Narazil jsem na to, že bratr mých předkyň si vzal manželku a je psáno, že u sňatku byl dispens 2. stupně švagrovství, ale ani jeden z manželů neměl předchozí manželství. Jak k tomu mohlo dojít? Nevěsta měla akorát rok předtím jedno nemanželské dítě, ale pochybuju že to tohle ovlivňuje.
https://www.mza.cz/actapublica/matrika/detail/4381?image=216000010-000253-003369-000000-001844-000000-FM-B09195-04450.jp2 (levá strana, 2. zápis odspodu)
František Zeman syn Matouše si bere Marii dceru Václava Nováka ze Šlapanic
