Vyřešeno; Billiongraves - Odměny

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Vyřešeno; Billiongraves - Odměny

Příspěvekod David_M » pát dub 22, 2022 11:44

Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat, co v aplikaci Billiongraves je myšleno jako odměny? Zde přikládám obrázek (doufám, že to není zakázáno, viděl jsem, že pouze v okně čtení starých materiálů).

Máte někdo zkušenost? Jaké výhody, odměny bych získal?

Děkuji.

S pozdravem
Přílohy
Snímek obrazovky (36).png
Naposledy upravil David_M dne pát dub 22, 2022 17:12, celkově upraveno 1
-
DM
David_M
 
Příspěvky: 116
Registrován: čtv dub 21, 2022 16:41
Oblast pátrání: Staré Město u Uherského Hradiště, Žítková, Boršice u Buchlovic, Lipník nad Bečvou, Dluhonice

Re: Billiongraves - Odměny

Příspěvekod zburget » pát dub 22, 2022 14:02

Přílohy obecně zakázány nejsou.
Ve čtení je hlavní problém v tom, že u vložených snímků matrik dojde ke snížení rozlišení a rekompresi, takže se sníží čitelnost, často je čitelnost úplně znemožněna. A současně se zbytečně plní diskový prostor serveru relativně velkými obrázky. Proto je tam vyžadováno, aby se obrázky posílal přes imagehostingové servery.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12599
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Billiongraves - Odměny

Příspěvekod David_M » pát dub 22, 2022 14:13

zburget píše:Přílohy obecně zakázány nejsou.
Ve čtení je hlavní problém v tom, že u vložených snímků matrik dojde ke snížení rozlišení a rekompresi, takže se sníží čitelnost, často je čitelnost úplně znemožněna. A současně se zbytečně plní diskový prostor serveru relativně velkými obrázky. Proto je tam vyžadováno, aby se obrázky posílal přes imagehostingové servery.


Dobře, děkuji za upřesnění.
S pozdravem
-
DM
David_M
 
Příspěvky: 116
Registrován: čtv dub 21, 2022 16:41
Oblast pátrání: Staré Město u Uherského Hradiště, Žítková, Boršice u Buchlovic, Lipník nad Bečvou, Dluhonice

Re: Billiongraves - Odměny

Příspěvekod Zora » pát dub 22, 2022 14:47

Pokud to není nezbytně nutné, nepoužívejte "citace".

Vlákno ztrácí na přehlednosti a Vy se k textu můžete skoro vždy bez problémů vrátit.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Billiongraves - Odměny

Příspěvekod David_M » pát dub 22, 2022 15:12

Máte pravdu, nevěděl jsem, že je zde možnost rychlé odpovědi, té jsem si všimnul až teď.
S pozdravem
-
DM
David_M
 
Příspěvky: 116
Registrován: čtv dub 21, 2022 16:41
Oblast pátrání: Staré Město u Uherského Hradiště, Žítková, Boršice u Buchlovic, Lipník nad Bečvou, Dluhonice

Re: Billiongraves - Odměny

Příspěvekod Zora » pát dub 22, 2022 15:22

Máte dvě možnosti
použít tlačítko "odpovědět" , pak máte možnost třeba vložit smajlíka nebo zvolit jinou barvu či velikost písmen, nebo tzv. rychlá odpověď.

Po zvolení třetí možné varianty - citace, přenášíte spoustu - většinou už zbytečného, opakujícího se textu do Vaší odpovědi.
Používáme jen tam, kde se sejde více odpovědí současně, nebo tam, kde je třeba porovnávat texty - aby byly vidět současně.
Pokud si nejste něčím jistý, podívejte se na příspěvky kolegů, nebo se ptejte.
Tohle fórum má zaběhnutá psaná i nepsaná pravidla, takže je respektujte. Nedbáme na barevné rozlišení, pouze ve čtení se barvy používají na odlišení nesprávného písmena (slova) a nově vepsaného...
Velké písmo používáme mimořádně tam, kde je třeba vyjádřit radost z posunu při obtížně hledání pokračování rodu, nebo např. při ocenění nečekané pomoci.
O použití citací jsem už psala.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Billiongraves - Odměny

Příspěvekod David_M » pát dub 22, 2022 16:33

Dobře, děkuji. A když se Vás zeptám, paní Zoro, vy netušíte k tomu Billiongraves o těch odměnách?
-
DM
David_M
 
Příspěvky: 116
Registrován: čtv dub 21, 2022 16:41
Oblast pátrání: Staré Město u Uherského Hradiště, Žítková, Boršice u Buchlovic, Lipník nad Bečvou, Dluhonice

Re: Billiongraves - Odměny

Příspěvekod Radix » pát dub 22, 2022 17:01

a ceny jsou více než zajímavé od půlroční verze Premium BG, testy DNA, Go pro kamery, až po iPad, digitální foťák, Xbox a podobně.... ale to už je pro opravdové maniaky


viewtopic.php?f=14&t=40489&start=60
Radix
 
Příspěvky: 3188
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Billiongraves - Odměny

Příspěvekod Zora » pát dub 22, 2022 17:03

Já jsem z generace, která koníčky kvůli možným odměnám nedělá, nedělala.

Pokud byste se zeptal, jakou tady máme odměnu my, moderátoři, tak napíšu, že dobrý pocit z toho, že fórum někomu pomůže, a že je tady relativně klid a pořádek... :-), to je naprosto vše.

Občas nějaké zvýhodněné akce BG zmiňují kolegové, kteří přepisují, třeba kolega Ozana, ale já se věnuji jen bezúplatně rodokmenům pro známé a kamarády nebo pro osoby, jejichž života si cením...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Billiongraves - Odměny

Příspěvekod David_M » pát dub 22, 2022 17:10

Pane Radixi, děkuji! Takže jsem se dozvěděl, že za nahrávání odměňují každý rok - od DNA testů, premiová verze BillionGraves až po iPad, GoPRO kamery apod...

Přesně tak, Genealogie je krásná věda a myslím si, že odměny jsou už jen vedlejší, hlavní je získat skvělý pocit za dohledání předků a sestavení následného rodokmenu, psaní kroniky.
Já se hlavně ptal, protože jsem nevěděl, jestli tu adresu tam napsat, nebo ne (aby se nestalo, že by mi chodily nějaké poplatky).

S pozdravem
-
DM
David_M
 
Příspěvky: 116
Registrován: čtv dub 21, 2022 16:41
Oblast pátrání: Staré Město u Uherského Hradiště, Žítková, Boršice u Buchlovic, Lipník nad Bečvou, Dluhonice


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 24 návštevníků