Vysvědčení o způsobilosti - Polsko 1935

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Vysvědčení o způsobilosti - Polsko 1935

Příspěvekod Chemiczka » ned čer 02, 2013 10:56

Hezkou neděli,

neví náhodou někdo, zda je možné dohledat informace na Polském konzulátě?
Konkrétně bych chtěla vědět více informací o druhé ženě mého pradědečka. Ze záznamu o sňatku v živé matrice jsem v poznámce objevila "Vysvědčení o způsobilosti nevěstě vystavil Polský konzulát v Praze, dne 22.1. 1935".
Nevíte na koho se v tomto případě obrátit? Hledání je pro mně velmi obtížné, neb mám minimum informací - pouze svatbu s mým pradědečkem (2.6. 1935) v římskokatolickém kostele Sv. Jana Křtitele v Noutonicích. Ze zápisu o sňatku jsem zjistila jména jejích rodičů a místo narození.

Anna Hejduková roz. Kawyczová (nar. 3.2. 1898 - datum je stejné i v úmrtním listě, ale prababička po celý život tvrdila, že se narodila později a došlo k chybě v matričním dokladu - nevím jestli je to pravda, nebo jestli ospravedlňovala věkový rozdíl od pradědy - byl o pět let mladší).
Místo narození je uváděno Kadlubiska okr. Brody, Polsko. Tady je další problém. Našla jsem vesnici Kadlubiska v okrese Brody, ale né v Polsku, nýbrž na Ukrajině. Předokládám, že tehdy bylo jiné státní uspořádání a je možné, že toto území Polsku patřilo (podle mapy je Kadlubiska u hranice s Polskem)

Má tedy někdo zkušenosti s hledáním v Polsku? Popř. je možné dohledat, alespoň záznam o způsobilosti v našich archivech?

Děkuji za jakoukoliv informaci
Chemiczka
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv dub 18, 2013 17:20

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků