Billiongraves

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Re: Billiongraves

Příspěvekod jakub_m » pon čer 29, 2020 14:46

Někdo (zjistím kdo?) mi hlásí, že na https://cs.billiongraves.international/ ... e/30955728 není co přepisovat. Takových tam mám jen za Herálec - dolní asi pět.

Celkově jsem teda čekal uživatelsky přátelštější redakční systém programu.
jakub_m

Příspěvekod ozana » pon čer 29, 2020 18:48

jakub_m píše:Jak postupovat u přepisů, kde na hrobě uvedený tvar příjemní v množném čísle či pádě může znamenat více možných příjmení?

Např. když "rodina Pavlova" může znamenat příjmení Pavel, Pavla i Pavlov. Edit: Jasně, projedu existenci a lokální výskyt příjemní na kdejsme.cz a dívám se i na výskyt na okolních hrobech, ale stejně je tam vždy, v některých případech více či méně, značná míra nejistoty.

Pokud je na náhrobku původ rodiny typu "ze Skorkova", píše se to do epitafu, jinam či nikam?

Když to není jasné napíšu příjmení Pavel (Pavlov).

Tu obec bych psal do poznámky nebo nikam. Do epitafu asi ne. Ale na tom zase tak nezáleží.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
ozana

Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Příspěvekod ozana » pon čer 29, 2020 18:50

jakub_m píše:Někdo (zjistím kdo?) mi hlásí, že na https://cs.billiongraves.international/ ... e/30955728 není co přepisovat. Takových tam mám jen za Herálec - dolní asi pět.

Celkově jsem teda čekal uživatelsky přátelštější redakční systém programu.

To jsem byl já. Je to jen označení. Asi to nemá cenu fotit, když není co přepsat.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
ozana

Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Příspěvekod jakub_m » úte čer 30, 2020 8:50

Ty označené fotky hrobů bez nápisů na nich bych chápal, byť si myslím, že má hodnotu dokumentovat i stav hřbitova.

Jiná věc je, že mi někdo jako takové, ze kterých nelze nic přepsat, označil asi pět fotek, kde byla normálně rodinná příjmení, ve dvou případech dokonce dvě.
jakub_m

Příspěvekod jakub_m » úte čer 30, 2020 9:27

Už jsem je přepsal a tak mi zmizely z označených (říkám, že ten redakční systém je uživatelsky nepřátelský), ale byl to třeba hrob "Rodina Miksova a Hlaváčkova ze mlýna ve Slavníči" (viz odkaz výše, pokud Vám funguje).
jakub_m

Předchozí

Zpět na Nápady