Název fondu (sbírky): Ministerstvo vnitra, Vídeň

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Název fondu (sbírky): Ministerstvo vnitra, Vídeň

Příspěvekod Hotka » pát kvě 16, 2008 14:03

Chtěla jsem se zeptat, jestli nemá někdo zkušenosti s níže uvedeným fondem. Jedná se mi hlavně o vystěhovatelství. Můj pradědeček se narodil r.1866 ve Vídni, otec pocházel z Koutu na Šumavě a matka z Plané nad Lužnicí. Předpokládám, že odešli do Vídně za prací a tam se poznali.
Tak by mě zajímalo, zda by se v tomto fondu nenašel nějaký záznam o jejich vystěhovatelsví, jestli to tak lze brát, když to bylo v rámci Rakouska-Uherska.


Název fondu (sbírky): Ministerstvo vnitra, Vídeň
Uloženo v archivu: Národní archiv
Místa vzniku fondu Vídeň
Časový rozsah: (1831)1848-1918(1920)
Metráž: 349,83 bm zpracováno a inventarizováno 43,80 bm nezpracováno
Fond je přístupný v souladu se zněním archivního zákona a dalších právních předpisů
Původce fondu (sbírky): Ministerstvo vnitra Vídeň (Ministerium des Innern Wien) 1848-1918
Tematický popis: Antisemitismus, vystěhovalectví, Akademie věd, literatury a umění, anarchismus, asanace měst, atentáty, banky, burzy, spory národnostní, církve, cenzura tisku, císař, cla, četnictvo, daně, dávky, dělnictvo, demonstrace, desátky, děti, divadla, doprava, dražby, družstva, elektrárny, epidemie, falšování peněz, fideikomisy, filmy, finance, fondy, hasiči, horníci, hranice, hudba, hřbitovy, chudobince, policejní komisařství, komise, kartely, kina, kláštery, kolky, kongresy, konzuláty, kostely, kursy, místodržitelství české, moravské, lázně, lékaři, lékárníci, lesy, licence, lichva, loterie, monopoly, muzea, mlýny, mýta, nadace, nemoci, nezaměstnanost, občanství čestné,státní, obyvatelstvo, památky, pasy, penze, pohromy živelné, pojišťovny, poslanci, pokladny, polepšovny, právo lovecké, propinační, stavební, patronátní, vodní, volební; prohlídky domovní, prostituce, předpisy cejchovní, dopravní,policejní; policie, přestupky, revíry uhelné, rozvody manželské, společnosti akciové, paroplavební, důlní, náboženské, pojišťovací, železniční; spolky atheistické, dělnické, důlní, hospodářské, mistrovské, náboženské, osvětové, podpůrné, pohřební, politické, svépomocné, tělovýchovné, umělecké, vědecké, veteránské, vzdělávací, zájmové, záložní, zemědělské; stavby, stávky, školy, šlechtictví, tarify, továrny, trestnice, úřady, ústavy, volby, zdravotnictví,živnosti, železnice, válka 1. světová, vyrovnání českoněmecké, schůze, sjezdy, služba vojenská, spořitelny, udělování znaků a pečetí
Hotka
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř bře 07, 2007 10:40
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Dana Schubertová » sob kvě 17, 2008 18:26

Dobrý den,
i já se připojuji s prosbou, mám podobný případ. Jeden z bratrů mé prababičky odešel do Vídně a tam zemřel. Bohužel víc o tom nevím. Jsem moc ráda, že jste na tento fond narazila.
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora

Příspěvekod Jan » ned kvě 18, 2008 8:05

Nebylo by nejlepší poptat se přímo v NA.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků