panství Zbiroh - nenalezené zápisy

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

panství Zbiroh - nenalezené zápisy

Příspěvekod JosefJ. » sob pro 26, 2020 20:10

Dobrý den.
Navazuji na vlákno ze Čtení starých materiálů: viewtopic.php?f=41&t=52583&p=242034
3.1.1693 si vzal Kryštof Hebeda Zuzanu Šedivou.
Z jiných matričních zápisů a seznamů poddaných vím, že Kryštof Hebeda se narodil kolem roku 1665, žil v Těních, zemřel mezi 11.2.1740 v Kvani, Zuzana zemřela zřejmě mezi lety 1727 a 1746, ke sňatku mělo dojít mezi roky 1686 a 1701:

Našel jsem sňatek Pavla Šedivého a Anny Smolařové (matrika Hořovice 01a, https://ebadatelna.soapraha.cz/d/13780/10
10:16: vlevo poslední zápis 23.1.1656) a z jejich potomků jediné narozen dcery Alžběty v roce 1669. V zápise z roku 1693 tedy půjde pravděpodobně opravdu o Šedivou.

Vidím ještě, že v roce 1686 má Zuzanu přece jen ještě Pavel Kabryel se ženou Annou (16 let), Alžbětu má Jan Šubrta se ženou Annou.

Kromě nekompletnosti matrik mě napadají z velkého množství myslitelných ještě tyto možnosti:
1. Pavel Šedivý mohl změnit příjmí na Kabryela
2. Pavel Šedivý mohl zemřít a vdova Anna si vzít Jana Šubrtu (nenalezen zápis o jeho sňatku)
Má kdokoli názor na pravděpodobnost jednotlivých možností?

V okolí mi chybí více matričních zápisů, které bych očekával podle soupisů poddaných a pozdějších matričních událostí:
narození kolem 1679 Stanislav Stupka, syn Bartoloměje, Těně; v tomto roce nalezeno narození Víta Stupky týchž rodičů
narození kolem 1685 Kristian Anýž/Haniš, syna Jana; nalezen pouze zápis jeho stejnojmenného bratrance, syna Pavla, v roce 1692
narození 1713 Benigna Švamberková, dcera snad Jana a Kateřiny
narození 1715-7 Eva Anýžová dcera Kristiana a snad Alžběty
narození 1715-7 Kateřina Kautská dcera Václava a snad Mařeny

před 1681 sňatek Šebestiána Schneidera
sňatek Jan Haniž/Anýž a Anna mezi 1672 a 1677
1696-1702 Stanislav Stupka oo Kateřina
1699-1706 Jakub Schneider oo Kateřina
Kristian Anýž oo Alžběta mezi 1710 a 1714
okolo 1723 sňatek Jana Stupky s Benignou
tedy u Stupků, Schneiderů a Anýžů/Hanišů chybí celá část posloupnosti sňatků.

Nenalezených úmrtí je ještě více.
Pracovní verze sledovaného rodokmenu z oblasti je: http://rdk0000.wz.cz/kvan/
Pokud bych měl s někým ze zdejších čtenářů a přispěvatelů stejné některé větve, rád si vyměním informace.

Prohledávány byly matriky Mýto (od vzniku), Cerhovice, Hořovice, Drahoňův Újezd, Rokycany, a nedokonale i Mirošov a Těnovice. V Rokycanech nenacházím sňatky po konci nejstarší matriky Rokycany 01.
Máte někdo tip, kde by mohly být chybějící zápisy? Popřípadě, nemá někdo vysledovaný některý z těch rodů? Nebo mám spíše předpokládat, že je určité období tak děravé v zápisech?
JosefJ.
 
Příspěvky: 2169
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků