Kde hledat podrobnosti o předkovi

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Kde hledat podrobnosti o předkovi

Příspěvekod jtks » stř črc 30, 2008 13:04

Mám takový problém s hledáním jednoho mého předka - byl otcem 2 nemanželských dětí. Ústním podáním se dochovalo jeho jméno a naše rodina opatruje jeho hrob s datem úmrtí. To je však všechno, co o něm víme. Neznáme datum narození ani místo. Matriky mi v tomto nepomohly - našla jsem jen záznam o jeho úmrtí. Spoléhala jsem na sčítací operáty, ale bohužel příslušný okresní úřad na konci války vyhořel a dokumenty se nedochovaly. :cry:

Máte někdo nějaký nápad, kde hledat dál?
jtks
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon lis 05, 2007 21:38
Bydliště: Mořice

Příspěvekod Anna » čtv črc 31, 2008 8:53

Jednou jsem hledala podobné údaje k muži, kterého si vzala má prababička, ale nebyl to můj předek. Do matričních záznamů mě vzhledem k nepříbuznosti nepustili. Ale v okresním archivu (v místě bydliště této osoby) jsem našla přihlašovací lístek k pobytu (něco jako dřívější evidence obyvatel), kde byly uvedeny celkem obsáhlé údaje k této osobě, vč. mé prababičky - jeho ženy a jejich společných dětí. Archivářka mi tento záznam našla jen podle jména. Později jsem ještě narazila na jakousi podobnou evideční knihu (v archivu obce - materiály městského nebo obecního úřadu), kde jsem dokonce našla spoustu dalších svých předků. :?
Anna
 
Příspěvky: 151
Registrován: úte bře 06, 2007 11:04
Bydliště: Teplice

Příspěvekod VLVOJTA » stř srp 13, 2008 13:40

JAk psala již Anna tak v příslušném SOkA hledat Domovskou knihu příslušníků obce, případně Domovskou knihu cizích obyvatel. A pak je jistá možnost v hřbitovní knize (evidenci) - neplést si s úmrtní matrikou - kde je někdy uvedeno, kde dotyčný bydlel.
Další stopa by mohla být v církevním fondu příslušného SOkA, kde by moh být pro církevní účely seznam obyvatel.
Uživatelský avatar
VLVOJTA
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon srp 07, 2006 18:10
Bydliště: Hradec Králové


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků