Billiongraves

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Re: Billiongraves

Příspěvekod Martin819 » pát úno 13, 2015 0:45

Dagmar8 píše:
Martin819 píše:
czluny píše:Vítej do party Martine:-) No někdy je to přepisování i nuda:-)


To je fakt...nesmí se to přehánět :) Jinak budu asi zatím fotit okolí Hradce Králové, takže pokud někdo na něco čeká, tak si může brousit nože :D První várka 300 fotek už je na cestě :)



Martine, jak blízké okolí Hradce?


No začal jsem Novým Hradcem a budu postupně pokračovat po perimetru od nejbližších k nejvzdálenejším od města.
Uživatelský avatar
Martin819
 
Příspěvky: 265
Registrován: čtv črc 05, 2012 15:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » pát úno 13, 2015 20:04

O těchto už jsem i něco vyhledal. Tak kdyby je hledal někdo z Vás: Henn von Hennenberg-Spiegel a hraběnka Harrachová

http://billiongraves.com/pages/record/Anna-Marie-Harrachova-Henn-z-Hennenberg-Spiegel/3010932
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » pát úno 13, 2015 20:21

Zde mě zas vrtá v hlavě to xP? Kdyby to snad někomu něco říkalo:-) Jako první písmena jména mě to nepříjde.

http://billiongraves.com/pages/record/nullNone/7730408
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát úno 13, 2015 20:26

TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » pát úno 13, 2015 20:39

Já věděl, že to bude někdo vědět. Děkuji Karolíno:-)
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát úno 13, 2015 20:54

já to teda nevěděla, ale to víš, obrázky na židovských hrobech jsou nezapomenutelné a inspirovaly mne.

viewtopic.php?f=14&t=15745&p=74346&hilit=prudice#p74346 (na konci)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Billiongraves

Příspěvekod Martin819 » pát úno 13, 2015 23:28

A co si myslíte o tomto? Myslíte, že to "z Weissenbrucku" je myšleno jako místo nebo jako šlechtický rod?

11103847.jpg
Uživatelský avatar
Martin819
 
Příspěvky: 265
Registrován: čtv črc 05, 2012 15:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Billiongraves

Příspěvekod karels » pát úno 13, 2015 23:38

karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov


Re: Billiongraves

Příspěvekod Addama » ned úno 15, 2015 15:48

Maly dodatek : Ruzena Collinova byla dcerou (na 100% neovereno) purkmistra Hradce Kralove. Podle vseho rodina vazena a movita. S Klarou Collinovou (pravdepodobne jeji sestra) se casto ucastnily ruznych beneficnich akci. Manzel Ruzeny, Karel Weiss, byl plukovnik a velitel 1. dragounskeho pluku cisare Frantiska. R. 1896 obdrzel erb a slechticky titul s predikatem von Weissenbruck.
Treba nejaky znalec Hradce Kralove by to mohl upresnit ;-)
Jinak tento chat na tema Billiongraves je uzasny! DIKY hlavne Czluny za obsahle vysvetleni "jak na to" a i dalsim za zajimave nalezy. Alespon na prepisovani take prilozim ruku k dilu.
Addama
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát led 30, 2015 11:23
Oblast pátrání: Sklari a sklarny v cele ČR.

Re: Billiongraves

Příspěvekod Martin819 » ned úno 15, 2015 19:27

Addama píše:Maly dodatek : Ruzena Collinova byla dcerou (na 100% neovereno) purkmistra Hradce Kralove. Podle vseho rodina vazena a movita. S Klarou Collinovou (pravdepodobne jeji sestra) se casto ucastnily ruznych beneficnich akci. Manzel Ruzeny, Karel Weiss, byl plukovnik a velitel 1. dragounskeho pluku cisare Frantiska. R. 1896 obdrzel erb a slechticky titul s predikatem von Weissenbruck.
Treba nejaky znalec Hradce Kralove by to mohl upresnit ;-)
Jinak tento chat na tema Billiongraves je uzasny! DIKY hlavne Czluny za obsahle vysvetleni "jak na to" a i dalsim za zajimave nalezy. Alespon na prepisovani take prilozim ruku k dilu.


Super, díky za info...vždycky je zajímavé se dozvědět něco o zajímavých lidech a osudech...:)
Uživatelský avatar
Martin819
 
Příspěvky: 265
Registrován: čtv črc 05, 2012 15:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Billiongraves

Příspěvekod Dagmar8 » ned úno 15, 2015 23:39

Tak jsem dnes hledala na netu a skutečně jsem našla ve Slavkově své předky., za což jsem moc ráda.
Ale po dvou vyhledáváních mi tam naskočila přes celou stránku reklama, ať se také stanu členem a fotím atd..atd. a ať jsem odklikla No, nebo Yes, prostě reklama se objeví vždy, když dám hledat.. co s tím?
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » ned úno 15, 2015 23:42

To nevim, me to nedělá:-) Ja bych se zkusil zaregistrovat, to je zadarmo a jeste to neznamena ze clovek musi neco fotit a prepisovat.
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » ned úno 15, 2015 23:58

Nevyskoci tam nahodou toto:
image.jpg


To neni raklama, ale je tam zhruba toto: zadna osoba neodpovida zadanym kriteriim, a je nabizena moznost zadat ukol vyfotit na konkretnim hrbitove nahrobek urciteho jmena (samozrejme ukol muze zadat pouze registrovany), system nasledne preposle zadost registrovanym uzivatelum do 25 mil od hrbitova.

Melo by to jit zrusit pomoci krizku vpravo hore nebo tlacitka nou
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod Dagmar8 » pon úno 16, 2015 0:00

Zaregistrovaná jsem - ale ať jsem přihlášená nebo ne, stále jakmile zadám jméno a hledat, vyskočí tam to okno. Je zajímavé, že když nezadám Českou republiku a jen to nechám tak, že okno tam nevyskočí - ale potom mi tam naskočí zase lidé z USA a z Čech ne.

vypadá to takto
Obrázek

aha tak jste byl rychlý :D
fakt to nejde zrušit ničím - kliknu na křížek - zmizí, jakmile kliknu na lupu a chci hledat jméno - objeví se

jo a reklamy mám blokovány, jenže to s tím asi nesouvisí

a teď jsem navíc zjistila, že to souvisí s určitým jménem, což mi hlava nebere - jakmile tam zadám to určité - vyjede reklama, teď jsem zadala jiné a v pohodě.
Ještě mě napadlo, jestli ta reklama nevyjede, když tam to určité jméno není a není z čeho hledat
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

PředchozíDalší

Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků