Jak zpracováváte nalezená data?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Re: Jak zpracováváte nalezená data?

Příspěvekod Lukisson » čtv dub 18, 2013 14:07

No to je přesně to místo odkud jsem zkopíroval ten odkaz..:)
TY Lukáš
Uživatelský avatar
Lukisson
 
Příspěvky: 238
Registrován: stř led 30, 2013 14:59
Oblast pátrání: Severní Morava, Valašsko, Ukrajina, Polsko

Re: Jak zpracováváte nalezená data?

Příspěvekod terminal » čtv dub 18, 2013 14:08

to Lukisson: Byl jste rychlejší... :) Teď by mne ještě zajímalo, zda někdo nějakou"papírovinu používá a jakým způsobem...
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Jak zpracováváte nalezená data?

Příspěvekod Zora » čtv dub 18, 2013 14:37

Bez papírovin to nejde,
jde jen o poměr mezi papíry a PC programy :-))) viz moje SZ.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29114
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jak zpracováváte nalezená data?

Příspěvekod Zora » čtv dub 18, 2013 14:38

Ano, používám Milanovy tabulky, které mně na požádání ještě upravil dle mých potřeb, je to moc užitečné. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29114
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jak zpracováváte nalezená data?

Příspěvekod Shari » čtv dub 18, 2013 15:09

Tabulky jsou pěkné, chválím :-)
Jen mám ještě dotaz... zaznamenáváte si nějak, které matriky už jste prošli, co jste tam hledali, případně strany, které jste pročítali?
Uživatelský avatar
Shari
 
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 19, 2013 20:29
Bydliště: Louka u Litvínova
Oblast pátrání: Mostecko-Kopisty, Svinčice; Lounsko-Smolnice, Raná, Pochvalov; Příbramsko-Láz, Pozdyně, Narysov, Sedlice

Re: Jak zpracováváte nalezená data?

Příspěvekod Zora » čtv dub 18, 2013 15:10

ano, dokonce i čísla stránek, kde v indexech začíná prohlédnuté písmeno... Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29114
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jak zpracováváte nalezená data?

Příspěvekod Kašpar » čtv dub 18, 2013 17:09

Není nad klasický tištěný,případně psaný výstup,kde jsou uvedeny všechny poznámky k matrikám,k jednotlivým osobám,případně k obcím,kde žily. Ovšem je fakt,že nezpracovávám data pro všechny možné příbuzné a jejich příbuzné a příbuzné jejich příbuzných a... a... ale jen nejbližší předky-rodiče rodičů,jejich rodiče etc.
Na mezistupeň používám Ancestry od Nethara,a to je asi tak vše na co spoléhám stran softwarového vybavení. Cloud a podobné online vymoženosti nepoužívám. Na ostatní musí stačit hlava,ruce coby psací nástroj a někdy i trochu logiky. A samozřejmě oči. Toť vše. :wink:
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Jak zpracováváte nalezená data?

Příspěvekod Twinny » čtv srp 03, 2017 13:19

Já se chystám na překopání systému. Ve dvou programech mám jen jména a data a ostatní poznámky na papírech bez organizace :oops: . Sice ty papíry hlídám a vím, kde je mám, ale nevím co mám na nich :roll: .
Takže si jdu vytisknout tuhle tabulku (30x):

Obrázek

Tam si přepíšu všechny údaje (takže budu všechno hledat znova :roll: :D ) , budu si tisknout i všechny zápisy (a asi si udělám na rodokmen rozpočet :mrgreen: )
A proč? Protože jsem při všeobecné kontrole zjistila, že svatby a úmrtí nemám vyhledané skoro žádné :shock: , každá větev je rozpracovaná, ale strašně nesystematicky :roll: . Dokonce jsem na pár rodin úplně zapomněla a nic nehledala :oops: :lol: (jiná ves a jiná fara, jsem zvědavá, co budu dělat, až budu muset "za hranice archivu").
No, ale chybama se člověk učí... Ještě musím přijít na to, jak "skladovat" okopírované zápisy, abych se v tom vyznala :( .
Lovu zdar :wink:
Uživatelský avatar
Twinny
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon čer 26, 2017 16:48
Oblast pátrání: Nákří, Velice, Dubenec, Dívčice, Bohunice, Hvožďany u Chelčic, Hvožďany u Bechyně aj.

Re: Jak zpracováváte nalezená data?

Příspěvekod Rebeca » úte zář 19, 2017 10:47

Taky jsem řešila, jak to dělat s papírovými věcmi. Mám totiž 2 děti - z toho ten mladší je raubíř s nůžkami a fixami, tak musím mít vše rychle a efektivně zkliditelné, jinak o to rychle a zcela přicházím :-D Takže já mám kopírované zápisy (ty, co jsem sehnala od příbuzných napřímo) a vůbec papírové věci zatím v šanonu - mám tam takové to chytré udělátko rozdělovací - po větvích ( na každém začátku mám stromek se zápisem lidí, co tam už jsou udělaní) a každý papír v dané větvi (tedy ručně psané poznámky) mám nahoře opatřené jménem dané babičky/dědy a pod tím jménem jeho/její matky otce, kterým daný stromeček začiná. Aby to bylo srozumitelnější od mé matky mám 4 větve - 2x od jejího otce --> matku otce, otce otce a 2x od matky --> matku matky a otce matky. V rohu každého papíru mám pak ještě císla (kdyby se ten lump dostal k šanonu a rozházel to). U mně jsou čísla nahoře nutná, moje babička se totiž za svobodna jmenovala stejně jako provdaná (tedy on Šedivý, ona svobodná Šedivá, provdaná taky :-D.. a byli ze stejný vsi a těch šedivejch rodů tam bylo 80% obyvatel)

a to:
matka otce - 1-1až 999 (podle toho, klik tam těch listů je)
otec otce - 2-1 až 999
matka matky 3-1 až 999 a tak dále

- zápisy z matrik netisknu (zatím) mám je jen v elektronické podobě
- v šanonech mám resume - tedy vždy páry se základními údaji (N,O,Z) - předpřipravené i když ještě nedoplněné - a u každého mám po nalezení příslušného záznamu v matrice poznámku s odkazem na matriku a v počítači pak mám staženou stranu matriky.....
- jo a samozřejmě jsem nucena si hodně hrát s pastelkami a fixy, protože se dost často v jednotlicvýh větvích jmenují ti chlapi stejně... a když už má čtvrtý Matěj syna Matěje, tak je potřebuji mít každého jinout barvičkou, abych je nepomíchala :-D
- karty tady z webu si budu vyplňovat až toho budu mít víc a kompletnější


Ale jsem taky jen na začátku a počet mých nalezených lidí je zatím kolem 100 lidí......
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků