Svatba

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Svatba

Příspěvekod Dana Schubertová » čtv črc 03, 2008 9:06

Dobrý den,
může mi, prosím, někdo poradit s následujícím problémem? Vím, že svatba se převážně konala v místě bydliště nevěsty. Pokud snoubenci byli každý jiného vyznání, došlo buď k tomu, že jeden z nich přestoupil na víru toho druhého, nebo jeden z nich podepsal, že souhlasí, aby děti byly vychovávány ve víře toho druhého. Mám předka, který byl evangelík a jeho druhá žena katolička. Znám datum narození, úmrtí a rok jejich svatby a odkud oba pocházeli. Co neznám, je místo svatby a rodné příjmení nevěsty. Chci jet do Prahy na SA a tento případ dořešit. Nevím, ale v kterých matrikách hledat. V matrice narozených (katolíci) bych teoreticky mohla dohledat narození nevěsty, ale při svém štěstí se určitě ten den narodily dvě holky stejného jména, ale přesto to zkusím. Tak jsem si říkala, že nahlédnu do matriky oddaných, ale to je ten problém, že nevím do které.
Prateta s manželem neměli děti. Ona je pohřbena na katolickém hřbitově - umřela koncem 40. let min. století a žádné jiné záznamy o ní nemám. Její manžel je pochován na evangelickém hřbitově.
Děkuji za radu.
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora

Příspěvekod jtks » pon črc 07, 2008 20:39

Zkusila bych napřed obě matriky narozených. U narozených koncem 19. století se k zápisům dopisovala i poznámka o sňatku, většinou datum, místo a jméno manžela/ky.
jtks
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon lis 05, 2007 21:38
Bydliště: Mořice


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 8 návštevníků