VYŘEŠENO Kam dál, předkové zmizeli

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Re: Kam dál, předkové zmizeli

Příspěvekod alda123 » pát kvě 12, 2017 11:43

No pokud není v matrice Wrchovy a okolí, pak to byl asi pěkný cestovatel :-)
Ještě doufám, že tam zplodil potomka u kterého bude uveden jako otec.
Přesto je to divné, protože Střelkovi tam jsou po okolních vesnicích v matrikách podstatně dříve, než se měl narodit.
alda123
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 09, 2017 7:57

Re: Kam dál, předkové zmizeli

Příspěvekod alda123 » pát kvě 12, 2017 12:25

Prosím ještě o překlad níže přiloženého Střelky a případně město, pokud se podaří. Díky

http://www.imagehosting.cz/?v=vstiekbub.jpg
alda123
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 09, 2017 7:57

Re: Kam dál, předkové zmizeli

Příspěvekod zeter » pát kvě 12, 2017 14:10

Střelka Zusanna, Podhura
zeter
 
Příspěvky: 3262
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Kam dál, předkové zmizeli

Příspěvekod alda1234 » čtv čer 04, 2020 9:29

Dobrý den,
navážu na poslední komunikaci ohledně hledání předka Tobiáše.
Podařilo se mi zjistit, že v obci Vrchoviny u Nového Města nad Metují a v samotném městě a jeho okolí se vyskytovali Střelkovi.
Mohu je najít i v nejstarší matrice od roku 1641.
Tak jsem si říkal paráda, teď nebude problém najít toho dlouho hledaného Tobiáše.
Prolezl jsem tedy index i samotné zápisy kolem roku 1726 kdy se měl Tobiáš narodit a také kolem roku 1756 - kdybych náhodou věk úmrtí četl špatně a nebyl 71 ale 41.
Bohužel já ho prostě nemůžu za boha najít. Tak stále netuším, jak si potvrdit, že má Tobiáš souvislost s tou Wrchowin od Nového Města.
Ono je otázkou jak se ty zápisy vůbec dělaly, protože dle zápisu ze sčítání lidu z roku 1651 přímo v Novém Městě žil Jiřík Střelka s ženou Mandalenou (21let?) dcerami Lidmilou (11),Alžbětou(5),Kateřinou(3) a synem Jindřichem(1).
Ale třeba Kateřinu co by se měla narodit kolem roku 1648 nemůžu najít. Ještě horší to je s druhým příbuzným Jindřichem, co žil Na Podměstí horském v chaloupkách. Ten Měl manželku Annu(40),dcery Lidmilu(22),Annu(13),Marii(5) a syny Jana(7) a Daniela(2). Tady jsem byl schopen nalézt narození Marie. U ostatních zatím nic.
Je možné že by to bylo takto špatně vedeno ? Zase matrika Nového Města zabírá docela velké okolí. Nevím jaké okolní matriky jsou - Česká Skalice, Náchod, Slavoňov, Dobruška, Bohuslavice a Velká Jesenice.... ??
Jakákoliv rada mi bude drahá
děkuji
alda1234
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon čer 01, 2020 12:12
Oblast pátrání: Černilov, Nové Město nad Metují

Re: Kam dál, předkové zmizeli

Příspěvekod standam » ned čer 07, 2020 20:51

Dobry vecer!
Pred lety jsem resil stejny problem.
Nedarilo se mi najit propojeni dal, projizdel jsem napred blizske okoli, pak mista ke kterym mela vrchnost nejaky vztah, nakonec cim dale vzdalenejsi okoli a stale bez uspechu.
Pritom jsem mel rozhreseni stale na ocich - na jedine strance matricni knihy narozenych deti.

Nakonec me jinym smerem svedla zkusenejsi kolegyne, napsala mi at se nefixuji na prijmeni, ale hledam stejnojmenne pary, ktere odpovidaji vekem.
Nekdy pred rokem 1800 pry vyslo narizeni, ze lide nesmeji pouzivat prevzata prijmeni, ale pouze prijmeni po svych predcich.

Prakticky ve stejny cas, jenom o nekolik hodin pozdeji, mi prisla zprava z MZA.
Upresnovali puvodni info, ze domek mych predku v te dobe zmenil majitele
... na prelomove ... ze domek nezmenil majitele, ale majitel zmenil prijmeni.

A najednou se vse zacalo rozpletat :)

Muj predek v te dobe prestal pouzivat prijmeni, ktery jeho otec vyzenil po strese a dostal prijmeni po svem dedovi.

Zdanlive cizi stejnojmenny par, ktery bydlel na stejne adresa se ukazal jako par mych predku - to byl ten list z matriky na kterem byli zapsany dve deti jednoho paru, ale pod ruznym prijmenim.
Svatby jejich deti najednou meli matricni zaznamy o narozeni, i kdyz pod jinym prijmenim.
Vse do sebe dokonale zapadlo ;)

Patrani jsem ukoncil u jeho dedy, ktery se narodil nekdy kolem konce tricetilete valky, neznamo kde a neznamo komu.
Vim o nem pouze, ze mel z prvniho manzelstvi syna a moji predci pochazeji z druheho manzelstvi, ktere zakladal ve vice nez 50-ti letech.
Pan farar se na konci 18-teho stoleti zjevne dopatral ke stejnemu vysledku.

Nedelam si velke nadeje, ze se dostanu jeste dal proti proudu casu, ale z meho badani vim, ze vice nez precizni detektivni prace casto pomuze obycejna nahoda nebo postrceni od kolegy ... tak uvidime az se neco z toho opet objevi :)

Preji jenom uspechy pri dalsim patrani!
standam
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát dub 18, 2014 20:13

Re: Kam dál, předkové zmizeli

Příspěvekod Zora » ned čer 07, 2020 20:55

Já takhle radím už asi pět let ... hledejte manželský pár s potřebnými křestními jmény...
Ha, ha... sama sobě jsem jaksi zapomněla poradit a svého předka jsme našla po asi deseti usilovných letech pátrání ... ženil pod původním příjmení se v obci, kde zemřel pod jiným příjmením...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Kam dál, předkové zmizeli

Příspěvekod alda1234 » pát čer 19, 2020 6:58

Dobrý den,
vzhledem k tomu, že jsem ztratil původní přihlašovací údaje, které jsem před lety používal, poprosím o označení tématu na uzavřeno
Nakonec jsem našel jednoho Tobiáše, který se narodil v Blažkově. Zápis byl v matrice v Novém Hrádku. Narodil se roku 1731, což sice neodpovídá věku 71let v době úmrtí v roce 1797, ale tenkrát ty roky lítaly.
Nyní se snažím dohledat ty ostatní co se s ním v Černilově objevili, ale to už je na jiné téma
Děkuji moc všem za rady a ochotu
alda1234
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon čer 01, 2020 12:12
Oblast pátrání: Černilov, Nové Město nad Metují

Re: VYŘEŠENO Kam dál, předkové zmizeli

Příspěvekod zburget » pát čer 19, 2020 9:38

V otázkách a odpovědích se támata nijak neuzavírají ani neznačí, jako vyřešené.

Nicméně - pokud nemáte přihlašovací údaje, (tedy heslo, protože login je jasný), není problém si heslo změnit.
Potřebujete jen znát a mít přístup k e-mailu, který byl tehdy použitý při registraci. Na přihlašovací obrazovce je odkaz "zapomněl(a) jsem heslo".
Pokud ale nemáte už ani přístup k registračnímu e-mailu, mohl by vám to změnit admin. Ale toho bychom k tomu museli trochu "došťouchat".
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: VYŘEŠENO Kam dál, předkové zmizeli

Příspěvekod Zora » pát čer 19, 2020 10:14

zburget píše:V otázkách a odpovědích se támata nijak neuzavírají ani neznačí, jako vyřešené..


Podívej se do záhlaví sekce, i tady je podsekce VYŘEŠENO.
Já jsem sice proti, ale kolega chtěl označit, tak jsem provedla. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO Kam dál, předkové zmizeli

Příspěvekod zburget » pát čer 19, 2020 10:20

No jo, já vím, že je tady Vyřešeno. Ale jeho smysl i nejistá budoucnost se probíraly jinde, tak to sem už nebudu tahat.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: VYŘEŠENO Kam dál, předkové zmizeli

Příspěvekod Zora » pát čer 19, 2020 10:27

Jenže on se správně řídí zapsanými pravidly... tak ho nebudeme mást. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO Kam dál, předkové zmizeli

Příspěvekod zburget » pát čer 19, 2020 10:39

O.K. :-)
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 18 návštevníků