Billiongraves

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Billiongraves

Příspěvekod czluny » pát lis 28, 2014 9:17

Ahoj,

nachází se zde nějaký blázen, který fotí náhrobní desky na Billiongraves. Jako já:-)

http://billiongraves.com/pages/cemeteries/h%C5%99bitov-Moldava/199407#cemetery_id=199407&lim=0&num=25&action=browse
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod terminal » úte pro 02, 2014 7:13

No, i já se řadím k tichým bláznům, co se rádi courají po hřbitovech a tohle je i taková nadstavba (něco jako turistika a geocaching :-) ). Zeptám se - na Biliongraves lze umísti fotky, koordináty a data hrobu i bez "chytrého" telefonu? Jen ručním zadáním (koordináty znám, data znám, fotku mám taky...) Děkuji za info
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » úte pro 02, 2014 8:25

No zatím lze pořizovat foto pouze chytrym telefonem. Je tak zaručeno spojení souřadnice foto. Co lze, je pak dohrat dalsi fotky k nahrobku. Ja takto dohral treba stare fotky k nasemu nahrobku. Je vsak moznost ucastnit se i tem, kteri chytry mobil nemaji (ja tedy take ne, fotim tabletem). Ta jednodusi cast je nahrobek fyfotit (lze poridit i nekolik fotografii), ta slozitejsi pak nahrobek prepsat (indexovat). V soucasne dobe je tam asi 10000 nahrobku v CR neprepsanych. Protoze se jedna o novy projekt situaci stezuji zacatecnicke chyby (rozmazane foto, foto zdalky). Je tam ale system hodnoceni kazde fotky tak aby se spatny fotograf vybodoval. Ja osobne vzdy vse co nafotim tak prepisu. Nakonec musim upozornit, ze to neni tak jednoduche jak to vypada:-)
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod kaiserj » úte pro 02, 2014 10:43

Tak ybych se zapojil, ale největší překážka je ten telefon a obejít se to nedá.
Můj rodokmen: http://www.domazlicedva.hys.cz/
Pár rodokmenů z oblasti Sudet: http://www.sudeten.clanweb.eu
Uživatelský avatar
kaiserj
 
Příspěvky: 180
Registrován: úte zář 01, 2009 9:09
Oblast pátrání: Plzeňský kraj, Domažlicko, Chodsko,

Re: Billiongraves

Příspěvekod terminal » úte pro 02, 2014 17:06

...obejít se to nedá.
.

Sakryš. To znamená, že fotky (s koordináty) lze ukládat pouze z těch aplikací? Pokud ano a nelze i přes webové rozhraní, tak jsem také vyšachovanej... Škoda. Tohle by mne zrovna bavilo, ale chytrý telefén si kvůli tomu pořizovat nebudu. A tablet s andridem, který mám, zas nemá GPS... No uvidíme. třebas nastanou nějaké změny...
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » úte pro 02, 2014 17:56

Tak je nás tam zatím z ČR asi 5 aktivnějších. Já už nafotil několik menších hřbitovů v Severních Čechách. Celkem asi 647 fotek. Já fotím spíš staré německé náhrobky a pokud je špatně čitelný tak si dělám poznámky, takže to jde dost pomalu. Teď když je zima tak spíš jen přepisuji fotky kolegů. Už jsem přepsal 2354 jmen. Navíc fotky jsou někdy dost nekvalitní (asi záleží i na typu telefonu). Prostě to jde pomalu:-) Tak tu dělám reklamu:-)


aaa.jpg
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod martin.foto » stř pro 03, 2014 22:40

No par jmen jsem tam uz taky prepsal a souhlasim prepis nekterych nahrobku byl opravdu diky kvalite fotografii ocistec. Mam nafocene zajimave náhrobky zrcadlovkou i s vlozenymi souřadnicemi a zatím jsem neprisel na to jak je tam dostat. Fotit za kazdou cenu mobilem se mi opravdu nechce :-(
Nekolik fotek jsem vlozil radeji na findagrave.com.
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav

Re: Billiongraves

Příspěvekod Sagitarius » pon pro 08, 2014 9:56

Před pár dny jsem poprvé zaregistroval, že mi vyhledávání osob v MyHeritage vyhodilo i odkaz na náhrobek v billiongraves. (kupodivu zadarmo)

Jinak také fotím, také přepisuju.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Billiongraves

Příspěvekod PomněnkaPrvní » pon pro 08, 2014 10:57

Asi budu za blbce, ale co je to ten chytrý telefon? Mám Iphone od Apple. Je chytrý? Jak to zjistím?

A když mám nafocené nějaké náhrobky zrcadlovkou, mohli byste prosím napsat návod, jak se s Billiongraves pracuje, jak to tam vložit apod.?
PomněnkaPrvní
 
Příspěvky: 562
Registrován: ned pro 15, 2013 18:22

Re: Billiongraves

Příspěvekod Slim » pon pro 08, 2014 11:21

Chytrý telefon - telefon s operačním systémem umožňující stahovat aplikace, připojení k internetu, fotografování, zjišťování polohy pomocí GPS... Takový malý počítač.
V tomto případě je vyžadován mobilní telefon s operačním systémem Android nebo iOS (iPhone). Takže Váš telefon tedy chytrý je.

Osobně ale nechápu, proč nepodporují fotoaparáty s GPS a pozdější umísťování snímku obsahující GPS informace přes web, kvalita je pak úplně někde jinde.
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Billiongraves

Příspěvekod Sagitarius » pon pro 08, 2014 14:23

Taky to nechápu. Teď tahám na hřbitov svůj postarší Samsung (u kterého to ani nevyužije maximální rozlišení) a zároveň svoji zrcadlovku, abych to pak vůbec přečetl. (třeba nápisy na hodně zrnitém náhrobku)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Billiongraves

Příspěvekod PomněnkaPrvní » pon pro 08, 2014 14:42

Jak se to tam tedy vkládá? Vyfotím a co dál?
PomněnkaPrvní
 
Příspěvky: 562
Registrován: ned pro 15, 2013 18:22

Re: Billiongraves

Příspěvekod Slim » pon pro 08, 2014 14:57

Fotí se přímo příslušnou aplikací, ta se už o vše postará sama.
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Billiongraves

Příspěvekod terminal » čtv pro 11, 2014 7:46

Přeji všem hezký den.
Tak jsem trochu "šmejdil a čenichal" na Billiongraves a dovolím si zde dát pár mých postřehů....
Zkusil jsem ručně do systému zadat fotografii náhrobku a data mé babičky a prababičky) a zadařilo se (Tools - Add Supporting Record - Headstone, nebo kdo má přepnuto na češtinu: Nástroje - Přidat doplňkový záznam - Headstone). Babičku i prababičku lze nyní i nalézt přes Search (hledat), ale má to své ALE...
Takto uveřejněný náhrobek na Billiongraves není umístěn podle GPS souřadnic (ačkoliv jsem je do EXIF informací fotografie pomocí programu GeoSetter dodal), ale systém je "položí" prostě na požadovaný hřbitov. Což by sice u malých vesnických hřbitovů nevadilo, ale na městských velkých už by to mohl být problem.
Nemohl jsem přijít na to, jak přidat do takto zveřejnéného náhrobku další osoby.
Tyto fotografie nejsou v položce My Uploaded Photos - tedy nedá se s nimy nikterak pracovat (možná pouze přes support)
Ačkoliv jsem na hřbitov takto ručně dodal náhrobek, stejně u hřbitova mi system hlásí že :"Nikdo ještě nepřispěl se záznamy pro tento hřbitov. Buďte první! " a hned pod touto větou je můj záznam - viz:
http://cs.billiongraves.com/pages/cemeteries/h%C5%99bitov-Klobuky-Klobouky/208991#cemetery_id=208991&lim=0&num=25&action=browse

Tedy můj závěr je, že pokud chce někdo opravdu aktivně se na přidávání náhrobků na Billiongraves je asi skutečně "chytrý" telefon nezbytností. Ale jinak tento projekt má určitě pro nás rodopisce své velké plusy . Zkusím tedy přiložit ruku k dílu alespoň přepisováním (i když mě neuvěřitelně štve to množství reklam) - to jsem ještě netestoval :-)

Pokud bude mít někdo další doplňující postřehy, budu za ně rád - angličtinu zas tak dobře neovládám...)
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Billiongraves

Příspěvekod Slim » čtv pro 11, 2014 7:59

(i když mě neuvěřitelně štve to množství reklam)


Reklamy je třeba vystrnadit přes doplněk prohlížeče AdBlock Plus. Je dostupný pro Firefox, Chrome, Operu, Explorer ...
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Další

Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků