Opatovice II, pátrání v archiváliích

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Opatovice II, pátrání v archiváliích

Příspěvekod JHS » čtv bře 31, 2022 10:57

Mezi mými předky se nachází Ludmila Kolářová, narozená zřejmě ve vesnici Opatovice II ležící nedaleko Uhlířských Janovic, narozena okolo roku 1657 (spíš dříve). Jejím otcem by měl být Jan Kolář, který podle jejího svatebního zápisu, zemřel už před rokem 1671.Jeho manželkou byla Kateřina, zřejmě byla i matkou Ludmily. Mám rodokmen vedený na MyHeritage a pro obě osoby mám shodu. A tady je můj problém. Oba dva tam mají další informace, Jan má uvedeného otce a další sourozence, Kateřina uvedené dívčí příjmení a několik dětí narozených před rokem 1652. Ten rokem neuvádím náhodou, protože nejstarší matriky kde by bylo možno informace najít ( f.o. Rataje nad Sázavou a Sázava) začínají se svatebními zápisy až po roce 1652 (1654). Vesnice Opatovice II patřila, dle Wikipedie, postupně k panství kácovskému a následně ratajskému, Nepíší ale, kdy došlo k prodeji. Ani v jednom fondu velkostatku ale nejsou dochované PK, které by obsahovaly zápisy z let okolo 1640 -1670. Ve fondu statku Kácov se vesnice Opatovice II nevyskytuje. Pro panství Ratají na Sázavou jsou zase úřední knihy starší roku 1721 nenávratně zničeny, kdy je místní obchodníci kdysi použili jako levný balící papír. Uměl by mi někdo pomoci a nasměrovat, v jakých archiváliích by mohly být informace o této oblasti. Nenapadá mě Pána, který má oba zmíněné rody ve svém rodokmenu jsem zkusil oslovit, bohužel bezúspěchu.

Děkuju předem za jakoukoliv informaci.
JHS
 
Příspěvky: 67
Registrován: čtv úno 25, 2021 15:49

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků