Billiongraves

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Re: Billiongraves

Příspěvekod terminal » čtv dub 02, 2015 7:33

Přeji krásné svátky... Mám technický dotaz. Mám v plánu nafotit hřbitov ve Vtelně (u Mostu). Nicméně jsem zjistil, že v systému je tento hřbitov uveden 4x (!).
http://cs.billiongraves.com/pages/cemeteries/h%C5%99bitov-Most-Vtelno/199832#cemetery_id=199832&lim=0&num=25&order=asc&action=browse
Co s tím? Kam se fotografie zařadí? Nebo bude leší napsat na support?
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Billiongraves

Příspěvekod Sagitarius » čtv dub 02, 2015 12:57

Jasně, hřbitov založený je.
Akorát mám teď problém, že s novým mobilem asi něco dělám blbě, protože téměř všechny snímky jsou hrozně rozmazané. Přitom světelné podmínky výborné, akorát trochu povětří, ale rozhodně jsem neměl problém udržet stabilní polohu. Jako by mobil vůbec neostřil. V tomto ohledu mě štve, že ta appka neumožňuje žádnou konfiguraci.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 744
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Billiongraves

Příspěvekod Sagitarius » čtv dub 02, 2015 13:06

terminal píše:Přeji krásné svátky... Mám technický dotaz. Mám v plánu nafotit hřbitov ve Vtelně (u Mostu). Nicméně jsem zjistil, že v systému je tento hřbitov uveden 4x (!).
http://cs.billiongraves.com/pages/cemeteries/h%C5%99bitov-Most-Vtelno/199832#cemetery_id=199832&lim=0&num=25&order=asc&action=browse
Co s tím? Kam se fotografie zařadí? Nebo bude leší napsat na support?

Mám pocit že se to při startu aplikace ptá, zda chcete nahrávat na nejbližší (vyjmenovaný) hřbitov. Je možné že pokud jich tam bude víc, tak to dá vybrat.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 744
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Billiongraves

Příspěvekod ozana » čtv dub 02, 2015 16:21

Taky jsem našel petřvaldský hřbitov 4x, napsal jsem na podporu ať to sloučí.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5765
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Billiongraves

Příspěvekod czluny » čtv dub 02, 2015 17:01

Od podpory se pravděpodobně nedočkáte:-) To Vtelno jsem zařídil! Na Petřvald se podívám:-)
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Billiongraves

Příspěvekod martin.foto » čtv dub 02, 2015 20:58

Sagitarius píše:Jasně, hřbitov založený je.
Akorát mám teď problém, že s novým mobilem asi něco dělám blbě, protože téměř všechny snímky jsou hrozně rozmazané. Přitom světelné podmínky výborné, akorát trochu povětří, ale rozhodně jsem neměl problém udržet stabilní polohu. Jako by mobil vůbec neostřil. V tomto ohledu mě štve, že ta appka neumožňuje žádnou konfiguraci.


Mam to podobne byt ne az tak extremne, fotku, kterou udelam mobilem ta je Ok, kdyz vyfotim tou jejich aplikaci je to jednak mrnave a pokud je nahrobek velky a pismo drobne nebo neprilis kontrastni tak je to tezko citelna katastrofa :-( To nemluvim ani o tom, ze neni sance fotky z aplikace pouzit i pro jinou databazi (treba findgrave.com).
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav

Re: Billiongraves

Příspěvekod martin.foto » čtv dub 02, 2015 21:01

czluny píše:Od podpory se pravděpodobně nedočkáte:-) To Vtelno jsem zařídil! Na Petřvald se podívám:-)


To by mne hodne zajimalo. Jak se to da sloucit? Diky
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav

Re: Billiongraves

Příspěvekod ozana » pát dub 03, 2015 6:47

Díky za sloučení.

A překlady webu se dají opravit? Místo obchodu(Store) je tam Úložiště. A místo Zde pochované by mělo být Zde pochovaní. Místo Mapa hřbitova má být Mapa hřbitovů. A chybí překlad např.
Enter given name(s) and/or family name(s) or first letter of family name

P.S. ty náhrobky v Petřvaldě a blízkém okolí fotil nějaký Švéd, všechno nastaveno na švédštinu, i v adrese hřbitova bylo Česko napsáno švédsky!
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5765
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Billiongraves

Příspěvekod Rou » sob dub 04, 2015 17:34

Hezkou sobotu,
potřebovala bych poradit. Na pár hrobech, které jsem dříve fotila v mém okolí přibyl záznam. Chtěla bych fotku + záznam přiřadit k již existujícímu zápisu na BG, ale nevím jak na to. Myslela jsem, že to půjde nějak jednoduše přes ty Doplňkové záznamy, ale nenašla jsem tam možnost, jak novou fotku přiřadit k nějaké dříve vyfocené. Děkuji předem za pomoc :)
Rou
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 01, 2014 15:59

Re: Billiongraves

Příspěvekod martin.foto » ned dub 05, 2015 8:29

Rou píše:Hezkou sobotu,
potřebovala bych poradit. Na pár hrobech, které jsem dříve fotila v mém okolí přibyl záznam. Chtěla bych fotku + záznam přiřadit k již existujícímu zápisu na BG, ale nevím jak na to. Myslela jsem, že to půjde nějak jednoduše přes ty Doplňkové záznamy, ale nenašla jsem tam možnost, jak novou fotku přiřadit k nějaké dříve vyfocené. Děkuji předem za pomoc :)


Mate vase fotografie porizene pres tu jejich aplikaci?
Pokud ano staci kdyz nahrobky prepisete. System je pak ihned vyhodnoti jako duplicitni a v editaci osoby Vam nabidne jejich slouceni s jiz existujicim zaznamem.
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav

Re: Billiongraves

Příspěvekod Rou » ned dub 05, 2015 11:41

martin.foto píše:
Rou píše:Hezkou sobotu,
potřebovala bych poradit. Na pár hrobech, které jsem dříve fotila v mém okolí přibyl záznam. Chtěla bych fotku + záznam přiřadit k již existujícímu zápisu na BG, ale nevím jak na to. Myslela jsem, že to půjde nějak jednoduše přes ty Doplňkové záznamy, ale nenašla jsem tam možnost, jak novou fotku přiřadit k nějaké dříve vyfocené. Děkuji předem za pomoc :)


Mate vase fotografie porizene pres tu jejich aplikaci?
Pokud ano staci kdyz nahrobky prepisete. System je pak ihned vyhodnoti jako duplicitni a v editaci osoby Vam nabidne jejich slouceni s jiz existujicim zaznamem.



Aha, děkuji, to mě taky napadlo jako poslední varianta, ale přišlo mi to zbytečně komplikované, když je potřeba dopsat jen jeden záznam. A taky jsem nevěděla, že už nějak řeší duplicity. Zkusím a uvidím, díky :D
Rou
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 01, 2014 15:59

Re: Billiongraves

Příspěvekod ozana » úte dub 07, 2015 9:22

Tak už jich mám přepsaných přes 550 a mám objednaný tablet s 5Mp foťákem a 3G modemem na objíždění hřbitovů.

Zde zajímavý kus
http://cs.billiongraves.com/pages/recor ... a/13442486

Těch přepisů pro opravy z bezdiakritiky do s diakritikou a oprav Joseph-ů apod tam bude hodně.

Edit: třeba Ingvaclav Germak => Ing. Václav Čermák
Rodina Homarkour = Rodina Komárkova
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5765
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Billiongraves

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte dub 07, 2015 10:13

ááá vidím, že Martin má fakt kvalitní team!
:-)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Billiongraves

Příspěvekod Zora » úte dub 07, 2015 10:32

s kvalitním vybavením :-)))
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29310
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Billiongraves

Příspěvekod Sagitarius » úte dub 07, 2015 14:46

ozana píše:Tak už jich mám přepsaných přes 550 a mám objednaný tablet s 5Mp foťákem a 3G modemem na objíždění hřbitovů.

Zde zajímavý kus
http://cs.billiongraves.com/pages/recor ... a/13442486

Těch přepisů pro opravy z bezdiakritiky do s diakritikou a oprav Joseph-ů apod tam bude hodně.

Edit: třeba Ingvaclav Germak => Ing. Václav Čermák
Rodina Homarkour = Rodina Komárkova

Už jsem to někde psal dřív, občas mi připadá že to přepisují pomocí OCR (software pro automatický přepis textů), co v tom je za chyby. Obzvlášť pokud ten soft nemá volitelný výstup češtiny. :-)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 744
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

PředchozíDalší

Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků