Olšanské hřbitovy – místo pohřbení

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Olšanské hřbitovy – místo pohřbení

Příspěvekod Mistr Jan » ned kvě 28, 2023 10:54

Dobrý den,

obrátila se na mě s prosbou o pomoc jedna německá kolegyně, která neumí česky.

Její prapraděda a praprababička byli pohřbeni v letech 1864 a 1868 na Olšanském hřbitově v Praze. Hroby dnes již neexistují, ale ráda by zjistila, alespoň zhruba ve kterých místech se nacházely. Na internetu lze samozřejmě dohledat, kdy byly založeny jednotlivé části hřbitova – IV. v roce 1841 a V. v roce 1862, takže věřím, že byli pohřbeni v jedné z těchto částí, když v těch letech neexistovala žádná novější, ale tyto dva díly hřbitova jsou stále docela veliká plocha.

Já osobně se v tomto vůbec neorientuji, takže nevím, jestli je šance něco dohledat, případně v jakých knihách. Vzhledem k tomu, že to je docela dávno, tak možná leda tak v AHMP? Opravdu nevím.
Netušíte tedy prosím někdo, jak postupovat, a zda je šance něco dohledat?

Mockrát děkuji.
Jan
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2938
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Olšanské hřbitovy – místo pohřbení

Příspěvekod Zora » ned kvě 28, 2023 12:21

Nejprve bych se s tímto dotazem obrátila na správu Olšanských hřbitovů
asi to spadá pod:
https://www.hrbitovy.cz/hrbitovni-sluzby/

je dost možné, že vedou staré hřbitovní knihy, nebo vědí, kde se knihy nacházejí. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Olšanské hřbitovy – místo pohřbení

Příspěvekod janek950 » stř kvě 31, 2023 21:41

Pokud mi pošlete přes SZ hledaná jména+příjmení, můžu zkusit dohledat.
janek950
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte kvě 31, 2016 12:40
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Praha, Český ráj, Mladoboleslavsko, Berounsko, Uherskohradišťsko, Vizovicko, Černohorsko.


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků