Billiongraves

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Re: Billiongraves

Příspěvekod kolsi » pát čer 24, 2016 12:43

czluny píše:PS: mrzí mě dvě věci: 1.že tato skutečnost odradí plno potencionálních spolupracovníků tohoto projektu s dobrou myšlenkou a popravdě nejsme v USA kde mají všichni apple 2.že jsem kvůli těmto konkrétním fotkám musel uprosit majitele pozemku kam byl buldozery nahrnut v padesátých letech zrušený hřbitov a on když nějaký náhrobek na zahrádce vykope tak si ho tam vystaví - teď tam budu muset znovu:-)

https://cs.billiongraves.com/cemetery/h ... %BD/199550


A já se zeptám trochu mimo téma... co všechno lze na tom "hřbitově" v Habarticích ještě najít? Pochází odtamtud můj rod, tak by mě to dost zajímalo :)
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » pon čer 27, 2016 15:47

kolsi píše:
czluny píše:PS: mrzí mě dvě věci: 1.že tato skutečnost odradí plno potencionálních spolupracovníků tohoto projektu s dobrou myšlenkou a popravdě nejsme v USA kde mají všichni apple 2.že jsem kvůli těmto konkrétním fotkám musel uprosit majitele pozemku kam byl buldozery nahrnut v padesátých letech zrušený hřbitov a on když nějaký náhrobek na zahrádce vykope tak si ho tam vystaví - teď tam budu muset znovu:-)

https://cs.billiongraves.com/cemetery/h ... %BD/199550


A já se zeptám trochu mimo téma... co všechno lze na tom "hřbitově" v Habarticích ještě najít? Pochází odtamtud můj rod, tak by mě to dost zajímalo :)


Jen to co je umístěno na BG:-)
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod janek950 » pát črc 22, 2016 15:05

Dobrý den,

koukal jsem, že 13.7.2016 byla uvolněná nová verze aplikace (pro Android).
Má někdo zkušenosti, jestli se dříve popisované problémy (ostření, kvalita, ...) zlepšily v téhle verzi ?

mn
janek950
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte kvě 31, 2016 12:40
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Praha, Český ráj, Mladoboleslavsko, Berounsko, Uherskohradišťsko, Vizovicko, Černohorsko.

Re: Billiongraves

Příspěvekod ozana » sob črc 23, 2016 12:53

Zdá se, že konečně funguje focení na tabletu Lenovo A8-50 (dříve chyba inicializace kamery).
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Billiongraves

Příspěvekod Sagitarius » sob črc 23, 2016 16:19

Nainstaloval, ještě sice nezkoušel, ale minimálně v menu nastavení přibyl přepínač "use auto focus", takže snad to konečně půjde. :-)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Billiongraves

Příspěvekod Evik » pát srp 26, 2016 16:28

Já strašně moc děkuji za fotky hřbitovů našla jsem rodinu -narození i úmrtí!!!DÍKY!!!
Evik
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte lis 25, 2014 17:07
Oblast pátrání: Kostelec n/Orlicí,Benešov,Praha-východ

Re: Billiongraves

Příspěvekod Evik » pát zář 02, 2016 16:27

Já děkuji všem co fotí náhrobky-našla jsem rodinu-narození i úmrtí kéž by jich bylo více!!!
Evik
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte lis 25, 2014 17:07
Oblast pátrání: Kostelec n/Orlicí,Benešov,Praha-východ

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » pát zář 02, 2016 17:02

Napište jméno fotografa a prepisovatele. Treba jsou cleny fora:-)
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod terminal » pát zář 09, 2016 19:28

Dobrý večer vespolek. Prosím o radu znalé. Nevíte někdo, zda je k chodu app BillionGraves nutné mít nainstalovné Služby Google Play? Mám telefon Samsung GT-S5570I. Vím, že je to z dnešního pohledu dědeček telefon, ale tak nějak na nic jiného, než na BG, a WhatsApp chytrej telefon nepotřebuji. A vtom je právě kámen úrazu. Potýkám se neustále s málo pamětí a když Sl.GooglePlay odinstaluji tak mi přestane fungovat BG - v menu, když chci do položky "zvolte obrázky" tak mě program vrací zpět do zákl. menu. Tak nevím, azda dělám chybu někde já, nebo opravdu musím mít ty Služby GP nainstalovány pro běh BG? Děkuji.
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Billiongraves

Příspěvekod Anchie » stř říj 05, 2016 18:56

DOTAZ: Po menší odmlce jsem se vrátila k popisování, ale koukám že v nabídce hřbitovů pro ČR nefunguje česká diakritika - je to nějaká interní chyba BG? Dá se s tím něco dělat?
Anchie
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 11, 2014 16:20
Oblast pátrání: Kluky u Čáslavi, Souňov, Plaňany... Vamberk... Dolní Dobrouč :-)
okolí Žamberka - Helvíkovice, Kameničná, Líšnice ... panství Habry

Re: Billiongraves

Příspěvekod Anchie » pát dub 13, 2018 13:27

FOTÍ JEŠTĚ VŮBEC NĚKDO HŘBITOVY DO BG???
Zdá se mi, že letos toho moc nepřibylo, což je opravdu škoda.
Anchie
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 11, 2014 16:20
Oblast pátrání: Kluky u Čáslavi, Souňov, Plaňany... Vamberk... Dolní Dobrouč :-)
okolí Žamberka - Helvíkovice, Kameničná, Líšnice ... panství Habry

Re: Billiongraves

Příspěvekod martin.foto » sob úno 09, 2019 23:44

Anchie píše:FOTÍ JEŠTĚ VŮBEC NĚKDO HŘBITOVY DO BG???
Zdá se mi, že letos toho moc nepřibylo, což je opravdu škoda.


Ale do foceni se muzete zapojit treba i Vy :D
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav

Re: Billiongraves

Příspěvekod IvanaU » ned říj 20, 2019 11:50

Zora píše:Mě tedy mrzí, že pro nás starší neexistuje nějaká možnost, jak fotit normálním foťákem , bez potřebných aplikací. Určitě máme nejvíce času....
Mám Olympus Tough a starou nokii s foťákem. takže jsem asi mimo mísu :-)))
Z

Dobrý den, taky mám takový problém. Mám náhrobky určitých hřbitovů ve fotoaparátu. Našla jsem hřbitov a podařilo se mi jeden snímek vložit (místo fotografa a přepisovatele tam mám uvedeno jen přispivatel). Další se mi už nepodařilo vložit a nevím jak je to možné. Nesetkala jste se s nějakým doporučením nebo radou, jak to udělat z fotoaparátu? I.
IvanaU
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob lis 28, 2015 19:38
Oblast pátrání: Vyškovsko, Brno

Re: Billiongraves

Příspěvekod janek950 » ned říj 20, 2019 19:44

Kouknul jsem se do nabídky stránek BG a vidím tam možnost prostého přídání fotografií (obyčejných z foťáku).
Z menu "Dobrovolník" se dá dostat postupně na položku "Nahrát fotografie náhrobku", kde si pak vyberete hřbitov a k němu pak jednoduše přetahujute fotografie ze složky v počítači do definované oblasti okna prohlížeče (nebo si je před přes tlačitko začnete vybírat v počítači). Dál jsem postupovat nezkoušel, nemám co tam vložit.
janek950
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte kvě 31, 2016 12:40
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Praha, Český ráj, Mladoboleslavsko, Berounsko, Uherskohradišťsko, Vizovicko, Černohorsko.

Re: Billiongraves

Příspěvekod svobodovaj » úte pro 17, 2019 11:35

Ahoj, já bych fotila...ale apka mi neotevře foťák, respektive se otevře a hned zavře. Reportovala jsem do BillionGraves support a nic se s tím neděje. Přitom vidím, že fotek teď přibývá, má někdo prosím info, jak na ten foťák? zatím tedy aspoň přepisuji. Ale celkově mají teď všude chyb a nejde jim to moc. A jak vložit fotky samostatně do aplikace a přiřadit k hřbitovu nevím.
svobodovaj
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon črc 02, 2012 17:45

PředchozíDalší

Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků