Světští

Už jsme velké fórum, tak se podíváme na trochu vážnější věci. Někdo se vrhá na genealogii slavných politiků, literátů, vědců atd. Zde je to místo pro zveřejnění vašich projektů či výzvy na spolupráci.

Re: Světští

Příspěvekod Zora » stř říj 29, 2014 11:32

http://is.muni.cz/th/361802/ff_m/Magist ... dova_2.txt

diplomka na téma: Život v současném českém cirkuse
jedna z kapitol - o původu členů cirkusu Joo. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Světští

Příspěvekod HankaT » čtv říj 30, 2014 13:04

Díky za upozornění, procházela jsem tuto diplomku. Stejně tak i Světští na Plzeňsku, a tu tedy z genealogického hlediska v žádném případě nedoporučuji.
HankaT
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv lis 14, 2013 14:43

Re: Světští

Příspěvekod alt » sob led 03, 2015 11:33

18.9.1923 sňatek Kludský Antonín + Aloisie Schwartzova (otec nevěsty je majitel anatomického muzea):
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=229
alt
 
Příspěvky: 106
Registrován: čtv čer 14, 2012 17:08

Re: Světští

Příspěvekod luko » stř led 28, 2015 13:18

První zápis-Karel Kočka.Snad se bude někomu hodit.Když ne,tak alespoň jako perlička. :)
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=129
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Světští

Příspěvekod Zora » pát úno 20, 2015 20:18

po 1. pol. 20. století
majitel domu v Ivančicích Kludský Rud. a Marie . Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Světští

Příspěvekod ballis » sob úno 21, 2015 23:49

Není na prvním řádku jméno Kočka ? http://digi.ceskearchivy.cz/cs/4344/112/2061/933/36/0

pokud blbě čtu, klidně to pak smažte. Našel jsem to při toulání matrikou Jindřichův Hradec... Kniha narozených 7 1799 -1803
Uživatelský avatar
ballis
 
Příspěvky: 189
Registrován: sob led 04, 2014 23:46
Bydliště: Havlíčkův Brod
Oblast pátrání: Jindřichův Hradec, Protivín, Velké Popovice, Nová Ves u Pyšel, Plzeň, Vilémov u Humpolce, Cholet (FRA)

Re: Světští

Příspěvekod Zora » ned črc 19, 2015 17:48

Narození dítěte Emilie Winické, herečky v cirkusu, dcera Františka W., majitele cirkusu a Aloisie Krontorád

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=83
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Světští

Příspěvekod Weiss » čtv črc 30, 2015 12:24

http://ebadatelna.soapraha.cz/d/4020/136

15.2.1860 narození Bělá Vincenc Bradáč
Otec František Bradáč, kočující marionetář čili komediant z Malých Holešovic a manželky jeho Barbory roz Rezkové dcery gruntovníka z týchž Holešovic
Matka Justina Tříšková, dcera Antonína Tříšky, marionetáře v Brandejse nad Labem a Anny Růžičkové, dcery kramáře z Mladé

http://ebadatelna.soapraha.cz/d/8156/242

5.12.1861 Sovenice narozen Antonín Růžička
Otec Růžička Josef, vysloužilý vojín z Lipníka, syn Jana Růžičky, komedianta z Bubenče a Marie rodem Šikalovy, kramářovy dcery z Vlkavy okr. nymburského
Matka Alžběta dcera Jana Langra, komedianta z Brandýsa

a má babička - sňatek

http://www.portafontium.cz/iipimage/300 ... =508&h=197

a narození
Anna Stephanie WEISS, * 15. 12. 1900; narozena v Markvarticích č.p. 41, okres Děčín,
Otec: Wilhelm WEISS, gymnasta, toho času v Markvarticích č.p. 41, okr. hejtmanství Děčín, syn Josefa WEISSE, gymnasty a Anny, roz WEISS z Dalešic , okr. hejtmanství Jablonec nad Nisou. Narozen v Nördlingenu (Bavorsko) 1. 6. 1870
Matka: Anna RUŽIČKA, manželská dcera gymnasty Josefa Růžičky z Lipníku, okr. hejtmanství Mladá Boleslav a Elisabeth, dcery zemřelého gymnasty Johanna LANGE z Kostelce
Narozena v Jaroměři 4. 6. 1875
manželé Wilhelm a Anna Weissovi oddáni 26. 4. 1897
Weiss
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát čer 26, 2015 9:36
Oblast pátrání: Sokolov, Karlovy Vary, Markvartice, Kraslice, Miesbach, Martinsthall

Re: Světští

Příspěvekod Zora » čtv říj 08, 2015 14:24

že by ty dva příspěvky nad sebou (Růžička) spolu souvisely ?
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Světští

Příspěvekod PomněnkaPrvní » čtv lis 12, 2015 9:31

Hezký den,
v Hrušovanech u Brna se 3. 2. 1892 narodil nemanželský Jan, syn Aloisie Hudera (Huders?), krasojezdkyně a baletky z Chrasťan z hejtmanství Benešovského v Čechách.
Třeba je někdo hledá...

První zápis vpravo:
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=140
PomněnkaPrvní
 
Příspěvky: 562
Registrován: ned pro 15, 2013 18:22

Re: Světští

Příspěvekod pavlina27 » čtv dub 28, 2016 14:02

Dobrý den začla jsem dělat rodokmen a Můj děda Je Antonín Procházka jeho maminka Anděla Jungová 1904 tatinek byl Antonin Procházka a jeho rodiče Jan Procházka a Karolina Kellnerová.Děda byl artista a měli snad prej cirkus a biografi.Anděla Jungová její rodiče jsou Bohumil Jungo a Marie Vávrová.Děkuji za každou odpověď
pavlina27
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv dub 28, 2016 13:40
Oblast pátrání: Praha

Re: Světští

Příspěvekod vojici » stř čer 01, 2016 19:51

v matriční knize Myšenec Z - 1871 - 1882 je záznam o úmrtí:
29.8.1873 Nuzov - Alžběta Lagron, manželka Josefa Lagrona, komedianta - 21 let, cholera

třeba se informace někomu hodí ...
vojici
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 30, 2014 14:15

Re: Světští

Příspěvekod srab » čtv čer 23, 2016 12:08

Dobrý den,
do mojí rodiny se přiženil František Bek 1811-1891 loutkoherec, jeho otec byl Antonín Beck komediant z Jimlína(okr. Louny) a matka byla Josefa Dubská z Chýšky. Viz tento zápis
[url]
http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... 1&scan=118[/url]
Eleanora Becková 30.4.1826 -Jimlín 130/11, strana 118 / Anton beck gymnastischer Künstler aus den dorf Imling sohn des + Josef Beck Schmiedmeister in Cernoviz und der Mutter + Maria tochter des P. Schramek chalupner in Lishstan (Líšťany?), matka: Josefa tochter des Josef Dubský druck?ergesell in Chischka? im taboren kreise und der mutter Anna tocher des

Syn tohoto Františka jménem Josef Bek si vzal Kateřinu Kludskou , viz tento zápis narození.a
Stříbrné hory 15 u Klatov, Česká republika

20.10.1876 narození dvojčat Antonín a Antonie Bekovi Jimlín Otec Josef Bek, člen c. a k. zemské obrany Žateckého batalionu č. 42, divadelní herec loutkami z Jimlína, syn Františka Beka divadelního herce loutkami do Jimlína příslušný okr. Postoloprty a matky Anny dcery Kašpara Řábka, cvokaře z Radnic; Matka Kateřina, dcera Josefa Kludského, divadelního herce loutkami z Bavorova okr. Vodňany a jeho manželky Josefy, dcery Matěje Beka divadelního herce loutkami z Nových Hradů kmotr: Antonín Kludský divadelní herec tč. v Praze


Zde je ještě email, který mi zaslal MUDr Petr Tyl
Dobrý den, našel jsem ještě velmi zajímavé pokračování našeho příběhu Anny Řápkové. V jednom národopisném sborníku na internetu je vypravování členů starých loutkářských rodin. Význačným zjevem mezi našimi loutkáři jest skutečný šlechtic, který" dle místodržitelského povolení měl právo k praedikátu, totiž Vincenc Celestín rytíř z —. ale nyní na listině, kde oznámeno propuštění z vojny, jest napsáno: von Freyfeld; na vysvědčení, které loutkář-mistr Celestín podává svému vyučenci Karlu Beckovi, že „jako gymnastik a herec marionet u něho v službě stál", jest napsáno: Freudenfeld; na průkazu za právo chudých: Freuenfeld, a na náhrobní mramorové desce: Vincenz Celestín. Ritter von Freienfeld . . . Tento Celestín, příslušný do Jindřichovic, začal život velice dobrodružně, neboť matka porodila ho r. 1839 při mši v děkanském chrámu v Klatovech. Po návratu z vojny oženil se s Kateřinou Pekovou (vdovou po českém loutkáři, v jehož rodině se hrál „Faust" se šťastným, koncem), čímž se stal majitelem loutkového divadla Pekova. Koncese k loutkoherectví byla - Celestínovi udělena teprve tehdy, když se podrobil r. 1866 veřejné zkoušce před hejtmanem klatovským v Měšťanské; besedě, kde pořádal tři představení, —• vesměs s úspěchem výborným. . . Personál svůj rozmnožil novými dřevěnými loutkami od Sychrovského z Mirotic, odkud měl i Kopecký loutky; v Miroticích však proslulý byl ještě řezbář Zelenka, jehož syn též řezbařil, ale „figury od mladého Zelenky do smrti nemají toho pohnutí jako od starého ..." Materiál ke hrám brán byl hojně z lidového vypravování a z lidových pověstí, což v paměti uchovali žijící bratři Pekové. Celestinová měla s Pekem čtyři syny, o nichž vypravuje1): „Ted jsou samostatní, každý má své divadlo, každý má dětí hundert, a mně nepošlou ani krejcar. Josef Рек byl hauptčtenář, má moc kněh, ale nemůže už hrát, ztratil řeč, neboť kůň skočil do jezera, on z toho se lekl. Karel Рек chodí ohnutý, padl na něj trám. Manželka živí ho kolotočem. Petr Рек má gymnastiku i loutky devět dětí a nic nemá. Martin Рек chodí nyní s flašinetem a je mrzák po operaci. Můj druhý muž Celestín zemřel v 66 letech a je pochován v Pomajzlu. Já jsem se po jeho smrti odstěhovala do Klatov se schovankou Ernestinou, dcerou syna Martina; přišel potom taky syn Martin, ten pak hrál v Klatovech, kde mu říkali Celestín, ale je vskutku Pek. Hrál tu až do r. 1909. Schovánku Ernestinu vzal si Jaroslav Рек, syn Petra Peka, který tu v Klatovech byl dragounem, a ti. dosud hrajou v okolí Klatov. Ale koncesi nemají, mají jen certifikát, že mě musí živit... Já teď mám u sebe Jana Kočku, který letos ponejprv jde k asentu; pochází z komediantské rodiny z Jindřichovic a je vzdálený příbuzný po Pekovi. Mám povolení na kolovrátek do pěti hejtmanství, ale on chodí za mě. Nějaké naše loutky má na prodej v Plzni v č. prvním u cihelny jeden pekař, který peče pro celou Plzeň preclíky a zůstává v domě paní Daitnerové." Podařilo se mi najít pár zápisů vypravěčem zmiňovaných osob. Zdá se, že vypravěčkou je nakonec vaše pra pra Řápková To je kouzelný příspěvek do vaší rodinné kroniky. Pokud by se vám podařilo najít nějaké Peky nebo Celestýny z okolí Klatov, pošlete mi to. Hledám totiž světem jdoucí. Kolegové z jižních Čech mají velikou výhodu, jihočeské matriky jsou plně digitalizovány a je jich na to více. Já se zaměřuji na střední Čechy s přesahem na okolní oblasti a to je problém, matriky jsou po internetu dostupné tak z poloviny a jsem na to sám.
S pozdravem MUDr Petr Tyl,
Uživatelský avatar
srab
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv lis 05, 2009 11:15
Bydliště: Štětí
Oblast pátrání: Plzeňsko, Radnicko, Soběslavsko, Jarok u Nitry

Re: Světští

Příspěvekod DivisovaVeronika » stř zář 21, 2016 8:26

Dobrý den, třeba někdo bude hledat:

14. října 1861, Malá Chýška 40,
nar. Terezie - matka Josefa Suchánek, cestující harfenistka, svobodná dcera Jana Suchánka, harfenisty z Pacova 288 a Marie, roz. Pechové, dcery Jana Pecha komedianta z Labského Kostelce a Rozarie, manželky jeho

http://digi.ceskearchivy.cz/cs/4259/75
DivisovaVeronika
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte říj 13, 2015 16:17
Oblast pátrání: Sedlčansko, Chyšecko

Re: Světští

Příspěvekod Lvice » stř říj 26, 2016 23:17

http://ebadatelna.soapraha.cz/d/9755/239
8.2.1869, Zádolí, okr. Benešov
sňatek:
ženich: Hochmann Jan Kramář v Zádolí, syn Václava Hochmanna kramáře z Benešova č.22 a Františky, dcery Josefa Hampla, kramáře z Divišova
nevěsta: Koželova Barbora, dcera + Jana Kožely z Kouřimi č. 38 a Antonie rozené Naiman z Kouřimi č. 42
Lvice
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv kvě 19, 2016 0:13
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Benešovsko (Teplýšovice, Humenec), Brno, Hodonín, Strážnice

PředchozíDalší

Zpět na Projekty a výzvy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků