bydlení v kostele

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

bydlení v kostele

Příspěvekod Klara0211 » ned pro 13, 2020 18:19

Dobrý den, mám takový zvláštní dotaz. V roce 1806 je v matrice zapsáno narození dítěte v čísle popisném jedna. Když jsem mrkla na archivní mapy, je zhruba v tomto roce označen jako číslo jedna kostel. Je možné, že bydlela rodina v kostele? Jen ještě poznámka, byla to rasovská rodina, která se často stěhovala. Díky moc za odpovědi :-)
Klara0211
 
Příspěvky: 92
Registrován: pon lis 05, 2018 21:40
Bydliště: Lednice okr. Břeclav

Re: bydlení v kostele

Příspěvekod Zora » ned pro 13, 2020 19:03

Spíš bych řekla, že číslo domu souviselo jen s narozením, nebo nalezením dítěte. (porodila v kostele, položila do kostela)

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: bydlení v kostele

Příspěvekod zburget » ned pro 13, 2020 19:08

Nejsem si jist tím, že kostel měl domovní číslo. S tím jsem se ještě nikdy nesetkal. Ani dnes nemají kostely čísla popisná.
Není to číslo 1 na mapě spíš číslem pozemku?
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: bydlení v kostele

Příspěvekod Zora » ned pro 13, 2020 19:14

Většinou byl příbytek faráře součástí kostela.
Číslování začínalo od panských budov, resp. fary , případně nějaké další významné budovy.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků