Lichoceves 1720 jaké je příjmení ?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Lichoceves 1720 jaké je příjmení ?

Příspěvekod janamic » sob lis 05, 2022 20:08

Koukám na první dva zápisy a fakt si nevím rady, nepochybuji o správném přečtení, jen nevím, jak se nevěsty vlastně jmenovaly. Indexy ani matrika nepomohly
https://ebadatelna.soapraha.cz/d/9808/56
1. dorota Kleczstaky
2. Alžběta Kleczstaky
Kdyby to bylo jen u Doroty, mohlo by to být Kleczs taky z Lichocevsi, jenže je to i u Alžběty
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Lichoceves 1720 jaké je příjmení ?

Příspěvekod Viridis » ned lis 06, 2022 12:57

Zkomolenina Kleczatsky?
Viridis
 
Příspěvky: 338
Registrován: pon dub 30, 2018 13:20

Re: Lichoceves 1720 jaké je příjmení ?

Příspěvekod janamic » čtv lis 10, 2022 19:41

Děkuji za odezvu, ale nešlo mi o nějaké odhadování, spíše jsem myslela, jestli to někdo nemá vyřešené na základě gruntovnic ap.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Lichoceves 1720 jaké je příjmení ?

Příspěvekod JHS » čtv lis 10, 2022 20:57

Podle oficiálních stránek obce patřila Lichoceves pod správu roztockého panství až do konce patrimoniální správy, ale podle Popisu království českého zase pod velkostatek Statenice. Každopádně archiválie pro tyto statky jsou dochované od roku 1757 (1734), což pro váš rok 1718 asi nebude relevantní. Potom ještě existuje jedna kniha se zápisy pro Lichoceves vedená od roku 1698, ale ta je dominikální. Majitelem statku asi nebyl, že ? A pak ještě existuje Kniha záduší chrámu Páně s. Jana v Noutonicích psaná v letech 1608-1738. Tu jsem si fotil, ale skončil rokem 1713, protože jsem byl saturován a žádné takové příjmení mezi sedláky není. V LIchocevsi jsou tři. Martin Žiška, Pavel Leština a Matěj Ženíšek.
JHS
 
Příspěvky: 67
Registrován: čtv úno 25, 2021 15:49

Re: Lichoceves 1720 jaké je příjmení ?

Příspěvekod janamic » čtv lis 10, 2022 22:47

JHS píše:Podle oficiálních stránek obce patřila Lichoceves pod správu roztockého panství až do konce patrimoniální správy, ale podle Popisu království českého zase pod velkostatek Statenice. Každopádně archiválie pro tyto statky jsou dochované od roku 1757 (1734), což pro váš rok 1718 asi nebude relevantní. Potom ještě existuje jedna kniha se zápisy pro Lichoceves vedená od roku 1698, ale ta je dominikální. Majitelem statku asi nebyl, že ? A pak ještě existuje Kniha záduší chrámu Páně s. Jana v Noutonicích psaná v letech 1608-1738. Tu jsem si fotil, ale skončil rokem 1713, protože jsem byl saturován a žádné takové příjmení mezi sedláky není. V LIchocevsi jsou tři. Martin Žiška, Pavel Leština a Matěj Ženíšek.


Děkuji, ženich Černý byl poddaný k Roztokům, pokud nevěsta také, tak máte pravdu, že se gruntovnicích AHMP nic nalézt nedá. Myslela jsem spíše na Statenice, kde je kniha do r.1699 ve fondu benediktínek v NA.
Můj dotaz byl jen "tonoucí se stébla..."

Ještě k panství Roztoky: téměř celé 17. a 18. století patřilo Lichtenštejnům, nemůžou být podklady někde mimo AHMP či Soa?
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků