Armáda Rak.-uher. - 53. pěší pluk v Zagrebu

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Armáda Rak.-uher. - 53. pěší pluk v Zagrebu

Příspěvekod danuseko » čtv bře 07, 2013 11:15

Dobrý den,
hledali jste nějakého předka coby vojáka rakousko-uherské armády u 53. pěšího pluku v Zagrebu kolem roku 1900? Já mám takového předka, bratr mého praděda. Sloužil tam, máme foto a více info o něm nemáme. Máte někdo zkušenosti s hledáním ve Vídni či v našem Vojenském historickém ústavu? Poraďte prosím, děkuji.
Rod Sechter = Kunratice u Prahy, Straškov, Mnetěš
danuseko
 
Příspěvky: 755
Registrován: pát črc 08, 2011 20:37
Bydliště: Bílina, Kopisty (Most)
Oblast pátrání: Kunratice, Straškov, Mnetěš, Vojnice a jiné. Soběsuky, Nepomuk, Most, Souš, Kopisty a jiné.

Re: Armáda Rak.-uher. - 53. pěší pluk v Zagrebu

Příspěvekod Milan Wölfl » čtv bře 07, 2013 23:07

Vojenský ústřední archiv komunikuje spolehlivě, materiály, které vypátrají jsou většinou zdarma. Jsou ochotní, ale lhůtu na odpověď mají 30 dnů. Pořád ale lepší než Národní archiv, který mi od ledna neodpověděl :)
A co se vídeňského Kriegsarchivu týče, vše si nechávají zaplatit (i v případě nulového výsledku), což mi zabránilo v dalším pátrání...
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Armáda Rak.-uher. - 53. pěší pluk v Zagrebu

Příspěvekod Zora » pát bře 08, 2013 5:48

Už se to probíraly změny - bohužel:
Jedna špatná:
Zájemce o informace, kteří se na archiv obrátí ještě v 1.pololetí 2013 upozorňujeme na to, že jejich zasílání spolu s kopiemi archiválií bude zpoplatněno podle „Ceníku za poskytnuté služby VHA“ (viz. Badatelský řád VHA).
Jedna lepší:
Všechny zájemce o informace k padlým vojákům v 1. sv. válce chceme upokojit informaci, že VHA již rok vytváří počítačovou databázi padlých v 1. sv. válce. Její první verzi plánujeme zveřejnit na internetové stránce VÚA na přelomu let 2013-2014. Všem zájemcům o informace, hlavně k vojenské službě jejich předků, z fondů VHA ještě jednou děkujeme za pochopení.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Armáda Rak.-uher. - 53. pěší pluk v Zagrebu

Příspěvekod danuseko » pát bře 08, 2013 9:32

Děkuji Milanovi i Zoře za odpovědi, zkusím Prahu a uvidím.
Rod Sechter = Kunratice u Prahy, Straškov, Mnetěš
danuseko
 
Příspěvky: 755
Registrován: pát črc 08, 2011 20:37
Bydliště: Bílina, Kopisty (Most)
Oblast pátrání: Kunratice, Straškov, Mnetěš, Vojnice a jiné. Soběsuky, Nepomuk, Most, Souš, Kopisty a jiné.

Re: Armáda Rak.-uher. - 53. pěší pluk v Zagrebu

Příspěvekod Zora » pát bře 08, 2013 9:52

Omlouvám se, přehlédla jsem datum r. 1900, brala jsem to automaticky jako období 1. světové války.

http://forum.valka.cz/viewtopic.php/p/184861#184861

na této adrese jsou nějaké údaje o 53. pěším pluku, zcela na konci - po zvětšení jsou i nějaká jména, vztažena k 1913, 1914. Víc jsem ale nehledala, na tomto fóru zjistíte nejvíce vojenských informací, chodí tam znalci, nadšenci i fenomenální lidé, se zájmem o vojenskou historii. Zcela určitě by Vám poradili, jak postupovat. můžete vyhledávat i sama.
Pokud jsem se netrefila na správný pluk, moc se omlouvám, naprosto nejsem znalec vojenské historie, ale občas jsem na tomhle fóru našla další možnost postupu hledání svých předků.
Držím palce, Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků