Hřbitovní knihy - přeškrtané zápisy

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Hřbitovní knihy - přeškrtané zápisy

Příspěvekod Phaare » čtv pro 07, 2023 9:33

Zdravím!
Ví někdo, co znamená takové množství přeškrtaných (či zvýrazněných) jmen ve hřbitovní knize, prosím? Se hřbitovními knihami zkušenosti nemám. Správce hřbitova napadlo, že jsou tímto způsobem vyškrtnuti exhumovaní, mně to ale přijde jako nereálně vysoké množství.
Obrázek

Díky za Vaše nápady!
Hledat předky není ztráta času. Hledat předky je hledání ztraceného času.
Uživatelský avatar
Phaare
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte říj 12, 2010 20:30
Bydliště: Nový Bydžov
Oblast pátrání: https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... cCQRkNTuAc

Re: Hřbitovní knihy - přeškrtané zápisy

Příspěvekod Zora » čtv pro 07, 2023 9:45

hřbitovní kniha je především informace o hrobových místech, předpokládám, že se škrtnuté zápisy týkají těch hrobů, kde nebyl zaplacen - prodloužen nájem...
Možná šlo také o záznamy, které se týkají možností dalšího pohřbívání, platí tam pravidla, za jak dlouho se může do stejného místa pohřbívat . po uplynutí potřebné doby byl zemřelý škrtnut.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29155
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hřbitovní knihy - přeškrtané zápisy

Příspěvekod Phaare » čtv pro 07, 2023 9:59

Děkuji za odpověď, s tím přeškrtnutím jmen, u jejichž hrobů nebyl prodloužen nájem, mě to nenapadlo! A přeškrtnutí po uplynutí tlecí doby, to mi dává ještě větší smysl, přeškrtnuta jsou totiž i jména, uložená v hrobech, které se pro účely rodiny využívaly pravidelně, a nebyl důvod, proč nájem rušit.
Hledat předky není ztráta času. Hledat předky je hledání ztraceného času.
Uživatelský avatar
Phaare
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte říj 12, 2010 20:30
Bydliště: Nový Bydžov
Oblast pátrání: https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... cCQRkNTuAc

Re: Hřbitovní knihy - přeškrtané zápisy

Příspěvekod Zora » čtv pro 07, 2023 10:07

Napsala jste to naprosto výstižně, mně se po ránu nějak špatně hledala ta správná slova :-)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29155
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků