Rodné příjmení chybí

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Rodné příjmení chybí

Příspěvekod petrushka11 » sob lis 21, 2020 1:44

Dobrý den,

Jsem v genealogickém oboru začátečnicí a v pátrání po matce jedné z mých příbuzných jsem narazila na tento údaj v matrice, který mne trochu zaskočil a jsem si jistá, že mi s ním někdo poradí a vysvětlí.
Jedná se o první řádek v zápisu matriky v následujícím odkazu: http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/per ... =27#scan27 . V těch matrikách, ve kterých jsem dosud pátrala, byla napsána rodná příjmení u obou rodičů, ale u matky Eleonory, Magdaleny, je za ''roz.:'' namísto příjmení údaj, kterému nerozumím (igea: und igea:? Bohužel nevím). Věděl byste někdo, co tento údaj znamená nebo proč tam může být?
V záznamu o narození Eleonory Jirouškové je matka Magdalena zapsána s příjmením po manželovi Jiroušková také bez rodného příjmení.

Určitě budu ráda za jakékoliv odpovědi.
petrushka11
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob lis 21, 2020 1:11
Bydliště: Nymbursko
Oblast pátrání: Středočeský kraj: Český Brod a okolní vesnice, Nymbursko, Čelákovice
Severní Čechy: Tanvald, Josefův Důl
Slovensko: Púchov (Lednické Rovné)

Re: Rodné příjmení chybí

Příspěvekod Polexina » sob lis 21, 2020 7:31

Z lat. slovesa ignoro = nevědět, neznat. Znamená to, že zapisující neznal její příjmení a nevěděl ani odkud (= unde) je.
Polexina
 
Příspěvky: 281
Registrován: stř dub 20, 2016 20:51

Re: Rodné příjmení chybí

Příspěvekod zburget » sob lis 21, 2020 8:11

Přesunuto do správné sekce.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12592
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků