Mapa s hledáním předků

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Mapa s hledáním předků

Příspěvekod Duke of York » stř dub 18, 2018 7:34

Mam studenta, ktery jako bakalarskou praci dela web s mapou, kde si muzete nahrat svoje predky (da se tam dat jmeno, prijmeni a datum a misto narozeni) a ono je to zobrazi na mape.

Melo by to slouzit k tomu, abychom navzajem videli, kdo hleda jaka prijmeni ve stejnych, pripadne okolnich obcich. Neco podobneho, jako je tady diskusni forum Prijmeni v rodokmenech, ale tam je prispevku hrozne moc a spatne se tam kontroluje, kdo hleda v jake obci. Podobnejsi mozna bude stranka rodclan.cz, tam se da vyhledavat a je to podle obci/okresu, ale mam pocit, ze ta byla hrozne dlouho mrtva.

Bych bych rad, pokud byste se tam registrovali a web vyzkouseli. At uz kvuli zpetne vazbe pro studenta (BP se odevzdava za necely mesic), tak take kvuli tomu, ze cim vice lidi tam bude, tim to bude uzitecnejsi. Komentare a napady na vylepseni me muzete psat sem. Diky moc.

No a odkaz na web je zde perun.fit.vutbr.cz/search
Duke of York
 
Příspěvky: 116
Registrován: ned kvě 08, 2011 6:33

Re: Mapa s hledáním předků

Příspěvekod AlesC » stř dub 18, 2018 21:10

Vypadá to hezky, ale při nahrávání dat z ged souboru mám problém s diakritikou. Ged soubor jsem exportoval z Legacy, v PSpadu jsem schopen diakritiku si zkontrolovat (sada Windows CP1250), vše se mi zobrazuje v pořádku, ale třeba nekterá česká písmenka (např. š) mi ta vaše stránka při importu prostě nebere. Při obdobném exportu a následovném nahrání na stránky MyHeritage přitom obvykle problém s diakritikou nemám.
Naposledy upravil AlesC dne stř dub 18, 2018 21:45, celkově upraveno 1
AlesC
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát dub 25, 2014 12:32
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Frenštát p. R., Frýdlant n. O., Haná (okolí Prostějova, Vyškova a Přerova), okres Bochnia v Polsku

Re: Mapa s hledáním předků

Příspěvekod AlesC » stř dub 18, 2018 21:33

Tak se mi to nakonec povedlo. Namísto exportu z Legacy jsem použil export před časem nahraný na MyHeritage, udělal export z něj a vše vypadá v pořádku. Mám však další připomínku. U řady osob v rodokmenu mám datum narození určeno jen přibližně, např. cca 1720. Při importu jsem všechna tato data musel ručně nahrazovat za tyto roky, přičemž se takto ztratila informace o tom, že datum/rok narození je jen odhadováno.
Naposledy upravil AlesC dne stř dub 18, 2018 22:18, celkově upraveno 1
AlesC
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát dub 25, 2014 12:32
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Frenštát p. R., Frýdlant n. O., Haná (okolí Prostějova, Vyškova a Přerova), okres Bochnia v Polsku

Re: Mapa s hledáním předků

Příspěvekod karels » stř dub 18, 2018 21:52

Vyzkoušel jsem, v principu se mi líbí. Nahrával jsem ze souboru *.csv. Soubor delší (30 osob) se mi nepodařilo nahrát. Zobrazilo se mi okno s textem:
gedcom file:
rodo do 1700.csv

4 fields in line 1:
stlpec: 0 Marie
stlpec: 1 Duchtieniková
stlpec: 2 8.2.1679
stlpec: 3 Ostr. Předměstí

4 fields in line 2:
stlpec: 0 Barbora
...
Neuměl jsem z toho pokračovat. Když jsem soubor rozdělil na 20 a 10, šly obě části nahrát.

Další problém jsem měl se znakem Š, místo něho se vložil znak nezobrazovaný, při editaci se ukáže čtvereček s číslem asi 008A v případě velkého Š a OO9A v případě malého š.
karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Re: Mapa s hledáním předků

Příspěvekod Duke of York » čtv dub 19, 2018 9:13

Diky za zpetnou vazbu. Myslite, ze byste me mohli ty gedcom soubory poslat na mail rozmanj@fit.vutbr.cz? Preposlu je tomu studentovi, at to vyzkousi... Diky
Duke of York
 
Příspěvky: 116
Registrován: ned kvě 08, 2011 6:33

Re: Mapa s hledáním předků

Příspěvekod mfal62 » sob dub 21, 2018 15:14

Připomínky:
1) Zadal jsem pár záznamů ručně, ale nelíbí se mi, že když zadám jen rok narození (odhad u nejstarších předků),
doplní se automaticky den a měsíc 1.1. a nejde to odstranit ani následnou editací.

2) Při zadávání místa narození se nesmí používat diakritika, ovšem našeptávač pak zobrazuje odpovídající jména obcí vč. diakritiky.
Ale tak tohle už je jen detail ...
Uživatelský avatar
mfal62
 
Příspěvky: 504
Registrován: ned led 17, 2016 22:36
Oblast pátrání: střední Morava - především panství Bouzov, Mírov a Úsov

Re: Mapa s hledáním předků

Příspěvekod salus » ned dub 22, 2018 8:42

Zkoušel jsem přidat osoby přes GED soubor, ale u některých osob, kde nemám uvedeno datum narození, se přiřadilo datum 22.4.2018 (datum vložení osoby do mapy). Tak jsem to zase všechno smáznul, protože kontrolovat jednu po druhé cca 600 osob, které jsem přidal přes GED , tak na to opravdu nemám čas. Jinak by to asi nebylo špatné, ale chtělo by to ještě vychytat chyby.
Uživatelský avatar
salus
 
Příspěvky: 176
Registrován: sob bře 23, 2013 15:23
Bydliště: Chrudimsko
Oblast pátrání: Pardubicko (Choteč, Rokytno, Sezemice, Lány u Dašic, Chvojenec, Vysoké Chvojno...) Chrudimsko (Chrudim, Presy, Slatiňany, Trpišov...), Kolín a okolí, Benešovice u Přelouče, Havlíčkův (Německý) Brod a okolí, Benátky nad Jizerou.


Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků