Kriegsarchive Rakousko

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Kriegsarchive Rakousko

Příspěvekod pavel.m » pát říj 14, 2022 7:51

Dobrý den,

máte někdo zkušenost s žádostí o materiály v kriegsarchivu. Koukal jsem tady na fórum a buď jsem slepý, nebo se to tady přesně neřešilo.

Budou se tam se mnou bavit anglicky, nebo alespoň němčinou přes google překladač?
Mají někde ceníky vyhledání archiválie?

Chci vědět zda nemají něco k letectvu, co bojovalo za 1. světové války v Itálii. Bojoval tam můj praděda, ale jeho ročník byl nečekaně skartován. V době začátku války, však bydlel ve Vídni a tam se dobrovolně přidal k armádě a narukoval k letectvu jako mechanik. Místo, kde se přihlásil a taky jednotka ve které bojoval mi dává alespoň teoretickou šanci, že tam k němu něco budou mít. Do teď nedokážu pochopit, proč se ty karty skartovali :(.

Díky
PaM
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1514
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Kriegsarchive Rakousko

Příspěvekod Zora » pát říj 14, 2022 7:59

Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Kriegsarchive Rakousko

Příspěvekod pavel.m » pát říj 14, 2022 8:17

Takže scan všech stránek co mají k jeho oddílu by mě vyšel výrazně víc, než nafta. Podívám se zda mají badatelnu a jak funguje a vyvezu manželku a otce co umí německy na výlet kdyžtak. :D

Děkuji zatím, třeba ještě nekdo hodí svou zkušenost
PaM
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1514
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků