kraje dle berní ruly

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

kraje dle berní ruly

Příspěvekod Anna » pát úno 13, 2009 17:36

Poraďte mi někdo, jak a kde mohu zjistit územní rozdělení do krajů podle berní ruly z 1651, tedy jaké území (jaká města) kraje uvedené v rule zahrnovaly.
Moc děkuju za rady.
Anna
 
Příspěvky: 151
Registrován: úte bře 06, 2007 11:04
Bydliště: Teplice

kraje Berní ruly

Příspěvekod Beronika » úte úno 17, 2009 8:19

Z internetu jsem dala dohromady seznam krajů ( nevím, zda je úplný ) :
kraj :Bechyňský, Boleslavský, Čáslavský, Hradecký, Chrudimský, Kladsko, Kouřimský, Litoměřický, Loketský, Plzeňský, Podbabský, Prácheňský, Vltavský a Žatecký.
Beronika
 
Příspěvky: 57
Registrován: čtv úno 14, 2008 20:45

Re: kraje Berní ruly

Příspěvekod namor » úte úno 17, 2009 15:50

Beronika píše:Z internetu jsem dala dohromady seznam krajů ( nevím, zda je úplný ) :
kraj :Bechyňský, Boleslavský, Čáslavský, Hradecký, Chrudimský, Kladsko, Kouřimský, Litoměřický, Loketský, Plzeňský, Podbabský, Prácheňský, Vltavský a Žatecký.


No pár Vám jich tam chybí, asi deset, celkem je jich 24. Mám takovou malou informativní mapku, ale přesné odečtení z ní není možné. V každém díle Berní ruly je podrobná mapa území, které zahrnuje. Doma mám Prácheňsko a Kouřimsko a jsou to plachty A0, takže nekopírovatelné. Pokud byste chtěli tu informativní mapku, pošlu Vám ji mejlem.
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha

Re: kraje dle berní ruly

Příspěvekod namor » úte úno 17, 2009 15:57

Anna píše:Poraďte mi někdo, jak a kde mohu zjistit územní rozdělení do krajů podle berní ruly z 1651, tedy jaké území (jaká města) kraje uvedené v rule zahrnovaly.
Moc děkuju za rady.


Jen pro upřesnění: 1651 byl vydán Soupis poddaných podle víry (SPPV) a Berní ruly až v roce 1654
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anna » úte úno 17, 2009 17:48

Mám takovou malou informativní mapku, ale přesné odečtení z ní není možné. V každém díle Berní ruly je podrobná mapa území, které zahrnuje. Doma mám Prácheňsko a Kouřimsko a jsou to plachty A0, takže nekopírovatelné. Pokud byste chtěli tu informativní mapku, pošlu Vám ji mejlem.


Potřebuji se v tom trošku zorientovat, takže každá informace dobrá. Děkuju za zaslání na mail: petra.hajna[a]volny.cz
Anna
 
Příspěvky: 151
Registrován: úte bře 06, 2007 11:04
Bydliště: Teplice

Žádost

Příspěvekod petanemec » ned dub 18, 2010 17:17

jestli mohu poprosit také o tu mapu kajů . Děkuji Petr Němec petanemec[a]volny.cz
petanemec
 
Příspěvky: 123
Registrován: ned dub 11, 2010 16:42
Bydliště: Brandýs nad Labem - Stará Boleslav


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků