I. a II. číslování domů

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

I. a II. číslování domů

Příspěvekod Petr.1965 » ned bře 22, 2009 12:31

Jak spolehlivě určujete, jaké číslo domu je po II. číslování ?? V některých matrikách jsem se setkal s lomeným číslováním (staré /nové číslo domu) v době těsně po přečíslování kolem roku 1805. V obcích s vysokou koncentrací nositelů stejného příjmení a někdy i jména to činí problém vyznat se v tom. Údajně se to dá zjistit podle starých map. Poradí prosím někdo mě a možná i ostatním ?? Děkuji !
Uživatelský avatar
Petr.1965
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob pro 13, 2008 12:44
Bydliště: Nový Bydžov

Příspěvekod Rozina » ned bře 22, 2009 18:22

Podle starých map nic nezjistíte, neboť tam nejsou čísla domů, ale čísla katastrálních parcel a ta se neshodují. Je možné zjistit u současného čísla popisného číslo parcely a potom to místo porovnat se starou mapou. Pokud k přečíslování došlo později, kdy se začalo vlastnictví zapisovat do pozemkových knih, tak je možné čísla si prověřit na příslušném katastrálním úřadu.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod Pavel M. » ned bře 29, 2009 12:04

Dobrý den, zeptám se možná trošku mino, ale to I a II přečíslování proběhlo ve všech obcích?
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice

Příspěvekod namor » pon bře 30, 2009 12:02

Nevím jestli také chodíte na Rodokmeny do Magea, ale tam to bylo velice podrobně probráno. Proto jen zjednodušeně k Vaší otázce - "ne"
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha

re

Příspěvekod Pavel M. » pon bře 30, 2009 14:03

Dnes mi odpověděli z obce. Paní, která se o to starala mi ten dům dokonce i vyfotila.

Zajímavé je, že v obci přečíslování proběhlo, ale dům mých předků přečíslován nebyl, historicky nese od roku 1771 až do současnosti stále stejné číslo. Je toto běžné?
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice

Příspěvekod Kovarl » sob dub 11, 2009 15:36

V tomto tématu mě zaujala jedna informace: je tedy pravda, že čísla parcel (narozdíl od obvyklé změny popisných čísel) se neměnila a tedy jsou shodná na současných katastrálních mapách i v otiscích stabilního katastru???
Uživatelský avatar
Kovarl
 
Příspěvky: 68
Registrován: pon črc 31, 2006 11:57
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod Rozina » sob dub 11, 2009 17:31

To je myslím poněkud problematické. V současné době probíha obnova a digitalizace katastrálních území. Při obnově se obnovuji v mapách původní parcely, dle jednotlivývh vlastníků. Za soacializace došlo k celování parcel bez ohledu na vlastníky. Během této doby mohlo dojít k různým změnám, a proto je nutné vždy porovnávat obě mapy. Upozorňuji na to, že ještě všude obnova katastru neproběhla. To zjistíte, když si danou pozemkovou parcelu vyhledáte v katastru nemovitostí (www.nahlizendokn.cuzk.cz) a je tam zpráva, že parcela není zapsána na LV (listu vlastnictví). Je zřejmě složena z několika parcel, nebo částí různých vlastníků.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků