Evangelický FÚ pro Skuteč

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Evangelický FÚ pro Skuteč

Příspěvekod JN » pon srp 12, 2013 13:21

Začala jsem hledat předky mého manžela. Byli to evangelici, někteří byli narozeni ve Skutči. Našla jsem, že Skuteč by mohla spadat pod Proseč, Krounu nebo Rannou. Zatím jsem ale hledala neúspěšně. Mohl by mi někdo poradit, kde hledat? Děkuji. Konkrétně mě zajímá příjmení Hlinecký.
JN
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv bře 08, 2007 9:03
Bydliště: Tábor, Praha
Oblast pátrání: Strakonicko - Nebřehovice, Jinín, Podsrp; Tábor, Roudná, Dobronice u Chýnova, Bílsko, Svinětice, Počátky

Re: Evangelický FÚ pro Skuteč

Příspěvekod Pichnat4 » pon srp 12, 2013 13:51

JN píše:Začala jsem hledat předky mého manžela. Byli to evangelici, někteří byli narozeni ve Skutči. Našla jsem, že Skuteč by mohla spadat pod Proseč, Krounu nebo Rannou. Zatím jsem ale hledala neúspěšně. Mohl by mi někdo poradit, kde hledat? Děkuji. Konkrétně mě zajímá příjmení Hlinecký.

Nevím co si představit pod "zatím jsem hledala neúspěšně". Zda jste nenašla příjmení Hlinecký nebo jste nenašla matriční knihy pro Skuteč.

Jinak evangelické knihy pro Skuteč by měly být v Zámrsku. viz:

http://vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/files/2012/09/inventar.pdf
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Evangelický FÚ pro Skuteč

Příspěvekod artepa » pon srp 12, 2013 14:21

Jak píše kolega výše, těžko posoudit, proč nemůže nalézt.
Např. farní úřad Raná (evangelický) patří tam i skuteč má matriky pro O (1871-1929), "http://195.113.185.42:8083/000-07761.zip" a Z (1871-1929) "http://195.113.185.42:8083/000-07762.zip"online. Jsou na stránkách archivu Zámrsk.
Evang, farní úřad Proseč má matriky k dispozici všechny. Z archivu Zámrsk si stahujete k sobě do pc celé matriky.
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Evangelický FÚ pro Skuteč

Příspěvekod JN » úte srp 13, 2013 10:47

Procházela jsem matriky stažené z internetu pro FÚ Proseč, nahlédla jsem i do FÚ Raná, hledala jsem hlavně příjmení Hlinecký, ale pak jsem zjistila, že nenacházím nikoho ze Skutče natož pak Hlineckého. Samozřejmě jsem zatím neprošla matriky všechny, ale tento počáteční neúspěch mě trochu znejistil, zda vůbec hledám na správném místě....
JN
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv bře 08, 2007 9:03
Bydliště: Tábor, Praha
Oblast pátrání: Strakonicko - Nebřehovice, Jinín, Podsrp; Tábor, Roudná, Dobronice u Chýnova, Bílsko, Svinětice, Počátky

Re: Evangelický FÚ pro Skuteč

Příspěvekod Pichnat4 » úte srp 13, 2013 11:46

JN píše:Procházela jsem matriky stažené z internetu pro FÚ Proseč, nahlédla jsem i do FÚ Raná, hledala jsem hlavně příjmení Hlinecký, ale pak jsem zjistila, že nenacházím nikoho ze Skutče natož pak Hlineckého. Samozřejmě jsem zatím neprošla matriky všechny, ale tento počáteční neúspěch mě trochu znejistil, zda vůbec hledám na správném místě....

Nahrajte sem záznamy z kterých vycházíte, třeba se snáze chytíme.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Evangelický FÚ pro Skuteč

Příspěvekod JiM-5 » pon bře 26, 2018 22:56

co "katolické"matriky Skuteč(nebo Krouna) před 1780...?
na příjmení Hlinecký jsem tam určitě narazil
indexy z cca 1905 čitelné i pro začátečníka

nebo evang.sbor Krouna
ap.
JiM-5
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon říj 30, 2017 23:48
Oblast pátrání: Raná
Hlinecko


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků