VYŘEŠENO...Ženich a otec dítěte

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

VYŘEŠENO...Ženich a otec dítěte

Příspěvekod rodokmen1964 » pát zář 25, 2020 8:42

Dobrý den
Narození babičky mám z její rodného listu. Matka je jasná, otec také, ale nesedí mi svatba obou rodičů.
Václav Šustek, otec, měl podle matriky v době svatby, 10.2. v roce 1902, 63 let 5 měsíců a 23 dní a byl vdovec. V matrice narozených u mé babičky, 27.8.1905, je uveden Václav, narozen 17.8.1868( což by spíš odpovídalo).
Jména všech- manželé, rodiče, místo bydliště se shodují (i u babiččiny starší sestry nar. 7.11.1902)
Nějaká svatba v zastoupení?
Naposledy upravil rodokmen1964 dne ned zář 27, 2020 9:39, celkově upraveno 1
rodokmen1964
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř zář 09, 2020 5:24
Oblast pátrání: Uherskobrodsko, Dolní Cerekev, Kopanice

Re: Ženich a otec dítěte

Příspěvekod Zora » pát zář 25, 2020 8:46

Dobrý den, vložte prosím odkazy na uvedené matriční odkazy. Je možné, že jste něco přehlédl, špatně přečetl, z hlavy Vám nemůže nikdo odpovědně poradit.
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ženich a otec dítěte

Příspěvekod rodokmen1964 » pát zář 25, 2020 8:55

rodokmen1964
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř zář 09, 2020 5:24
Oblast pátrání: Uherskobrodsko, Dolní Cerekev, Kopanice

Re: Ženich a otec dítěte

Příspěvekod zburget » pát zář 25, 2020 9:11

Vložte odkazy na VŠECHNY matriční události, které máte k dispozici. Pokud možno i s popisem, kde na stránce ten který záznam najdeme.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Ženich a otec dítěte

Příspěvekod Zora » pát zář 25, 2020 9:31

Je dobré si vyhledat ona možná- případná narození ženicha, to jste asi neudělal, jinak byste zřejmě vložil

Pak můžete také postupovat tak, že si dohledáte úmrtí první manželky , je zapsána mezi zemřelými.v Uherském Brodě.
Zde zjistíte, jak se jmenovala za svobodna a odkud pocházela, v jakém věku zemřela. Věk zemřelé můžete porovnat s věkem u následné svatby vdovce Václava.
Dále dohledáte si první svatbu Václava . Pak budete hledat jeho narození, u první svatby bude zcela jistě údaj o věku.

Nenapsal jste, zda onen rodný list je vydaný "originál", nebo čerpáte z tzv. protektorátních kř,. listů, které byly vydávány za účelem doložení původu. V těch bývají občas chyby, dohledávala se jich mnoho, vystavovalo se v rychlosti, fary nestíhaly, pomáhali dobrovolníci.

Svatba v zastoupení se koná za zcela jiných podmínek, a ve zcela jiných souvilostech, nad tím, v tomto případě, nemá smysl uvažovat.
Z

Prosím, vkládejte vše, co jste našel, co máte k dispozici, co jste dohledat, četříte tím čas těm, kteřáí by Vám chtěli pomoci. Díky. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ženich a otec dítěte

Příspěvekod Zora » pát zář 25, 2020 9:33

Jste tu poprvé, tak přikládám narození Václava.

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=241
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ženich a otec dítěte

Příspěvekod zeter » pát zář 25, 2020 9:43

zcela souhlasím se Zorou - dohledat úmrtí předchozí manželky a její svatbu s V. Š. bych taky doporučil - a vlastně by vás pak mohly zajímat i děti z toho manželství - jsou to konec konců vaši nevlastní prastrýcové a pratetičky - a nevlastní sourozenci vaší babičky; může se hodit o nich vědět.
zeter
 
Příspěvky: 3296
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Ženich a otec dítěte

Příspěvekod Zora » pát zář 25, 2020 10:10

zeter píše:zcela souhlasím se Zorou - dohledat úmrtí předchozí manželky a její svatbu s V. Š. bych taky doporučil - a vlastně by vás pak mohly zajímat i děti z toho manželství - jsou to konec konců vaši nevlastní prastrýcové a pratetičky - a nevlastní sourozenci vaší babičky; může se hodit o nich vědět.


Úmrtí první ženy je jednak v indexu,k druhak - naprosto čitelné. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ženich a otec dítěte

Příspěvekod rodokmen1964 » pát zář 25, 2020 10:15

Zora píše:Je dobré si vyhledat ona možná- případná narození ženicha, to jste asi neudělal, jinak byste zřejmě vložil.

Nehledal, zatím.

Pak můžete také postupovat tak, že si dohledáte úmrtí první manželky , je zapsána mezi zemřelými.v Uherském Brodě.
Zde zjistíte, jak se jmenovala za svobodna a odkud pocházela, v jakém věku zemřela. Věk zemřelé můžete porovnat s věkem u následné svatby vdovce Václava.
Dále dohledáte si první svatbu Václava . Pak budete hledat jeho narození, u první svatby bude zcela jistě údaj o věku.

Nenapsal jste, zda onen rodný list je vydaný "originál", nebo čerpáte z tzv. protektorátních kř,. listů, které byly vydávány za účelem doložení původu. V těch bývají občas chyby, dohledávala se jich mnoho, vystavovalo se v rychlosti, fary nestíhaly, pomáhali dobrovolníci.

Vůbec jsem nevěděl, že něco jako protektorátní křestní list existuje.

Svatba v zastoupení se koná za zcela jiných podmínek, a ve zcela jiných souvilostech, nad tím, v tomto případě, nemá smysl uvažovat.
Z
Omlouvám se za zmatek. Budu se snažit formulovat co to půjde. Údaje jsem posílal z mobilu. Android mi
ACTA publica neotevře, jen mé záložky.

Prosím, vkládejte vše, co jste našel, co máte k dispozici, co jste dohledat, četříte tím čas těm, kteřáí by Vám chtěli pomoci. Díky. Z
rodokmen1964
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř zář 09, 2020 5:24
Oblast pátrání: Uherskobrodsko, Dolní Cerekev, Kopanice

Re: Ženich a otec dítěte

Příspěvekod Zora » pát zář 25, 2020 10:20

pokud máte na mysli můj odkaz na narození Václava - že se neotevře - , je třeba v adresním řádku vlevo před adresou kliknout v kolonce nezabezpečeno na trojúhelníček.
objeví se nabídka a v té musíte povolit Flash.
Jedná se o tuto matriční knihu

Velký Ořechov 4881
241 /244 Obce: 9 N: 1808 - 1839

Z
PS - Jak funguje android, tak to naprosto netuším :-), to se zase musím omluvit já za zbytečné návody....

Podívejte se na datum vydání křestního listu, podle data odhadnete, zda šlo o ony doklady, které jsem uváděla.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ženich a otec dítěte

Příspěvekod zeter » pát zář 25, 2020 10:26

ok, já to nedohledával, jen jsem nabádal :-)
(některá zařízení už Flash vůbec neumožňují, ostatně ke konci tohoto roku už to bude mrtvý nepodporovaný formát úplně - bojím se pomyslet, jak bude vypadat nová Actapublica a jestli zachovají kompatibilitu odkazů... jestli ne, bude to na defenestraci celého vedení)
zeter
 
Příspěvky: 3296
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Ženich a otec dítěte

Příspěvekod Zora » pát zář 25, 2020 10:30

zeter píše:ok, já to nedohledával, jen jsem nabádal :-)
(některá zařízení už Flash vůbec neumožňují, ostatně ke konci tohoto roku už to bude mrtvý nepodporovaný formát úplně - bojím se pomyslet, jak bude vypadat nová Actapublica a jestli zachovají kompatibilitu odkazů... jestli ne, bude to na defenestraci celého vedení)


To byl návod pro kolegu, kde a jak hledat to úmrtí, rozhodně ne pro Vás :-)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ženich a otec dítěte

Příspěvekod rodokmen1964 » pát zář 25, 2020 10:33

zeter píše:ok, já to nedohledával, jen jsem nabádal :-)
(některá zařízení už Flash vůbec neumožňují, ostatně ke konci tohoto roku už to bude mrtvý nepodporovaný formát úplně - bojím se pomyslet, jak bude vypadat nová Actapublica a jestli zachovají kompatibilitu odkazů... jestli ne, bude to na defenestraci celého vedení)

Myslím že flash player končí jen na Chromu. V jiných prohlížečích by měl fungovat.
rodokmen1964
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř zář 09, 2020 5:24
Oblast pátrání: Uherskobrodsko, Dolní Cerekev, Kopanice

Re: Ženich a otec dítěte

Příspěvekod Zora » pát zář 25, 2020 10:34

Já si myslím, že googlechrom je to jediné, kde to ještě funguje... můžu se mýlit...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ženich a otec dítěte

Příspěvekod rodokmen1964 » pát zář 25, 2020 10:46

Zora píše:Já si myslím, že googlechrom je to jediné, kde to ještě funguje... můžu se mýlit...
Z

Mě se při aktualizaci Windows 10 stáhl nějaký prohlížeč, myslím že Explorer a protože vím že Google Chrome končí s Flash, pokusil jsem se otevřít actapublica v něm a funguje to.
rodokmen1964
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř zář 09, 2020 5:24
Oblast pátrání: Uherskobrodsko, Dolní Cerekev, Kopanice

Další

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků