Sčítací operáty Polánka

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Sčítací operáty Polánka

Příspěvekod pavel.m » pon čer 20, 2022 7:02

Dobrý den,

chci se zeptat, zda mohou být někde přístupné starší operáty pro Polánku farnost Bojanov. Na Family search je jenom rok 1921 a to už tam daná osoba nebydlela. Asi to spravuje Zámrsk a nevím jak tam jsou s digitalizací sčítacích operátů.

Díky
PaM
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1559
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Sčítací operáty Polánka

Příspěvekod zeter » pon čer 20, 2022 10:01

A to se podívejme, sčítací operáty od Zámrsku jsou znovu dostupné, vč. r. 1921! Kontroloval jsem to před měsícem a dostupné nebyly...
Jistý si nejsem, ale obávám se, že se spíš starší sčítání nedochovala, je to bohužel dost běžné... Např. Chrudim má zveřejněné r. 1857, 1900,1910, 1921, takže by to asi digitalizované bylo.
zeter
 
Příspěvky: 3308
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Sčítací operáty Polánka

Příspěvekod pavel.m » pon čer 20, 2022 10:07

Pak jsem asi v Pasti a nezbude mi nic jiného, než zavolat na matriku, kde leží Kniha O a Kniha N z těch let. Zatím jsem to vždy dokázal přes operáty.

No děkuji i za špatnou zprávu, alespoň vím, že to není tím, že neumím chledat. Beztak to leží někde na půdě v Polánce na úřadě. :D
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1559
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Sčítací operáty Polánka

Příspěvekod Zora » pon čer 20, 2022 11:10

Pro skoro celý okres Znojmo se nedochovaly sčítací operáty, i pro další jihomoravské obce. V těchto lokalitách to ale není způsobeno ležením na půdě.
Pravděpodobně v roce 1918 se tyto doklady "ztratily proto, že o obyvatelstvu vypovídaly i z hlediska obcovací řeči....
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29157
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Sčítací operáty Polánka

Příspěvekod Zora » pon čer 20, 2022 11:10

Pro skoro celý okres Znojmo se nedochovaly sčítací operáty, i pro další jihomoravské obce. V těchto lokalitách to ale není způsobeno ležením na půdě.
Pravděpodobně v roce 1918 se tyto doklady "ztratily proto, že o obyvatelstvu vypovídaly i z hlediska obcovací řeči....
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29157
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Sčítací operáty Polánka

Příspěvekod pavel.m » pon čer 20, 2022 11:18

Tohle je Polánka na Chrudimsku. Ale je možné, že důvod je stejný.
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1559
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Sčítací operáty Polánka

Příspěvekod Zora » pon čer 20, 2022 11:52

Ano, naše Polánka spadá pod okres Znojmo, ale Vy jste přece uvedl , o kterou se jedná, čtu příspěvky...
Jen tam "u Vás" situaci neznám, uvedla jsem tedy příklad. z jiné oblasti.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29157
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků