Kde hledat svatbu?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Kde hledat svatbu?

Příspěvekod artepa » sob kvě 30, 2009 17:34

Zdravím všechny,
mám otázku, opět :) Nevěsta je z jiné fary než ženich. ALe zápis o jejich svatbě jsem nenašla ani v jedné z nich. Zatím nejstarší potomek se narodil v srpnu 1853 v bydlišti otce, další jsou také tam. Žádná poznámka, že by byli někde jinde. Mám nějakou možnost, jak a kde najít zápis o jejich svatbě? Anebo budu muset prohlížet okolní fary? Problém je trochu v tom, že kam se podívám, tak je tam příjmení ženicha. Ale další údaje nesouhlasí. Děkuji za názory
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Příspěvekod Dana Schubertová » ned kvě 31, 2009 8:44

Vydržte, já jsem skoro 3 roky dohledávala jednu rodinu - prastrýc 2x ženatý, z prvního manželství dcera, která umřela. Měla jsem datum jeho narození, datum úmrtí obou manželek, datum narození a úmrtí dcery. Vše jen např. ze sčítání lidu, kroniky obce. Matriky - k nedohledání, jakoby osoby neexistovaly. Pak stačily 2 návštěvy a najednou se vše našlo a ještě mnohem víc.
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora

Příspěvekod artepa » ned kvě 31, 2009 9:46

Zas až tak netrpělivá snad nejsem. Není to moje přímá větev a navíc to jsou pro mě jižní Čechy. Takže pole neorané, vesnice si hledám v mapě¨, abych vůbec věděla, kde se pohybuju. Tady v tom svém regionu se přeci jen pohybuju snadněji. A když to není v jedné faře, tak vím, kde hledat. Uvidíme, možná jsem to přehlédla, protože s "K" mám docela problém. Jen mě to trošku zarazilo, prostě je to jinak, ne podle očekávaného :)
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků