VYŘEŠENO Rozdílné příjmení matky

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

VYŘEŠENO Rozdílné příjmení matky

Příspěvekod kubansky » pon srp 21, 2023 9:41

Dobrý den,
trochu jsem se zasekl u jednoho předka:

Hledal jsem N Bernarda v Těrlicku (dle původu syna), tam ovšem nebyl a našel jsem jej kousek vedle v Albrechticích v roce 1789 (jiná zmínka o Albrechticích nikde v rodokmenu není, všichni pocházejí z Těrlicka), otec Paul Scheliga, matka Susanna Klimscha
první zápis: https://digi.archives.cz/da/permalink?x ... f4a92f308f

Pak jsem hledal svatbu Paula Scheligy a jediné co jsem našel je v roce 1785 v Těrlicku, ale se Susannou Koslin?
druhý zápis vlevo odspodu:
https://digi.archives.cz/da/permalink?x ... 95bf91f945

Je možné, že by se změnilo příjmení, udělal se chybný zápis nebo mám nejpravděpodobněji zkrátka špatnou svatbu?
Děkuji
Naposledy upravil kubansky dne pon srp 21, 2023 10:16, celkově upraveno 1
kubansky
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát črc 07, 2023 7:52
Oblast pátrání: Těrlicko, Hradiště, Kaňovice, Bruzovice, Andrychow, Bialsko-Biela, Dolní Lhota

Re: Rozdílné příjmení matky

Příspěvekod Zora » pon srp 21, 2023 9:51

Zuzana s vdává jako vdova, nese tedy příjmení po zemřelém manželovi

u narození dětí se jmenuje po druhém manželovi, a může být uvedeno - rozená - příjmení po Zuzanině otci.
Z

edit
viewtopic.php?f=31&t=24394
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rozdílné příjmení matky

Příspěvekod kubansky » pon srp 21, 2023 10:11

Ano, máte pravdu. Našel jsem 1. svatbu s Johannem Kozielem 1780, má tam psáno Klimscha :D¨
Děkuji
kubansky
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát črc 07, 2023 7:52
Oblast pátrání: Těrlicko, Hradiště, Kaňovice, Bruzovice, Andrychow, Bialsko-Biela, Dolní Lhota


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků