Nemanželský otec

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Příspěvekod jtks » pát úno 19, 2010 20:31

Tak to abych si rovnou hodila mašli... Mezi mými předky je tolik nemanželských dětí... Skoro v každé generaci alespoň jedno. U některých sice byl otec dopsán později...
V jednom případě se jméno otce dochovalo ústním podáním - musel se sňatkem počkad do plnoletosti, ale té už se nedožil.

A jeden kuriozní případ: otec se k dítěti "přiznal" až 11 let od sňatku s jeho matkou. Proč po takové době, když to mohl udělat už v den svatby? A je to vůbec skutečný otec? Spíš mi to připadá jako tehdejší forma adopce.
jtks
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon lis 05, 2007 21:38
Bydliště: Mořice

nemanželský

Příspěvekod Emilie » sob úno 20, 2010 15:20

Zdravím. Nedivím se že Vás tato info zaskočila.Jsem na tom podobně.Naše prapraprababička Marina dopadla stejně.Její syn František byl taky bez otce.Marina odešla z rodné obce a tak v tom mám taky guláš.Pouze vím že Mariny otec byl ze Starého města a zatím taky nevím kterého.František měl tři syny a jenom jeden (Josef) zůstal doma.František byl pekař a Josef řezník a uzenář.Je to opravdu na hlavu.Ale ještě to není taková hrůza.Bude hůř,až po nás.To jsou děti rozvedených rodičů a podobně.To bude, moje a tvoje děti bijí naše děti.Tak to potom nazdar.Hodně sil a úspěchů přeje Emilie
Emilie
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 11, 2010 19:53
Bydliště: Břeclav

Příspěvekod jtks » čtv úno 25, 2010 9:29

Tak jsem zrovna narazila i na neznámou matku

http://pilot.familysearch.org/recordsea ... 475346;w=0

Jestli to luštím dobře, tak tam stojí:
Johan (v pozdějších dokladech s příjmením Plánička), otec chybí, matka "Clara destin Matias ... ihr selber unbekant."
jtks
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon lis 05, 2007 21:38
Bydliště: Mořice

Příspěvekod Radim Golak » sob úno 27, 2010 18:56

Teda děkuju za příspěvky. Se jich tady ale namnožilo za tu dobu, co jsem tu nebyl. Za tu dobu, co jsem zde uveřejnil tuhle diskusi, jsem se zatím neobjevil v archivu. Nějak nevím, kde bych začal pátrat a ani se mi do toho už moc nechce. Přemýšlím, že asi požádám o pátrání po nemanželském otci nějakého profesionála, aby přehrabal všechno možné, co přehrabat lze. Zkrátka, aby převrátil vzhůru nohama všechny papíry ve kterých by bylo možné očekávat i neočekávat nějaký údaj o mých předcích a pak teprve, když se nic nenajde budu spokojen a řeknu si, že jsem pro to udělal vše, co je v mých silách i když by to stálo třeba i deset tisíc. Ale mám totiž neustále pochybnosti, že tenhle údaj někde nečinně leží na zažloutlém papíře, jen se k němu nějak dopátrat. Třeba je to zaznamenáno nepřímo, jako tady napsal např. uživatel TMSR, což je i docela vtipné. Mít za předka faráře bych taky bral. :lol:
Radim Golak
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát črc 24, 2009 11:12

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků