VYŘEŠENO chybějící člen na jedné úrovni stromu

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Re: chybějící člen na jedné úrovni stromu

Příspěvekod rspacek » ned pro 13, 2020 19:34

zburget píše:Ohledně Kateřiny Bednářové - je dost pravděpodobné, že záznam o jejím narození je ztracený s tou částí matriky, která chybí. Věk u sňatku bývá poměrně dost přesný a míří přesně do chybějící části.
Jediné, co můžete ještě udělat, je dohledat osudy ostatních děvčat z rodiny. Jestli umřely nebo se vdaly nebo "zmizely".
Biřmování je termín používaný pouze v katolické církvi, v protestantských se podobný rituál nazývá Konfirmace a na rozdíl od biřmování se nejedná o svátos, jen o rituál / slavnost. Ani já jsem ještě při svém bádání nenarazil na záznamy biřmování a to se prozatím pohybuju v čistě katolickém prostředí, v protestantských církvích na nějaké seznamy konfirmantů zřejmě narazíte s ještě daleko menší pravděpodobností. A vzhledem k tomu, že se nejedná o svátost bych rovněž neptředpokládal, že by to mohlo mít vliv na změnu jména - ale tohle je jen názor člověka, který se v protestantském prostředí nepohybuje.


Děkuju, taky se obávám, že přesné datum už nedohledám. Naštěstí mě to v ničem neblokuje...
rspacek
 
Příspěvky: 47
Registrován: pon čer 15, 2020 1:05
Oblast pátrání: východní Čechy (Čermná, Borohrádek, Veliny, Ostašovice..), jižní Čechy (Písek, Lišov, Krumlov...), střední Čechy (Velvary, Nová Ves, Posázaví...)
Rodokmen online: MyHeritage: pošta(bez háčku) a za zavináčem RadimŠpaček (dohromady, bez háčků) dot CZ

Re: chybějící člen na jedné úrovni stromu

Příspěvekod Zora » ned pro 13, 2020 19:34

Zkuste hledat v okolních farnostech, ale v katolických matrikách. Katolíci si evangelíky přesunovali, jak se dalo i nedalo.


Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29135
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků