Stehovani - zaznam v matrice?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Stehovani - zaznam v matrice?

Příspěvekod nemcinaandrea » pon úno 06, 2023 19:31

Zdravim,
patram dal po predcich. Jelikoz matriky jsou cim dal skoupejsi na informace, cim dal clovek jde, zacla jsem nejprv patrat po snatku. Tam by mohlo byt uvedene jmeno obou rodicu (doufam) a snaz by se mi hledalo. Kazdopadne, v obci, kde se predci 200 let vyskytovali, jsem jeste u daneho paru nasla porod ditete v r. 1785. Mladsi dite jsem nenasla. Ocekavala jsem tedy, ze najdu snatek tech predku kol. roku 1785 ale nic jsem nenasla. Komplikuje se mi to tim, ze ruzna obdobi do r. 1785 jsou roztahana v 3 mestech v ramci moji vesnice. Pokud jsem neprehledla jejich svatbu (citelnost je horsi a horsi, ale da se...) tak me uz napadlo, jestli se nemohli pristehovat odnekud. Da se to nekde dohledat? Byla nejaka kniha, kam se to zapisovalo?

Prip. diky za dalsi tipy. Vzdat to nechci, v dane lokalite jsou matricni zaznamy do 17. stol. tak bych rada pokracovala.
nemcinaandrea
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned led 29, 2023 16:30

Re: Stehovani - zaznam v matrice?

Příspěvekod Zora » pon úno 06, 2023 19:54

Vždycky platí - vložte nalezené záznamy, pak můžeme poradit.
Od doby tolerančního patentu se mohli lidé stěhovat bez souhlasu vrchnosti.

Kniha na přestěhování se není.
Dá se hledat třeba podle kmotrů - jejich obcí původu... ale prvotní - vložte vše, co máte nalezeno. Byli to držitelé půdy nebo podruzi? To je také důležité.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků