Hnanecké protokoly

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Hnanecké protokoly

Příspěvekod Beronika » pát led 23, 2009 11:45

Nevíte někdo co to jsou hnanecké protokoly ? Z netu mám jen přibližnou
představu.


Děkuji
Beronika
 
Příspěvky: 57
Registrován: čtv úno 14, 2008 20:45

Příspěvekod artepa » pát led 23, 2009 13:45

Že by to bylo to, co znám pod pojmem "Hnanecký pas"? Alespoň, tak je to napsané na tom papíru :wink:
Podle údajů na něm, usuzuju, že to bylo vystavené pro tuláky, bylo tam jméno, popis postavy, domovská obec, co dostali na sebe a že je poslali zas dál. Úhrada některých výdajů byla pak vyžadována po domovské obci.
Je to pouze můj názor, takže s rezervou :D
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Příspěvekod Beronika » pát led 23, 2009 13:59

Je to možné, na netu jsem našla slovní spojení, hnanecké stanice, hnanecké pasy, ale nikde žádné vysvětlení o co konktrétně šlo.

díky
Beronika
 
Příspěvky: 57
Registrován: čtv úno 14, 2008 20:45

Re: Hnanecké protokoly

Příspěvekod Senga » pát led 23, 2009 20:38

Beronika píše:Nevíte někdo co to jsou hnanecké protokoly ? Z netu mám jen přibližnou
představu.


Děkuji


Jak vypadal Hnanecký pas se můžete podívat zde: http://ukazka123.googlepages.com/PICT3164.JPG
Většinou za potulku a nedovolené žebrání byli provinilci dopravováni "postrkem" do domovské obce. Naštěstí se nejedná o mé předky :D , ale dodnes se o této povedené rodince ve vsi vyprávějí historky.
Senga
 
Příspěvky: 47
Registrován: pon srp 21, 2006 23:00
Bydliště: Praha-východ


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků