Vyřešeno O + N 1835 - 1873 Malotice + Vitice česky

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Vyřešeno O + N 1835 - 1873 Malotice + Vitice česky

Příspěvekod 21milan » pon dub 05, 2021 18:17

1) https://ebadatelna.soapraha.cz/d/8337/12 první z leva - svatba Václava Vedrala a Marie Hanzálková
2) https://ebadatelna.soapraha.cz/d/13674/53 čtvrtý odkaz z Leva - narození Václava Vedrala
3) https://ebadatelna.soapraha.cz/d/13660/18 první z leva - narození syna Václava Vedrala - otec František Vedral a matka Marie Hanzálková
4) https://ebadatelna.soapraha.cz/d/13669/45 třetí odkaz pravá strana - narození Františka Serafina Vedrala

Mám jednu ženu a dva muže

Svatba Václav s Marii - datum nar. Václava 1)na odd. listu je datum narození Františka Vedrala 4)

Narození syna Václava 3) je uveden otec františek a matka Marie Hanzálková

A co dobře???? ZÁPIS NA ODD. LISTU 1)MÁ BÝT FRANTIŠEK??? NEBO NA ROD. LISTU SYNA VÁCLAVA 3)MÁ BÝT VÁCLAV???

DĚKUJI ZA RADU Milan
Naposledy upravil 21milan dne úte dub 06, 2021 1:31, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
21milan
 
Příspěvky: 412
Registrován: stř pro 28, 2016 0:53
Oblast pátrání: Kladno, Buštěhrad, Dobřichovice, Škvorec, Český Brod, Úvaly, Poděbrady, Slaný, Jílové u Prahy, Cerhovice, Hradec Králové, Zbiroh, Unhošť, Motyčín, Praha, Rovensko pod Troskami, Sobotka, Kost, Doubek, Hradešín, Přivětice u Rokycan, Karlík, Lety, Velíš, Podhradí, Zbiroh, Smečno, Makotřasy, Pletený Újezd, Valdek, Hnidousy, Dříň, Štěpánov, Beroun,

Re: O + N 1835 - 1873 Malotice + Vitice česky

Příspěvekod zburget » pon dub 05, 2021 18:39

Tak takhle tedy ne!!!
Nedělejte tady binec!!! Jestli chcete přesunout prvotní dotaz sem, tak ho přesunu - ale ve čtení tedy rozhodně vyřešený NENÍ!!!
Napište, jak to tedy má být a já to upravím.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12585
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: O + N 1835 - 1873 Malotice + Vitice česky

Příspěvekod 21milan » pon dub 05, 2021 19:08

Tak fajn,
nevím kam to mám dle Vás zařadit, v první se Vám to nezdálo tak jsem to dal jinam s tím že mi s tím někdo pomůže. Bylo by lepší něž někoho peskovat, tak tam napsat kam to dle Vás patří. Je to zvláštní dotaz a nevím kam s ním takový Nerudovský problém, ještě jsem se s ním nesetkal. Něco je tam špatně a nevím co tak jsem se obrátil na Taby.cz, že mi s tím někdo pomůže to vyřešit a né mě honit z tématu překladu atd.

Děkuji Milan
Uživatelský avatar
21milan
 
Příspěvky: 412
Registrován: stř pro 28, 2016 0:53
Oblast pátrání: Kladno, Buštěhrad, Dobřichovice, Škvorec, Český Brod, Úvaly, Poděbrady, Slaný, Jílové u Prahy, Cerhovice, Hradec Králové, Zbiroh, Unhošť, Motyčín, Praha, Rovensko pod Troskami, Sobotka, Kost, Doubek, Hradešín, Přivětice u Rokycan, Karlík, Lety, Velíš, Podhradí, Zbiroh, Smečno, Makotřasy, Pletený Újezd, Valdek, Hnidousy, Dříň, Štěpánov, Beroun,

Re: O + N 1835 - 1873 Malotice + Vitice česky

Příspěvekod Zora » pon dub 05, 2021 19:11

U prvního příspěvku bylo po upozornění třeba požádat o přesun do konkretní sekce.
Teď můžu jedině původní dotaz smazat a budete pokračovat. zde.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: O + N 1835 - 1873 Malotice + Vitice česky

Příspěvekod 21milan » pon dub 05, 2021 19:15

děkuji Zoro,
fakt nevím kam to mám dát, a ještě jsem nikdy nepřendával požadavek. Tak tuto informaci že se musí žádat nemám.

Milan
Uživatelský avatar
21milan
 
Příspěvky: 412
Registrován: stř pro 28, 2016 0:53
Oblast pátrání: Kladno, Buštěhrad, Dobřichovice, Škvorec, Český Brod, Úvaly, Poděbrady, Slaný, Jílové u Prahy, Cerhovice, Hradec Králové, Zbiroh, Unhošť, Motyčín, Praha, Rovensko pod Troskami, Sobotka, Kost, Doubek, Hradešín, Přivětice u Rokycan, Karlík, Lety, Velíš, Podhradí, Zbiroh, Smečno, Makotřasy, Pletený Újezd, Valdek, Hnidousy, Dříň, Štěpánov, Beroun,

Re: O + N 1835 - 1873 Malotice + Vitice česky

Příspěvekod Zora » pon dub 05, 2021 19:17

Já bych poradila pouze jednu věc, dopátrejte se osudu druhého bratra. Jedině tak zjistíte, kdo byl Václav a kdo František. (ve smyslu zápisů)

Opakovaně jsem se setkala s tím, že u svatby bylo uvedeno správné kř. jméno, ale data byla od mladšího sourozence.
Naopak - setkala jsem se s tím, že u svatby nesprávné křestní jméno.
jedině porovnání osudů tech dvou bratrů snad najdete vysvětlení.
U dětí bývá kř., jméno otce správnější, protože se většinou nahlašovalo ústně. Ale neznám tuto farnost, takže to vůbec není jistota.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: O + N 1835 - 1873 Malotice + Vitice česky

Příspěvekod Zora » pon dub 05, 2021 19:22

21milan píše:děkuji Zoro,
fakt nevím kam to mám dát, a ještě jsem nikdy nepřendával požadavek. Tak tuto informaci že se musí žádat nemám.

Milan

Vy sám nemůžete dotaz nikam přesunout, ale Vy musíte napsat (požádat moderátara) o přesun do jiné sekce, kterou si zvolíte. Tedy pod upozornění modrátora, dopsat - přesuňte do sekce XY. Nic víc.

Vy nepotřebujete nic přečíst, Vy potřebujete poradit , čili já bych volila sekci Hledám pomoc nebo Otázky a odpovědi.
Fakt je dobré si předem rozmyslet, co potřebujete a podle toho pak příspěvek umístit.

A rada - pokud si s něčím nevíte rady, tak se ptejte, napište, uvoďte třeba příspěvek slovy - nejsem si jist, kam příspěvek zařadit...
Nehledejte v tom nic proti Vám, to je zbytečné, jde jen následně o zbytečnou práci navíc pro moderátory....
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: O + N 1835 - 1873 Malotice + Vitice česky

Příspěvekod Mistr Jan » pon dub 05, 2021 19:24

Pozor, odkaz č. 2 není Václav od příslušných rodičů.
Toto je Václav, který měl stejné rodiče, jako František v odkazu 4: https://ebadatelna.soapraha.cz/d/13669/53
J.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2938
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků