VYRESENO - Liechensteinský archiv ve Vídni

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

VYRESENO - Liechensteinský archiv ve Vídni

Příspěvekod Hiram » úte říj 27, 2020 20:53

Dobrý den,
rád bych se zeptal, zda náhodou nemáte přístup k dokumentu "Soupis obyvatelstva z r. 1658 pro všech 27 obcí panství uložený v Liechtensteinském archivu". Našel jsem informaci na stránce "Burza archivních materiálů - Rody stěhovavých povolání. Panství Uherský Ostroh odkud pocházeli moji předci patřilo právě Liechensteinům a spousta materiálu je právě tam nikoliv v MZA nebo SOkA v Uh. Hradišti. Nevíte, jaký materiál je ve Vídni uložený. Máte někdo zkušenosti s bádáním v tomto archivu?
Naposledy upravil Hiram dne sob lis 28, 2020 11:13, celkově upraveno 1
Hiram
 
Příspěvky: 100
Registrován: sob srp 17, 2019 7:57
Oblast pátrání: Kunovice, Vésky, Míkovice, Podolí

Re: Liechensteinský archiv ve Vídni

Příspěvekod Ursus » pon lis 02, 2020 11:41

Ursus
 
Příspěvky: 377
Registrován: pát zář 27, 2019 9:24

Re: Liechensteinský archiv ve Vídni

Příspěvekod Hiram » úte lis 17, 2020 9:22

Ten odkaz samozřejmě znám. Do archivu jsem psal. Odpověď ve smyslu nemám čas, dejte mi pokoj. Nebylo to teď, ale před Covidem. Zajímali mě spíš praktické zkušenosti, ale vidím, že je nikdo nemá.
Hiram
 
Příspěvky: 100
Registrován: sob srp 17, 2019 7:57
Oblast pátrání: Kunovice, Vésky, Míkovice, Podolí

Re: Liechensteinský archiv ve Vídni

Příspěvekod Zora » úte lis 17, 2020 9:54

Hiram píše:Ten odkaz samozřejmě znám. Do archivu jsem psal. Odpověď ve smyslu nemám čas, dejte mi pokoj. Nebylo to teď, ale před Covidem. Zajímali mě spíš praktické zkušenosti, ale vidím, že je nikdo nemá.


Já jsem měla asi před deseti roky v ruce knížečku, půjčenou z místní knihovny, která zřejmě byla vytištěna na základě toho, co Vy hledáte.

Snad to byly dva díly, měla jsem jen jeden. Vůbec Vám to nepomůže, protože marně od začátku dotazu přemýšlím nad tím, jak se knížečka jmenovala...
Pokud to neseženete, tak za měsíc bych se mohla podívat, zda mám ještě kopii, kterou jsem si tenkrát udělala. Bohužel - rekonstrukce domu a k těmto věcem se fakt nedostanu.
Zkuste oslovit místní knihovnu .... třeba poradí... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29155
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Liechensteinský archiv ve Vídni

Příspěvekod Hiram » čtv lis 19, 2020 21:06

To by bylo fajn pokud si vzpomenete na název titulu.
Hiram
 
Příspěvky: 100
Registrován: sob srp 17, 2019 7:57
Oblast pátrání: Kunovice, Vésky, Míkovice, Podolí

Re: Liechensteinský archiv ve Vídni

Příspěvekod Hiram » stř úno 21, 2024 21:05

Zora píše:
Hiram píše:Ten odkaz samozřejmě znám. Do archivu jsem psal. Odpověď ve smyslu nemám čas, dejte mi pokoj. Nebylo to teď, ale před Covidem. Zajímali mě spíš praktické zkušenosti, ale vidím, že je nikdo nemá.


Já jsem měla asi před deseti roky v ruce knížečku, půjčenou z místní knihovny, která zřejmě byla vytištěna na základě toho, co Vy hledáte.

Snad to byly dva díly, měla jsem jen jeden. Vůbec Vám to nepomůže, protože marně od začátku dotazu přemýšlím nad tím, jak se knížečka jmenovala...
Pokud to neseženete, tak za měsíc bych se mohla podívat, zda mám ještě kopii, kterou jsem si tenkrát udělala. Bohužel - rekonstrukce domu a k těmto věcem se fakt nedostanu.
Zkuste oslovit místní knihovnu .... třeba poradí... Z


Nepodařilo se Vám vzpomenout?
Bohužel žádného ze správců se mi nepodařilo kontaktovat. Věděl by někdo, kdo má sen výše uvedeného Soupisu?
Hiram
 
Příspěvky: 100
Registrován: sob srp 17, 2019 7:57
Oblast pátrání: Kunovice, Vésky, Míkovice, Podolí

Re: VYRESENO - Liechensteinský archiv ve Vídni

Příspěvekod Zora » stř úno 21, 2024 22:01

ne, nenašla jsem. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29155
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků