Koncentrační tábor

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Koncentrační tábor

Příspěvekod Bártík » pát úno 22, 2013 15:30

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda máte někdo s touto věcí zkušenosti. Můj prastrýc byl za 2. světové války odbojář, byl však chycen a odvezen do koncentračního tábora (nejspíš Dachau), kde byl umučen. Zajímalo by mě, jestli se o umučených vedli nějaké záznamy a jestli se předkládají veřejnosti. Děkuji
Bártík
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř zář 05, 2012 15:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Koncentrační tábor

Příspěvekod Milan Wölfl » pát úno 22, 2013 15:37

Doporučuji se obrátit na ITS v Bad Arolsenu, Německo. Odpověděli mi rychle, za necelé dva týdny, i když s neúspěšným výsledkem. Hlavně gratis...
Vyplňte tento online formulář všemi daty, které víte a odešlete. Nejlíp je komunikovat v němčině, ale s angličtinou nebo francouzštinou taky není problém ;)
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Koncentrační tábor

Příspěvekod Zora » pát úno 22, 2013 15:47

ZKuste hledat třeba tady, ale obávám se, že já jsem zatím narazila pouze na seznamy židovského obyvatelstva. Držím palce . Spíš asi vygooglit souvislosti pomocí jména a příjmení, odbojáře velice často zmiňují obce na svých stránkách Zora

http://www.deportal.cz


http://www.deportal.cz/databaze/detail_ ... t_with%5D=
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Koncentrační tábor

Příspěvekod Bártík » pát úno 22, 2013 15:58

Chtěl jsem se zeptat, v tom formuláři ITS je položka, jaký je váš příbuzenský vztah k osobě, tam musím nějak doložit nebo stačí napsat?
Bártík
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř zář 05, 2012 15:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Koncentrační tábor

Příspěvekod Milan Wölfl » pát úno 22, 2013 16:01

Stačí napsat, pokud je matrika např. křtu již online, pro větší věrohodnost jim můžete i odkaz přiložit. Pokud ne, nijak to nevadí ;)
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Koncentrační tábor

Příspěvekod Martin Jílek » sob úno 23, 2013 0:37

Možná prošel i Terezínem.( http://www.pamatnik-terezin.cz/cz/histo ... kum/vyzkum jmenné seznamy).Můj dědeček byl vězněn v Terezíně od r.1944-45.Včera jsem napsal paní archivářce do Terezína,dnes přišel na e-mail jeho dochovaný dopis(moták z Terezína adresovaný babičce) + vzpomínky sepsané po válce.Zkuste tam napsat,třeba se dochoval nějaký materiál.
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků