nesrozumitelný záznam

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

nesrozumitelný záznam

Příspěvekod Honzaaa » úte srp 13, 2013 22:38

Dobrý den, mohl by mi někdo poradit s překladem záznamu v knize oddaných? http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=1 strana 10, v matrice folio 19, první listopadový sňatek, Karla Simandla s Rozálií. Bohužel nemohu v tomto najít místo odkud byl jeho otec Jiří Simandl, tedy odkud pochází jeho rodina. Kdosi mi řekl, že by to mohla být Louka v panství Kunštát, ale tam jsem žádného Simandla nenašel (pouze možné shody ve jméně nikoliv v příjmení). Nemohl by mi prosím někdo poradit? případně přeložit celý záznam, abych porovnal svoje a Vaše myšlenky? Předem moc děkuji
Honzaaa
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát srp 09, 2013 17:39

Re: nesrozumitelný záznam

Příspěvekod Zora » úte srp 13, 2013 22:42

Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29302
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: nesrozumitelný záznam

Příspěvekod Zora » úte srp 13, 2013 23:01

http://is.muni.cz/th/266856/ff_b/Pecete ... y_kraj.txt
V této práci máte uvedeny všechny obce panství Kunštátského.
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29302
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: nesrozumitelný záznam

Příspěvekod Honzaaa » stř srp 14, 2013 5:40

děkuji za poskytnuté informace, ale stále nevím, zda je to opravdu Louka. Nakonec sem sice našel jeden záznam v matrice úmrtí, že tam zemřela žena jakého si Martina Simandla, takže tam nějací lidé tohoto jména asi žili ,,zřejmě,, ale v knize narozených ani oddaných nemohu nikoho vyhledat. Nepomohl mi ani náhled do gruntovních a pozemkových knih.
Honzaaa
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát srp 09, 2013 17:39

Re: nesrozumitelný záznam

Příspěvekod Zora » stř srp 14, 2013 6:50

Chápu, že jste nespokojen, že v matrice pro Louku nemůžete svého předka najít.
Všeobecně platí, že farní "obvody" i rozsahy panství se na Vysočině nmeustále měnily. Někdy se důvod dá najít, jindy nikoliv.
Variant, kde hledat je několik.
Kunštát jako takový jste asi zkoušel, pak třeba ještě Olešnice, ale stejně tak všechny okolní farnosti, nejlépe tipovat podle mapy a vzdálenosti.
U hledaného otce mohlo platit, že v době sňatku syna bydlel v daném místě, ale mohl se sem přestěhovat, není tam údaj - narozen.
Navíc vidím v textu, že otec byl u slavného regimentu Hildburgausenova, takže jako voják mohl do okolí Kunštátu přijít z libovolného místa.
Bohužel mě napadá pouze rada - hledat...

zde odkaz na zmíněný regiment:
http://www.kronoskaf.com/syw/index.php? ... n_Infantry


Poznámka - zdá se mně, že tam vidím příjmení Simardl. Z.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29302
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: nesrozumitelný záznam

Příspěvekod Honzaaa » čtv srp 15, 2013 5:12

a mohla byste mi prosím pomoci ještě s přepisem záznamu, chtěl bych připojit k rodokmenu i veškeré přepisy z matrik a s tímto si moc nevím rady. Simandl Karel, legitimní a poctivý syn ... Jiřího Simandla ..... z ...... vesnice panství Kunštát, voják od slavného regimentu .... .... Hildburghausen a poctivá dívka Rosalie, legitimní dcera Matyáše Kompta z vesnice Chlumek ....... (zbytek již taktéž nerozluštím). Jinak velice děkuji za Vaše rady a nápady.
Honza
Honzaaa
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát srp 09, 2013 17:39

Re: nesrozumitelný záznam

Příspěvekod Zora » čtv srp 15, 2013 5:46

Posílám SZ
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29302
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 1 návštěvník