadem air 2. Tady bych řekl že fotky jsou zcela perfektní:-)

Jelikož fotíme ve dvou, tak já fotím ještě telefonem XIAOMI Redmi. U něj bych řekl, že jsou fotky horší než z Apple. Snažím se tedy fotit detail textu případně více fotek:-)

https://cs.billiongraves.com/transcribe ... id=8311413
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod martin.foto » sob bře 12, 2016 19:56

czluny píše:Tak my fotili tabletem Ipad 2 a nyní fotíme ipadem air 2. Tady bych řekl že fotky jsou zcela perfektní:-)

Jelikož fotíme ve dvou, tak já fotím ještě telefonem XIAOMI Redmi. U něj bych řekl, že jsou fotky horší než z Apple. Snažím se tedy fotit detail textu případně více fotek:-)

https://cs.billiongraves.com/transcribe ... id=8311413


Postupne jsem vyzkousel lecos od Samsungu Note III, IV, S5, S6 a dokonce i Samsung Camera. A mam podobny dojem, ktery uz zaznel cim lepsi mobil, ktery bezne produkuje pekne fotky tim horsi vysledek v aplikaci od Billiongraves, nejake vyuziti HDR o tom si lze nechat zdat. V Samsung Camera nesel pouzivat ani opticky zoom na ktery jsem sazel.

Ac zaprisahly odpurce vseho s Jabkem poridil jsem taky Airpad Air 2 a s ni Billiongraves je opravdu jina liga. Je to sice o vice penezich ale vysledek stoji za to i pri horsim pocasi!
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav

Re: Billiongraves

Příspěvekod terminal » pon bře 28, 2016 9:54

Hezký sváteční den...
Mám na znalce technický dotaz. Nevíte někdo jak funguje aplikace Billiongraves co se týče paměti? Vyfocené ukládá rovnou na kartu, nebo nejprve do pracovní paměti? Několikrát se mi totiž stalo, že při focení mi aplikace zkolabuje a telefon se "kousne" Pak mi pomůže jen vyndat baterku a tlf. zapnout. Pak mám ale problém "chytit" satelity. Je fakt, že s pamětí občas "bojuju". Mám hold telefon ne zrovna nejnovější (Samsung Galaxy S4 mini). Nebo je problem s vnitřím GPS modulem? Poradíte někdo? Děkuji
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

PředchozíDalší

Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků