Nesedi mi vek vdovy

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Nesedi mi vek vdovy

Příspěvekod Appian » sob úno 23, 2013 19:59

Resim takovou nesrovnalost - na prechozi strane je zapis o umrti Thomase Garosse,
z r. 1809, kteremu bylo 80 let - a zde je jista vdova po Thomasu Garossovi, - v r. 1810
zemrela udajne ve veku 95 let. Predpokladam ze by se mohlo jednat o vdovu po nem.

Thomas a Catharina Garossovi meli deti v rozmezi priblizne 1760 - 1780, takze by
vychazelo ze tento Thomas by byl jejich otec a tato Katarina jejich matka. Jedine co
nesedi do cele skladacky je jeji vek zapsany pri jejim umrti, melo by ji byt tak 70
let, je mozne ze by ji pridali celych 15 let a napsali 95, kdyz jeste ke vsemu na
predchozi strance by byl prave udaj o jejim manzelovi, tak ten knez nebo kdo to
zapisoval by musel videt ze manzelka byva vetsinou mladsi a ze by ho to netrklo.

http://www.actapublica.eu/matriky/plzen ... /?strana=9
(prava strana, 2. zapis)
Uživatelský avatar
Appian
 
Příspěvky: 382
Registrován: pon kvě 21, 2012 21:42

Re: Nesedi mi vek vdovy

Příspěvekod ozana » sob úno 23, 2013 20:09

prostě vypadala na 95let (hodně sešle) a hotovo
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5764
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Nesedi mi vek vdovy

Příspěvekod Zora » sob úno 23, 2013 20:19

Jak se jmenovali rodiče Thomase Garosse? Nemohlo by se jednat o vdovu po Thomasově otci, tedy o Thomasovu matku? Je tam sice rozdíl pouze 15 roků, ale při odhadovaném věku v době úmrtí obou (Thomase syna a Thomasovy matky) by se dalo přimhoouřit oko lépe. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Nesedi mi vek vdovy

Příspěvekod Appian » sob úno 23, 2013 20:35

To me take napadlo, (rodice Thomase Garosse jsem bohuzel jeste nevypatral), samozrejme existuje jeste teoreticka moznost ze

1] to byla jeho matka, ktera by se take mohla jmenovat Catharina a zemrela az rok po svem synovi, nicmene to by ho musela mit ve 14ti letech a otehotnet tim padem tak ve13ti.
2] take to mohla byt klidne nejaka jeho neprovdana starsi sestra Catharina, ktera by cely zivot zila v tom cp.

Tak mi asi nezbyva jeste nez dal badat, pokusit se dohledat data jejich narozeni a snad tomu prijdu na kloub a rozlousknu to.
Nicmene jestli zapsali spatne vek zemrele a napsali 95 misto 80, tak jim to tedy vazne hodne ujelo, kdyz hned vedle na strance meli jejiho manzela zemreleho o par mesicu driv, ze jim to neni divny ze by byla o 15 starsi nez manzel.
Uživatelský avatar
Appian
 
Příspěvky: 382
Registrován: pon kvě 21, 2012 21:42

Re: Nesedi mi vek vdovy

Příspěvekod Zora » sob úno 23, 2013 20:43

Právě jste napsal, že na věk v době úmrtí nelze brát takový zřetel. Čili neco ubrat Thomasovi a něco přidat Kateřině a rozdíl se zvýší... Mám případ, kdy mně pohřbili předka jako cca 95 letého, podle matriky narozených se ale nevyskytl. Ve starší matrice nelze pátrat, neexistuje, přitom v rodině se traduje, že zemřel ve 104 letech.
Na vdovu po zemřelém na "předcházející" stránce bych to netipovala, úmrtí bylo velice čerstvé, jak říkáte, padlo by to do očí. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků