prosba o pomoc s příb.vztahy v gruntu Jírů-vyřešeno

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

prosba o pomoc s příb.vztahy v gruntu Jírů-vyřešeno

Příspěvekod valp » pát čer 06, 2008 19:52

Dobrý den,
chtěl bych poprosit odborníky, kteří se zabývají genealogií a hlavně pozemkovými knihami o radu, jak vystopovat příbuzenské vztahy v tomto konkrétním případě.
Nevím si s tím vůbec rady :(
Je to pro mě dosti zmatené-nevím proč se tam vyskytují tato jiná příjmení
Petr BUDEK , Jan KAWALA, když jsou to děti od Hawla Jíry.
Pak se tam najedou objevují syrotczy Neboztika Giry Kawaly Dorota Matie, Girzik, Bartoss, Stiepan, Jan. Tady nevím, jak jsou příbuzní k rodu Jírů


Jedná se o poz.knihu vsi Černíč z roku 1578, kde v gruntu Jakuba Girowého sídlil o něco později náš rod.

Když se mi po delším čase s pomocí genealogů podařilo vyluštit co je tam psáno, tak teď jsem zase narazil, protože nedokážu určit základní příbuzenství(nevím kdo je s kým jak příbuzný).
Chtěl bych totiž vytvořit základní rodokmen.

Zde je odkaz na první čtyři přepsané stránky z poz.knihy:
http://sweb.cz/valenappp/grunt.doc

Děkuji předem moc za jakoukoliv pomoc či nějákou radu jak tyto vztahy rozkrýt.
Naposledy upravil valp dne pon črc 07, 2008 19:17, celkově upraveno 3
valp
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob lis 03, 2007 0:45
Bydliště: Jihlava-Pávov

Příspěvekod anoli » ned čer 08, 2008 12:39

Možná to bylo tak, že na gruntu Girových hospodařil jakýsi Havel, po jeho smrti jej koupil jak známo Jakub (možná příbuzný , možná přijal jméno po gruntu) , a vyplácel sourozence Havla, tj. 4 sestry a dva bratry , z nichž Petr přijal jméno po gruntu Budákových a Jan po Kawalových. Po + Girovi!!! Kavalovi zůstali sirotci, a Jakub jim splácel podíly po otci.
ANOLI
Uživatelský avatar
anoli
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 04, 2006 16:20
Bydliště: Chrudim


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků