VYŘEŠENO Urbariální fase MZA digitalizace

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

VYŘEŠENO Urbariální fase MZA digitalizace

Příspěvekod m.k.85 » sob led 02, 2021 17:55

Dobrý den,
máte zkušenosti s Urbariálními fasemi uloženými v MZA?
Respektive, jestli jsou někde k nahlédnutí zdigitalizované. Protože na stránkách MZA jsou již dlouhou dobu technicky nachystány stránky s Urbariálními fasemi,
že bych řekl, že k dotáhnutí zbývá jen krůček, ale po vyhledání dané obce nejsou k dispozici žádné přílohy. A však v této podobě jsou UF snad již několik let a nejen ty.
Naposledy upravil m.k.85 dne stř led 13, 2021 14:29, celkově upraveno 1
m.k.85
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon srp 03, 2015 21:18
Oblast pátrání: jižní morava, okr vyškov

Re: Urbariální fase MZA digitalizace

Příspěvekod janpechacek » pát led 08, 2021 22:49

Dobrý den,

nevím v jakém je to stavu, každopádně teď není dostupné nic. Zkuste oslovit pí Švancarovou, která je na webu uvedena.
Jan Pecháček
ilustrované rodokmeny
http://odkudjsme.cz/
https://www.facebook.com/odkudjsme
Uživatelský avatar
janpechacek
 
Příspěvky: 745
Registrován: pon úno 16, 2015 10:18
Bydliště: Olomouc

Re: Urbariální fase MZA digitalizace

Příspěvekod m.k.85 » sob led 09, 2021 13:53

Dobrý den,
ano už jsem ji oslovil na dostupnost zdigitalizovaných sčítacích operátů ročníků1921, na stránkách MZA Brno.
Paní mně ochotně odpověděla, tak jsem se v zápětí zeptal i na Urbariální fase, na jejíž odpověď teprve čekám.
m.k.85
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon srp 03, 2015 21:18
Oblast pátrání: jižní morava, okr vyškov

Re: Urbariální fase MZA digitalizace

Příspěvekod Koshik » ned led 10, 2021 10:53

Dobrý den, nesouvisí to sice s Vaším tématem, ale když už zmiňujete sčítací operáty z roku 1921, kdy předpokládá MZA jejich zveřejnění na webu?
P.
Koshik
 
Příspěvky: 86
Registrován: čtv kvě 31, 2018 10:39

Re: Urbariální fase MZA digitalizace

Příspěvekod m.k.85 » ned led 10, 2021 14:31

Dobrý den,
omlouvám se, že jsem to nezodpověděl už ve svém předchozím příspěvku. Nejvýstižnější bude, když sem vložím přesnou citaci z odpovědi, která mně došla z MZA. Bohužel pro nás není pozitivní. Tak tedy: "V návaznosti na GDPR byly v Moravském zemském archivu stanoveny lhůty pro zveřejnění sčítacích operátů (stejně jako matrik narozených) na 105 let. Operáty z roku 1921 budou tedy zveřejněny roku 2026. Do té doby jsou k dispozici v digitální podobě a po předchozí telefonické domluvě v badatelně Moravského zemského archivu v Brně a v badatelnách okresních archivů. Vzhledem k současné situaci jsou však badatelny do odvolání uzavřeny."
Myslím, že už se zde o tom bavili kolegové, že MZA přistoupil k nahlížení matrik ještě přísněji, než jim ukládá zákon, jen jsem nevěděl, že mají taková pravidla i pro sčítací operáty.
Ještě čekám na jejich odpověď, co se týče Urbariálních fasí. Pak sem taky napíši.
m.k.85
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon srp 03, 2015 21:18
Oblast pátrání: jižní morava, okr vyškov

Re: Urbariální fase MZA digitalizace

Příspěvekod m.k.85 » stř led 13, 2021 14:28

Dobrý den,
vkládám kopii odpovědi, která mně přišla z MZA.
"Další archiválie, včetně Urbariální fase, budou zveřejněny až na novém prezentačním webu, který bude zpuštěn nejdříve za dva roky." :cry:
m.k.85
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon srp 03, 2015 21:18
Oblast pátrání: jižní morava, okr vyškov


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků