Světští

Už jsme velké fórum, tak se podíváme na trochu vážnější věci. Někdo se vrhá na genealogii slavných politiků, literátů, vědců atd. Zde je to místo pro zveřejnění vašich projektů či výzvy na spolupráci.

Světští

Příspěvekod HankaT » čtv úno 27, 2014 22:37

Dovolím si vás upozornit a srdečně vás pozvat do naší (zatím) facebookovské stránky Světské rody. Komedianti, kramáři, loutkoherci, handlíři, zkrátka světem jdoucí jsou tématem naší skupiny. Určitě jste někdy narazili na rod Kočka, Kopecký, Dubský, Kludský, Berousek, Habich, Stýblo, Holzäpfel a na mnohé další. Prosím nezapomeňte se podělit o vaše úlovky odkazem na matriku.

Pokud FB nemáte, klidně mi napiště do zpráv, uvítám jakoukoliv informaci a jsem také schopná poradit co se této skupiny našich předků týká.

https://www.facebook.com/groups/2703786 ... 3/?fref=ts
HankaT
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv lis 14, 2013 14:43

Re: Světští

Příspěvekod jirkabart » pát úno 28, 2014 15:39

Děkuji za informaci, určitě se zapojím ... manželka pochází z rodu Berousků a pátrat po jejích předcích je vážně masakr. :-)
Pátrám především na jižním plzeňsku, klatovsku a královehradecku.
Uživatelský avatar
jirkabart
 
Příspěvky: 536
Registrován: pon bře 18, 2013 13:20
Oblast pátrání: plzeňský kraj: přešticko, švihovsko, žinkovsko, nepomucko
královéhradecký kraj: severně od Nechanic

Re: Světští

Příspěvekod HankaT » pát úno 28, 2014 20:13

Na pár berouskovských záznamů jsme taky narazili, ale chybí nám pořádný odborník :)
HankaT
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv lis 14, 2013 14:43

Re: Světští

Příspěvekod Zora » pát úno 28, 2014 20:18

Klidně tady můžete založit tohle téma, rádi Vás přivítáme, určitě se najdou mnozí, kteří budou mít vztah k příjmení nebo k lokalitě. Při louskání matrik narazíme všichni na spoustu zajímavostí, příjmení, která jsou zjevně v obci cizí... myslím, že už tady byl rod loutkoherců, harfeníků a podobně.
Taky můžete zkusit Okoun - stěhovavá povolání.
Uvítáme rádi každého, ne všichni ale chodíme na FB. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Světští

Příspěvekod HankaT » pát úno 28, 2014 20:28

Okouna ještě zkusím jednou pořádně projít, díky za tip. Jo, tohle by bylo skvělé, kdyby toto fungovalo jak zde, tak i na FB. Každé má něco do sebe. Dají se sem přidat excelové soubory? Mohla bych vám poslat můj první pokus o rozrod kramářů Holzäpflů, kteří tady také byli již párkrát zmíněni. ;)
HankaT
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv lis 14, 2013 14:43

Re: Světští

Příspěvekod Zora » pát úno 28, 2014 21:36

Dá se sem vložit asi úplně všechno, jen je třeba vědět jak :-))), určitě někdo poradí .

Rozhodně to jde jednoduše dát na nějaké úložiště a sem umístit odkaz.
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Světští

Příspěvekod Semik » sob bře 01, 2014 11:57

Okoun - http://www.okoun.cz/boards/rodokmeny%2C_genealogie - fórum spíše pro pokročilé.
Facebook - nábor nových rodopisných duší.
Zde - nejvíce pomocných rukou a hlav :-)
Semik
 
Příspěvky: 410
Registrován: ned říj 23, 2011 22:20
Oblast pátrání: Smrdov
Sázavka
Ovesná Lhota
Bačkov
Leština u Světlé

Re: Světští

Příspěvekod Kirvin » ned bře 02, 2014 12:32

jirkabart píše:Děkuji za informaci, určitě se zapojím ... manželka pochází z rodu Berousků a pátrat po jejích předcích je vážně masakr. :-)



Manželka má předky loutkoherce a šlejfíře a je to vážně velká radost hledat....

Za mě Duchoňové z Plánice, Urbanové z Bukovníku (loutkoherci), dále Draští z Přešína a Stiebrové z Roupova, Francové z Bernardic - šlejfíři, koňský handlíři a další "pouťová" povolání. Něco málo viz. GHL 4/2013 s. 70 - 79.
Každý život má svou velikost. (Gorkij)

Ty Tomáš
Uživatelský avatar
Kirvin
 
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 04, 2013 16:35
Bydliště: Plzeňský kraj
Oblast pátrání: panství Šťáhlavy, Plasy, Radnice, Vsetínsko, Pardubicko, Klatovsko, Ostravsko.

Re: Světští

Příspěvekod HankaT » pon bře 03, 2014 12:13

Dobrý den,

zrovna jsem Vás chtěla na tento článek z GHL upozornit. Popravdě toto jsou rody, které jsou mi celkem vzdálené. Přeci jen se pohybuji spíš po jižních Čechách. Koukala jsem však, že jsou spřízněny s rodem mj. Stýblů, a k tomu jsme našli už celkem dost. Momentálně hledám také kramářské rody Pičman a Vatter. Pičman snad z okolí Olbramkostela, Vatter snad z Mladé Boleslavi.
HankaT
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv lis 14, 2013 14:43

Re: Světští

Příspěvekod Zora » ned črc 27, 2014 16:16

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=59
levá strana - Maria Anna Kludský, u rodičů vidím slovo marionet...
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Světští

Příspěvekod HankaT » pon črc 28, 2014 13:55

Díky, paráda ;)
HankaT
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv lis 14, 2013 14:43

Re: Světští

Příspěvekod zlovlk » pon srp 04, 2014 14:38

http://digi.ceskearchivy.cz/cs/7797/84
Náhodou jsem narazil na Tomáše Hubeného, "světem jdoucího komedianta" z Ledenic. V roce 1861 se mu narodila dvojčata ve Vlkově. Zajímavé je, že pocházel z knihařské rodiny.
zlovlk
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř črc 10, 2013 10:32

Re: Světští

Příspěvekod HankaT » stř srp 06, 2014 9:50

Díky všem zúčastněným. Teď nemám mnoho času, ale zkusím roztřídit jednotlivé příspěvky podle rodů, které jsme doposud našli, a dát to sem. Prosím mějte strpení.
HankaT
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv lis 14, 2013 14:43

Re: Světští

Příspěvekod Zora » pon zář 08, 2014 5:06

v katastru pro obec Ivančice jsem ve jmenném rejstříku narazila na příjmení Kludský, majitel kina ve Žděnově? a Marie.
č, rejstříku 655724 str. 112
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Světští

Příspěvekod Kašpar » pát říj 10, 2014 18:01

2 x světští, toho času dlící ve městě Úpice, vyňato z matriky oddaných pro toto město, období 1869-1899, označení sign. 167-4584
Přílohy
1896 - 2x světští.jpg
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Další

Zpět na Projekty a výzvy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků