VYŘEŠENO - Záznamy v indexu vs. matriční záznamy

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

VYŘEŠENO - Záznamy v indexu vs. matriční záznamy

Příspěvekod mapritona » pon pro 07, 2020 15:31

Dobrý den,

potřebovala bych nakopnout. V indexu (SOA Zámrsk, sign. 8105) u každého písmena abecedy je prvních několik zápisů (cca 7) s poznámkou folium a další záznamy s poznámkou pag. Předpokládala jsem tedy, že prvních několik zápisů bylo psáno s číslem folia, poté si systém pisatel rozmyslel a začal psát číslo strany. Jenže jsem zjistila, že na rozdíl od zápisů pod poznámkou "pag", čísla folií s matrikou nesouhlasí (SOA Zámrsk, sign. 1397) a kolikrát ani tolik folií, kolik je uvedeno v indexu, matrika nemá. Zkoušela jsem i hledat čísla folií jako čísla stran a naopak (kdyby si to pisatel popletl). Bezvýsledně.
Došla jsem tedy k závěru, že seznamy pod poznámkou "pag" jsou z matriky SOA Zámrsk, sign.1397, která začíná zápisy cca srpen 1755 a záznamy pod poznámkou folium jsou z předchozí matriky, která končí červencem 1755. Myslím si, že autor indexu chtěl mít v indexu celý rok 1755. Jenže nedokáži vydedukovat, která matrika by měla být tou předchozí. Žádná, týkající se stejných/nebo alespoň několika obcí, totiž nekončí rokem 1755.

Konkrétně se mi jedná o zápisy pod písmenem C: Czapek Josephus, Czapek Joannes, Czapkinn Magdalena a Czapkinn Magdalena

Prohledala jsem také matriky, ve kterých je celý rok 1755 a záznamy neodpovídají.
Mohla bych poprosit o pošťouchnutí správným nebo alespoň jiným směrem, než jsem už vyzkoušela?
Mockrát dekuji
Naposledy upravil mapritona dne pon pro 07, 2020 21:51, celkově upraveno 1
mapritona
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř led 15, 2020 12:43

Re: Záznamy v indexu vs. matricí záznamy

Příspěvekod Boza » pon pro 07, 2020 16:58

Dobrý den,
napřed se zeptám, berete do úvahy, že těch několik prvních záznamů je zjevně pro Baptisati/Copulati/Mortui? Tzn. že u Czapek Josephus se jedná o sňatek, Czapek Joannes úmrtí, a Czapkinn Magdalena a Czapkinn Magdalena jsou narození? Zatímco následující od roku 1755 jsou jenom Baptisati

Dále, těch několik prvních záznamů ze sn. 006 je zopakováno na sn. 007 vlevo v pravém sloupci dole, a patří k roku 1804.

Moje chápání tohoto indexu je takové, že pisatel začal původně psát index jako trojný (N-O-Z) od roku 1804, pak se zastavil, vypsal N pro léta 1755-1804 a pak zase pokračoval N-O-Z od roku 1804. Jinak řečeno, O a Z mezi léty 1755-1804 tam (možná - nehledal jsem) vůbec nejsou.
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1967
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: Záznamy v indexu vs. matricí záznamy

Příspěvekod mapritona » pon pro 07, 2020 21:50

Dobrý večer,

nejdříve bych vám chtěla poděkovat, že jste se na index podíval a odepsal mi. Máte pravdu. Pisatel začal s NOZ rokem 1804, po pár záznamech si to rozmyslel, začal s N od roku 1755 a poté, co došel k roku 1804, první zápisy opsal a pokračoval NOZ.
Příliš jsem se upnula na vidinu nalezení záznamů sňatku předka Czapek Josephus, narození jeho dcery Magdaleny a úmrtí jeho otce Joannese. Tyto záznamy se mi totiž už hodně dlouho nedaří dohledat a najednou - bum - index, ve kterém jména (a cca rok 1755) odpovídají tomu, co hledám. Nu což, nezbývá, než hledat dál.
Ač jste mě vůbec nepotěšil, tak vám ještě jednou děkuji.
mapritona
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř led 15, 2020 12:43


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 19 návštevníků